Nieświeży oddech

To raczej wstydliwy temat, niechętnie poruszany nawet w gronie najbliższych. Przykry, brzydki zapach z ust. Sprawa jest prosta, gdy właśnie zjedliśmy sałatkę z sosem winegret, doprawionym dużą ilością czosnku, lub porcję śledzia z cebulką. Wtedy, po umyciu zębów, można pomóc sobie żuciem gumy albo... natki pietruszki, która bardzo skutecznie pochłania takie zapachy.

Gorzej, gdy jest tak stale, gdy brzydki zapach z ust trwa bez widocznej przyczyny. Wtedy powinna wkroczyć medycyna. Jako pierwsze nasuwają się skojarzenia z jakimś problemem w obrębie jamy ustnej. Warto zacząć od przeglądu zębów u stomatologa. Przykry zapach z ust może towarzyszyć też zapaleniu ozębnej.

Gdy te przyczyny zostaną wykluczone, dobrze byłoby zwrócić się o radę do laryngologa. Być może nieświeży oddech ma swoje źródło w gardle, może go wywoływać stan zapalny. Inne przyczyny to: kłopoty z trawieniem, choroba wrzodowa, ropień płuc, choroby nerek i wątroby. No i palenie papierosów.

Jednak w znakomitej większości przypadków nieświeży oddech wywołany jest przez bakterie żyjące w jamie ustnej. Żywią się resztkami pokarmów tkwiącymi między zębami i w zakamarkach jamy ustnej. Znajdują się przede wszystkim w tylnej części języka, np. w zagłębieniach między kubkami smakowymi. Dlatego przykry zapach z ust nie wyeliminuje się jedynie samym myciem zębów.

W takim wypadku należałoby przy szczotkowaniu zębów wyczyścić także język i dodatkowo wypłukać jamę ustną płynem antybakteryjnym. Jeśli i to okaże się nieskuteczne, lekarz, na podstawie specjalistycznych badań, ustali dokładną przyczynę nieprzyjemnego oddechu i zaleci stosowną kurację.

Reklama

Powiększanie penisa
Pompka do skutecznego powiększania penisa
ZOBACZ RÓWNIEŻ

 

Komentarze  

 
+1 # ... 2013-05-04 19:39
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Ostatnie komentarze

 • Punkt G
  Artur_80
  moja zona na kolanach z wypieta pupa.. ja od tylu wkladam nawilzone slina 2 paluszki. na slugosci ...
   
 • Bravo Orange…
  niewolnica systemu
  Korzystam z tel Orange wiele lat i przy podpisywaniu umowy na abonament wyskoczył im depozyt nie ...
   
 • Jaki powinien być rozmiar penisa
  Anka
  Mam podobną przygodę - mój chłopak dosłownie mnie "zerżnął" zabawką - wole jego prawdziwego kutasa ...
   
 • Grzybica penisa
  Tomasz
  [:)]Jedynym rozwiazaniem jest udanie się do jakiegoś lekarza dermatologa... Pamiętaj, że leki nie ...
   
 • Alfa Romeo MiTo 1,4 TCT
  marczenko
  jak myślicie o zakupie to polecam mój poradnik [:)]alfa-romeo[ :-)].pl/modele/ mito/alfa-romeo ...