Seksualne pragnienia – jak często?

Seksualne pragnienia37 razy w tygodniu - tak często młody mężczyzna myśli o seksualnych pragnieniach, zgodnie z nowymi danymi na ten temat prawie 700 dorosłych Amerykanów. Natomiast młode kobiety rzadziej czują pragnienia seksualne, ich myśli podążają w tym kierunku 9 razy w tygodniu.

Ale to wciąż przekłada się na dzienne pragnienia dla obu płci, zgodnie z badaniami Stowarzyszenia Amerykańskich Psychologów w Los Angeles. "Teoretycznie każdy obiekt tych badań, mężczyzna i kobieta, informował o pojawianiu się pożądania seksualnego w dziennych odstępach czasu", podsumowuje jeden z członków zespołu badawczego Pamela Regan, profesor psychologii z Uniwersytetu Stanowego w Kalifornii, Los Angeles, a także Leah Atkins.

Przeprowadził on 676 wywiadów z mężczyznami i kobietami mającymi około 25 lat, na temat intensywności i częstotliwości, z jakimi doświadczali swoich seksualnych pragnień. 97,3% badanych potwierdziło fakt pojawienia się uczucia silnego pożądania, z niewielką tylko przewagą mężczyzn (98,8%) nad kobietami (95,9%).

Mężczyźni myślą o seksie 4 razy częściej

Opierając się na wcześniejszych badaniach, odkryto, że mężczyźni myślą o seksie częściej - blisko czterokrotnie - niż kobiety. "Te różnice mogą odzwierciedlać procesy socjologiczne, które w różny sposób wpływają na  zachowania seksualne kobiet i mężczyzn."

Różnice może wywoływać testosteron

Jedną z biologicznych różnic może być wysoki poziom testosteronu u mężczyzn, a wcześniejsze prace Pameli Regan wskazywały na stymulującą rolę hormonów w pojawianiu się pożądania. Te odkrycia "nie oznaczają, że mężczyźni zawsze czują pożądanie lub kobiety są niezainteresowane seksem lub nie odczuwają pożądania". W rzeczywistości "seksualne różnice w odczuwaniu pożądania mogą być bardzo częste zarówno w życiu mężczyzny jak i kobiety".

Nadal pozostaje jednak wiele niewiadomych. Stały się one inspiracją dla poezji, dramatu i piosenki. Pożądanie nie było szczególnie częstym tematem badań, ale jak twierdzą naukowcy z Kalifornii: "Zasługuje jednak na znacznie większe zainteresowanie naukowców niż to było wcześniej".

Reklama

GEL SILICONE GLIDE - WYDAJNY I NIEPLAMIąCY
Największy zestaw do powiększania penisa
ZOBACZ RÓWNIEŻ

 

Komentarze  

 
0 # Łukasz 2013-05-01 01:10
Bardzo ciekawy post jednak nie zgodzę się z tym, że mężczyźni myślą cztery razy więcej o seksie. Tu nie ma znaczenia płeć, a konkretnie osobowość i nasze priorytety. W poście zabrakło mi poruszenia tematu kobiecej seksualności. Przypomniała mi się właśnie książka Moniki Nowickiej pt. "5 Fala pożądania" w której autorka opisuje kobiety w różnym wieku. Opisuje ich przeżycia seksualne, pragnienia i największe żądze. Uważam, że bohaterki z książki Moniki Nowickiej doskonale komponowałyby się z treścią tego co zawiera post. Jednak korzystając z okazji chciałbym wszystkim skrywającym swą seksualność i swoje pragnienia erotyczne kobietom polecić pozycję Moniki Nowickiej. Uważam, że każda kobieta powinna umieć obchodzić się ze swoją seksualnością, a przede wszystkim się jej nie bać. Tak więc szczerze zachęcam do czytania literatury erotycznej zaczynając od "5 Fali pożądania.

[ :} ]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grill 2009-10-30 15:36
w moim wieku to już ciężko częściej niż raz dziennie ;-) ale myślę o tym częściej niż ci biedni młodzi amerykanie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Ostatnie komentarze

 • Grzybica penisa
  Tomasz
  tak jak piszą na [:-)]www.ogrzybicy.pl/rodzaje-grzybicy/grzybica-penisa/ Jedynym rozwiazaniem jest ...
   
 • Alfa Romeo MiTo 1,4 TCT
  marczenko
  jak myślicie o zakupie to polecam mój poradnik [:-)]alfa-romeo [:-)].pl/modele /mito/alfa-rome ...
   
 • Jaki powinien być rozmiar penisa
  Małgosia
  Ja miałam i mam tylko jednego faceta kochamy się dwa trzy razy dziennie. namówił mnie na kupno zabawki ...
   
 • Sól dobra czy zła?
  Julka
  Ja od kilku lat używam soli himalajskiej i uważam , że jest to najlepsza sól na ziemi . Zawiera ona aż ...
   
 • Jaki powinien być rozmiar penisa
  Aneta
  Mnie mój chłopak namówił na analik- ma około 20 cm i już nigdy tego nie chce doświadczyć - po prostu ...