Żyć Dobrze

Syndrom małego penisa

Syndrom małego penisa

85% kobiet jest zadowolona z wielkości penisa swojego partnera - jednak wielu mężczyzn cierpi na Syndrom Małego Penisa. Jest to lęk związany z przekonaniem, że jest się posiadaczem zbyt małego penisa - nawet jeśli tak nie jest.

 

Syndrom małego penisa znany jest u nas pod hasłem kompleksu małego członka. Jako, że problem ten jest bardzo poważy, zacznijmy od definicji.

 

Kompleks małego członka

Nieuzasadnione przekonanie, że wielkość członka jest poniżej normy. Najczęściej dotyczy mężczyzn niepewnych swojej wartości i porównujących się z rówieśnikami. Dotyczy głównie młodych mężczyzn, prowadząc do lęków i fobii seksualnych. Jeśli zdarzą się jakieś trudności seksualne, w szczególności braku satysfakcji partnerki, mężczyzna jest skłonny przypisywać winę gabarytom własnego prącia. Do powstania i utrzymywania się kompleksu przyczynia się brak lub niewłaściwa edukacja seksualna.

Długość członka bywa przez mężczyzn postrzegana jako kluczowa dla stymulacji pochwy. Tymczasem w tego rodzaju praktykach bardziej istotna jest grubość członka niż jego długość. Źródło: Kompleks małego członka

 

Normy

Długość penisa ludzkiego w stanie erekcji waha się średnio między 12.9, a 15.0 cm, przy czym w 95% wszystkich badanych przypadków długość wzwiedzionego członka nie schodzi poniżej 10.7 cm, oraz nie przekracza 19.1 cm

 

Postrzeganie

45% mężczyzn chce mieć większego penisa. Nic zatem dziwnego, że internet roi się od ofert „cudownych” środków i sposobów wydłużających penisa.

 

Sposoby powiększania

Niezależnie od wszelkich opinii, są dowody potwierdzające, że niektóre środki i urządzenia mogą spowodować niewielkie wydłużenie penisa. Nie potwierdzono jednak, że działania te spowodują trwałe, korzystne zmiany.

Chirurdzy plastyczni uważają, że jedynym trwałym rozwiązaniem jest zabieg. Jednocześnie zwracają uwagę, że nie zawsze jest on skuteczny, a czasem mogą wystąpić nieodwracalne komplikacje.

 

syndrom malego

 

Objawy syndromu

Powody powstania syndromu opisane są w definicji. W skrócie – wszystko dzieje się w głowie.

Mężczyźni, którzy na to cierpią charakteryzują się specyficznymi zachowaniami, opartymi głównie na kompensacie.

 

Podstawowe działania kompensacyjne mężczyzn cierpiących na syndrom małego penisa:

1. Samochody – najlepiej drogie, duże, z nadmiarem mocy.

2. Nieuzasadnione ataki wściekłości lub zazdrości.

3. Obsesja na punkcie własnego wyglądu.

4. Poniżanie kobiet.

5. ”Zaliczanie wszystkiego co się rusza” – najlepiej w dużych ilościach, z natychmiastową zmianą partnerki.

6. Nadużywanie alkoholu, przyjmowanie sterydów lub narkotyków.

7. Posiadanie broni i publiczne demonstrowanie tego faktu.

 

Oczywiście nadużyciem byłoby generalizowanie i stwierdzenie, że takie zachowania są zawsze objawem syndromu. Dobrze przecież wiemy, że fajnie jest mieć dobry samochód, że czasem chcemy dobrze wyglądać i tak dalej.

Niemniej eskalacja powyższych zachowań może mieć podłoże w opisywanym fakcie i podobno sprawdza się to w ponad 90%.