Zapalenie żołędzi

zoladzNazwa zapalenie żołędzi obejmuje kilka odmian zapalenia żołędzi i napletka. Nie są to przypadłości groźne, ale z oczywistych względów wymagają podjęcia jak najszybszego i starannego leczenia.

Przyczyną dolegliwości są zazwyczaj wcześniejsze zarażenia: kiłą, rzeżączką lub opryszczką narządów płciowych. Stan zapalny może też być spowodowany podrażnieniem wywołanym substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład materiałów, z których wykonana jest odzież. Także otarcie na skutek kontaktu z wilgotną bielizną może dać w efekcie stan zapalny.

Na zapalenie żołędzi i napletka podatni są mężczyźni chorzy na cukrzycę. Wysokie stężenie glukozy we krwi sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a więc i stanom zapalnym.

Objawy to zaczerwienienie, w niektórych przypadkach duży obrzęk i bolesność napletka.

Niezbyt częstą odmianą choroby jest marskość żołędzi i napletka. Zazwyczaj pojawia się bez określonej przyczyny. Nie powoduje bolesności ani zaczerwienienia, które są charakterystyczne dla większości odmian zapalenia żołędzi. Marskość można rozpoznać po pomarszczeniu powierzchni żołędzi i napletka. Stan ten utrudnia odciąganie napletka. W efekcie marskości może też dojść do zwężenia ujścia cewki moczowej, a w konsekwencji do kłopotów z oddawaniem moczu.

Leczeniu zapalenia żołędzi sprzyja zachowanie szczególnej higieny. Należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym. Jeśli zapalenie ma charakter wtórny, trzeba wyleczyć jego pierwotną przyczynę. Zalecone przez lekarza odpowiednie maści gojące, a w razie konieczności tabletki, powinny pomóc w całkowitym wyleczeniu. W niektórych przypadkach przeprowadza się drobny zabieg chirurgiczny (rozcięcie napletka lub obrzezanie). Przy marskości żołędzi i napletka chirurgicznie rozszerza się ujście cewki moczowej.

Reklama

Powiększanie penisa
GEL SILICONE GLIDE - WYDAJNY I NIEPLAMIąCY

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

 • Grzybica penisa
  Tomasz
  tak jak piszą na [:-)]www.ogrzybicy.pl/rodzaje-grzybicy/grzybica-penisa/ Jedynym rozwiazaniem jest ...
   
 • Alfa Romeo MiTo 1,4 TCT
  marczenko
  jak myślicie o zakupie to polecam mój poradnik [:-)]alfa-romeo [:-)].pl/modele /mito/alfa-rome ...
   
 • Jaki powinien być rozmiar penisa
  Małgosia
  Ja miałam i mam tylko jednego faceta kochamy się dwa trzy razy dziennie. namówił mnie na kupno zabawki ...
   
 • Sól dobra czy zła?
  Julka
  Ja od kilku lat używam soli himalajskiej i uważam , że jest to najlepsza sól na ziemi . Zawiera ona aż ...
   
 • Jaki powinien być rozmiar penisa
  Aneta
  Mnie mój chłopak namówił na analik- ma około 20 cm i już nigdy tego nie chce doświadczyć - po prostu ...