Intymność

10 powodów przemawiających za codziennym seksem

10 powodów przemawiających za codziennym seksem

W dzisiejszych czasach, kiedy lista codziennych spraw do zrobienia jest tak długa, że ciężko wszystko ogarnąć, zaczynamy eliminować podstawę łączącą partnerów - seks. Bo jak tu wcisnąć jeszcze sprawy intymne w napięty harmonogram dnia? Mimo, że wydaje się to niemożliwe, warto to jednak zrobić. Oczywiście jeśli nie chcesz stracić wszystkiego co do tej pory osiągnąłeś.

 

Jak najczęstszy, regularny seks ważny jest przede wszystkim dla małżeństw, bądź inaczej nazywanych, stałych związków, które planują wspólne życie przez długie lata.

 

1. Seks się nie znudzi jeśli tylko twoja kreatywność lekko zaiskrzy

Codzienne uprawianie seksu z tą samą partnerką, o tej samej porze, zawsze w ten sam sposób. Czy może się znudzić? Zdania są podzielone, ale dominuje odpowiedź twierdząca. Niewiele jednak trzeba, aby nie popaść w rutynę i traktowanie seksu jako kolejnego obowiązku z listy dnia. O kreatywności w łóżku i sposobach na udane życie erotyczne pisaliśmy w innych artykułach. Przypomnijmy jednak najważniejszy z ważnych „drobiazgów”: rozmowa o tym co chcemy, co lubimy i co daje nam największa satysfakcję, pozwala na wdrażanie nowych sytuacji, które powodują niesłabnący apetyt na seks w związku kochającej się pary.

 

2. Wspólnie, a nie obok siebie

Ponieważ nasze życie codzienne staje się z czasem coraz bardziej wypełnione (dzieci, kariera, dodatkowa praca aby spłacić kredyty), przestajemy działać wspólnie, przestajemy z sobą rozmawiać, obcować. Partnerzy zaczynają się od siebie oddalać, choć w rytmie dnia codziennego nawet tego nie zauważają. Małżeństwo przechodzi w formalny związek ekonomiczno – prawny, w którym nie ma już miejsca na miłość, która to przecież ten związek zrodziła.

Nie trzeba jednak wiele, aby uratować sytuację, oczywiście jeśli zareagujesz, gdy masz na to jeszcze czas. Znajdź koniecznie czas na wspólne spacery, nawet gdzieś blisko domu, zorganizuj randkę z własną żoną, porozmawiaj z nią nawet o wydarzeniach dnia, powiedz jej, że jest piękna, że jest wyjątkowa, poczujcie te więzi, które was złączyły. Wszystko to może nabrać charakteru erotycznego, który z pewnością zaowocuje przeżyciami, dla których warto żyć.

 

3. Po pierwsze kochankowie, reszta to sprawy drugorzędne

Budując codzienny rytuał erotyczny w związku będziecie mieć w życiu więcej radości i zabawy. Życie będzie po prostu lepsze. Musicie poczuć, że gracie w jednej drużynie i za żadne skarby nie dopuścić do przeistaczania się w inne tożsamości, które mogą przejąć kontrolę nad czasem, nad waszym życiem.

 

4. Częsty seks może ożywić twoje małżeństwo

Teoretycznie można się obawiać, że regularne, codzienne współżycie będzie oznaczać, że twoje życie uczuciowe nie jest spontaniczne, albo że to straci swoją wartość romantyczną. Ta obawa jest co najmniej nie na miejscu. Wręcz przeciwnie, codzienny seks może faktycznie wzmóc romantyczne uniesienia w relacji partnerów. Kiedy nawet nie masz na to ochoty, gdy jesteś zmęczony, gdy rezygnujesz z kolejnego meczu w telewizji, pokazujesz swojej partnerce jak wielkie jest twoje do niej uczucie i że ponad wszystko przedkładasz wasze wspólne intymne przeżycia.

 

5. Orgazm

Czy znasz lepsze uczucie? Jeśli nie to dlaczego odmawiać go sobie każdego dnia? Czuj się świetnie zawsze a nie tylko od święta.

 

6. Seks daje ci coś czego oczekujesz po długim dniu

Seks to również relaks, to odpoczynek od wymogów pracy, dzieci i szarości codziennego życia w ogóle. Jeśli masz świadomość możliwości codziennego uprawiania seksu, to jesteś pewien, że cokolwiek w ciągu dnia się wydarzy, to ty i tak będziesz cieszył się wraz z partnerką, wspólna radością i nic wam w tym nie przeszkodzi.

 

7. Seks to nie tylko stosunek

Codzienny seks to rytuał potwierdzający unikalną więź partnerów i nieprzerwanie trwający romans. Ale seks to nie tylko stosunek, tak samo jak świetne danie obiadowe bez mięsa, też może sprawić nieoczekiwaną radość (dla mięsożerców). Nawet jeśli wydaje ci się to dziwne, to jednak nawet pocałunki na „dzień dobry” i na „do widzenia”, zmysłowy masaż i różne drobiazgi wiążące się z dotykiem, przyjemnością i innymi intymnymi formami bycia razem, stanowią wartość erotycznego zespolenia małżonków.

 

8. Najprostszy sposób na przywrócenie radości życia

Codzienność – terminy, praca, dzieci, porządki, zakupy i tak dalej, lista bez końca. Jednak po całym dniu seks z żoną, niezależnie od tego jak jesteś wypompowany, przywraca ci siły witalne i radość, którą zdruzgotały całodniowe obowiązki. Poza własną przyjemnością dajesz radość również partnerce. Ona wie, że ciągle ją kochasz i nie zwracasz uwagi na to, że akurat nie miała czasu na seksowny makijaż, czy z upływem czasu nabrała albo straciła kilka kilogramów. Cieszycie się sobą wzajemnie i dajecie sobie radość życia.

 

9. Różnorodność jest przyprawą życia

Istnieją różne rodzaje seksu: seks emocjonalny, który jest budulcem miłości, seks jako forma ukojenia, seks jako spełnienie fantazji i wszystko co przemawia do różnych zmysłów, takich jak wzrok, słuch, dotyk, smak i zapach. Można go przyrównać do piramidy żywieniowej. Zatrzymaj się na każdym z poziomów aby mieć zrównoważone, pod względem odżywczym, życie seksualne.

 

10. Seks powoduje przeżycia, których nie doświadczysz w inny sposób

Kiedy uprawiasz seks ze swoją partnerką, w twoim organizmie uwalniają się substancje chemiczne, które sprawiają, że czujesz się dobrze, a nawet euforycznie. Dopamina, testosteron,  oksytocyny i endorfiny to chemia miłości i sensu życia.

 

Codzienny seks, we wszystkich jego wymiarach, daje siłę na stawienie czoła każdemu kolejnemu wyzwaniu, które napotkasz kolejnego dnia. Ale nie tylko. Seks cementuje związek, pozwala na utrzymanie gorących relacji między partnerami przez całe ich życie, przez które idą razem.

Jeśli nie chcesz samotności w związku, zrób wszystko aby romantyczne uniesienia, które was zespoliły, nigdy nie ustąpiły miejsca szarej codzienności.