Intymność

10 powodów przemawiających za koniecznością uprawiania seksu

10 powodów przemawiających za koniecznością uprawiania seksu

Seks jest nieodłącznym elementem życia. Dzięki niemu możliwa jest prokreacja, dzięki niemu jesteśmy my. Seks to również niepodważalna przyjemność i radość z życia, ale to nie wszystko, ma on bowiem także wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

1. Seks jest z pewnością najlepszą formą relaksu

Nie ma to jak uczucie pożądania. Więcej seksu sprawia, że czujesz się seksownie, atrakcyjnie. Po ciężkim dniu pozwala złapać oddech i nabrać sił.

 

2. Seks to świetna zabawa

Pozwala cieszyć się wszystkim co wyprawiacie w łóżku, bo tak naprawdę wszystko zależy od waszej pomysłowości. Może to być najlepsza codzienna rozrywka.

 Reklama

pen large

 

3. Orgazm daje lepszy sen

Po orgazmie uwalnia się hormon prolaktyny, który jest odpowiedzialny za uczucie odprężenia i senności. Męski mózg produkuje prawie cztery razy więcej prolaktyny po orgazmie wynikłym ze współżycia niż po masturbacji. Im więcej prolaktyny tym lepszy sen.

 

4. Orgazm resetuje niepokoje

Badania pokazują, że orgazm może uwolnić mózg od strachów i niepokoju. To powoduje, że po udanym seksie czujemy się zrelaksowani, a wszystkie troski minionego dnia uleciały w niepamięć.

 

10 powodow

 

5. Seks wzmacnia związek z partnerką

zakładając, że jesteś w związku. Oksytocyna uwalniana podczas orgazmu mężczyzn – tzw. hormon miłości  - w rzeczywistości zachęca do monogamii.

 

6. Seks dodaje pewności siebie

Po seksie często czujemy się bardziej pewni siebie, zachowujemy się spokojniej, wiemy co robimy i nie martwimy się na zapas.

 

7. Seks to coś na co czekamy po całym stresującym dniu

Jeśli na coś czekamy to znaczy, że tego pragniemy, a przecież z natury chcemy dla siebie tylko dobrych rzeczy, takich, które są nam potrzebne do życia.

 

8. U mężczyzn seks związany jest z niższym ryzykiem zachorowania na raka prostaty

Jedno z badań wykazało, że mężczyźni, którzy uprawiali seks z 20 kobietami lub więcej, rzadziej chorują na raka prostaty. A może wystarczy tylko częściej?

 

9. Seks odmładza

Im więcej seksu tym lepszy wygląd. Nie tylko czujesz się młodziej, ale i tak wyglądasz, bo seks zapobiega wysuszaniu się skóry, a nawet ma działanie przeciwtrądzikowe.

 

10. Powinno się mieć seks minimum raz w tygodniu, jeśli rzeczywiście chcemy być szczęśliwi w życiu

Jest to dawka, która pozwala na szczęśliwe funkcjonowanie związku, lepszy stan zdrowia i dobre samopoczucie. Więcej nigdy nie zaszkodzi, ale to wszystko zależy od tego, co lubisz.