Moto Sfera

10 rozwiązań odblaskowych, które powinien znać każdy motocyklista

10 rozwiązań odblaskowych, które powinien znać każdy motocyklista

Każdy motocyklista powinien szczególnie dbać o swoją widoczność na drodze. Motor porusza się z dużą prędkością, a kierowcy są często ubrani na czarno i stapiają się z otoczeniem. To wszystko sprawia, że nierzadko są późno dostrzegani przez innych uczestników ruchu. Odblaski znacznie poprawiają widoczność kierujących jednośladem, a co za tym idzie również ich bezpieczeństwo. Oto, jakie gadżety odblaskowe polecamy dla motocyklistów.

 

Motocykliści są szczególnie narażeni na ryzyko wypadku. Duża prędkość, niekiedy brawura, a także chętnie noszone czarne, skórzane kombinezony sprawiają, że inni kierowcy lub piesi dostrzegają ich zbyt późno. A zła widoczność to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych. Motocykliści powinni więc szczególnie zadbać o to, by można ich było odpowiednio wcześnie dostrzec na drodze.

 

Dlaczego odblaski dla motocyklistów są takie ważne?

Każdy motocyklista powinien wiedzieć, że o widoczność najlepiej zadbać używając kilku odblasków na raz. Podstawowa rzecz, w jaką powinien być wyposażony każdy z nich to kamizelka ostrzegawcza. Dobrze dobrane odblaski zwiększają widoczność motocyklisty do 120-150 metrów. Doświadczeni kierowcy dobitnie podkreślają różnicę pomiędzy dobrze, a źle widzianym motocyklistą.

Kamizelka odblaskowa z nadrukiem to nie jedyny gadżet odblaskowy, o którym powinni pomyśleć kierujący motorem. Z myślą o tej grupie użytkowników dróg powstały również pasy odblaskowe z regulacją na klip, szelki ukośne i naramienniki. Te i inne produkty można znaleźć w sklepach z odblaskami.

– Z nowych artykułów warto polecić koszulki odblaskowe z wykończeniem silikonowym. To markowy, niszowy produkt dla wymagających klientów. Na życzenie możemy wykonać indywidualny nadruk. Koszulka w podstawowej wersji jest dostępna w czerni. Inne kolory np.: neonowy zielony, żółty, niebieski, czerwony są dostępne na zamówienie – mówi Aneta Niciak z firmy KANDO Plus.

 

Top 10 gadżetów odblaskowych dla motocyklistów

Jakie gadżety odblaskowe bija rekordy popularności wśród motocyklistów? Poza kamizelką ostrzegawczą jest to wiele mniejszych rozwiązań. – Na kasku, czy bagażu można dodatkowo umieścić naklejki odblaskowe. Przydać się mogą również odblaskowe pokrowce wodoodporne na bagaż i latarki, chusta odblaskowa, a także magnetyczne, odblaskowe butony. Wybór gadżetów odblaskowych dla motocyklistów jest duży, więc można je wybierać według własnych upodobań i umieszczać dowolnie: na ubraniu, sakwach bagażowych, czy samym motorze – dodaje Aneta Niciak (odblaski24.com.pl).

 

Oto nasza lista najlepszych odblasków na motor:

  1. Kamizelka odblaskowa.
  2. Pasy odblaskowe.
  3. Szelki ukośne.
  4. Naramienniki.
  5. Koszulki odblaskowe.
  6. Naklejki odblaskowe.
  7. Chusta odblaskowa.
  8. Opakowanie odblaskowe na bagaż.
  9. Latarka odblaskowa.
  10. Butony odblaskowe.

Kamizelka odblaskowa uzupełniona dodatkowymi odblaskami to najlepsza inwestycja we własne bezpieczeństwo. Troska o własne zdrowie i życie powinna przyświecać każdemu motocykliście niezależnie od pory roku, a zwłaszcza przy jeździe po zmroku lub kiepskiej pogodzie. Deszcz, śnieg, mgła znacznie ograniczają widoczność kierowcy motoru, więc odblaski w takich warunkach są absolutną koniecznością, by uniknąć wypadku. Gadżety odblaskowe można szybko zamówić przez internet nie ruszając się z domu. Zakup odblasków to niewielki koszt, a korzyści ogromne. Własne zdrowie i życie są przecież bezcenne.

 Artykuł zewnętrzny