Żyć Dobrze

10 zasad męskości

10 zasad męskości oczekiwanych u ciebie przez kobietę

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś od kobiety takie słowa „Chcę prawdziwego mężczyzny!” Brzmi to całkiem rozsądnie, ale o co właściwie chodzi? Czym naprawdę jest męskość ? Przestawiamy 10 cech, które zdaniem kobiet sprawiają, że jesteś mężczyzną.

 

Każdy mężczyzna dokładnie wie czym jest męskość, jednak wielu jest zdezorientowanych próbując rozgryźć, co kobiety uważają za męskie. Zresztą to samo można powiedzieć o kobiecości, co to dokładnie jest? Nie ma jednej odpowiedzi na takie pytania, ponieważ każdy ma własne wyobrażenia na temat męskości lub kobiecości.

Kobiety często mówią, że chcą miłego faceta. Jednak nie chodzi im o „ciepłe kluchy”. Wiesz, że jesteś miłym gościem i wiesz doskonale, że nie do końca o to im chodzi ponieważ prawdopodobnie nadal jesteś singlem. Ale nie martw się, każdy dostaje swoją szansę, po prostu bądź cierpliwy.

Mimo wszystkich przeciwstawnych myśli wydawać się może, że nie ma definicji męskości. Może jednak nie chodzi o definicję, ale kilka prostych zasad, dzięki którym będzie łatwiej odpowiedzieć sobie na to pytanie. A przy okazji, wcale nie musisz mieć brody.

 

Oto 10 cech, które zdaniem kobiet sprawiają, że jesteś mężczyzną

 

Samoświadomość

Jest to prawdopodobnie najważniejsza cecha mężczyzny. Wszyscy mamy wady i złe dni, ale bycie świadomym swojego zachowania i tego, jak wpływa ono na innych, jest jednym z filarów męskości.

Zwykły dupek nie ma świadomości swojego zachowania i jego wpływu na innych. Mężczyzna dostrzega innych i ich szanuje, zachowuje się po męsku.

 

Aktywność

Prawdziwy mężczyzna nie leży codziennie na kanapie, czekając aż jego dziewczyna przyniesie mu piwo i posprząta syf wokół niego. Jest gotowy do działania i robi wszystko to co do niego należy. Chce cieszyć się chwilą i nie tracić bezsensownie czasu. To nie znaczy, że nie możesz usiąść i napić się piwa. W końcu to też jedno z dobrych zajęć, ale nie najważniejsze.

 

Zrozumienie, że związek to partnerstwo

Wielu mężczyzn uważa, że ​​prawdziwy facet musi mieć wszystko pod kontrolą i dominować w związku. Czyżby? W związku partnerskim są dwie osoby. Obie mają dobre i złe cechy. Powinny wspierać się nawzajem i wykorzystywać swoje mocne strony dla wspólnego dobra. To chyba nie wymaga żadnych wyjaśnień.

 

prawdziwy mezczyzna 2

 

Słowa zamiast pięści

Siła fizyczna nie jest niczym złym, ale powinna być wykorzystywana w odpowiedni sposób. Niestety, niektórzy myślą, że jedynym sposobem na zdobycie szacunku jest nadużywanie przewagi fizycznej, ale na dłuższą metę może to być zgubna koncepcja.

Chodzi o to, że w życiu zdarzają się sytuacje, w których będziesz musiał walczyć aby bronić siebie lub innych, ale musisz być na tyle inteligentny, by podjąć próbę innego rozwiązania, mniej drastycznego. To właśnie prawdziwy mężczyzna – mając przewagę fizyczną nie ucieka się od razu do przemocy, ale wybiera alternatywną drogę. Jednak gdy negocjacje zawodzą…

 

 Reklama

feromony skuteczne

 

Dbałość o samego siebie

Żeby umieć pokochać innych trzeba zacząć od siebie. To zupełnie naturalne. Nie jest niczym złym zadbanie o swoje ciało, wygląd, zdrowie itp. Dotyczy to również mężczyzn i nie ujmuje męskości.

Oczywiście nie chodzi o chory samozachwyt lecz podstawy obowiązujące w cywilizowanym świecie XXI wieku. Jeśli jesteś prawdziwym mężczyzną, z pewnością rozumiesz wagę dbania o siebie. Jeśli nie masz wspólnych obowiązków zainwestuj czas i energię w siebie.

 

Niezależność

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od innych, ale tylko do pewnego wieku. Potem przychodzi czas na usamodzielnienie i zbudowanie bezpieczeństwa własnego i bliskich. Tak właśnie postępuje prawdziwy mężczyzna.

Niestety coraz częściej spotyka się 30, 40 letnich chłopców, mieszkających u mamusi, którzy mają coraz mniej czasu aby dorosnąć i stać się prawdziwym mężczyzną z całą odpowiedzialnością, z którą wiąże się męskość.

 

 

Odpowiedzialność

Prawdziwy mężczyzna to ktoś, na kim można polegać. Jeśli mówi, że zadzwoni - to zadzwoni, że zrobi - to zrobi, itp.

Puste obietnice są domeną chłopców, którzy jeszcze nie dorośli. Jeśli dopiero zapoznajesz się z postępowaniem godnym mężczyzny to zacznij od rzeczy najprostszej -  po prostu rób to, co mówisz.

 

Dążenie do celu

Chłopiec to ktoś, kto jest wszędzie. Odkrywa siebie, wygłupia się, biega z miejsca na miejsce. To oczywiście nic złego na pewnym etapie życia, ponieważ każdy przez to przechodzi. Jednak mężczyzna ma to już za sobą.

Mężczyzna wie, czego chce i rozumie, że musi działać, aby osiągnąć swoje cele. Jeśli nadal śpisz do drugiej po południu, leżakujesz cały dzień na kanapie swojej mamy, to znaczy, że wciąż jesteś w fazie nastolatka. I nic się nie zmieni do czasu, kiedy sam się nie zmienisz. Marzenia pozostaną wyłącznie marzeniami.

 

prawdziwy mezczyzna 3

 

Samoakceptacja  

Bycie mężczyzną nie jest tak skomplikowane jak często myślimy. Jednym z istotnych elementów męskości jest akceptowanie tego kim jesteś, z wszystkimi wadami i zaletami. Musisz poznać samego siebie i zaakceptować w całości i bezwarunkowo.

Śmieszny mainstream męskości mówi ci, że potrzebujesz brody i BMW. Niestety to tylko dziwadło, bo najważniejsze jest to kim jesteś ze swoimi własnymi wartościami.

 

Szacunek dla własnej wartości

Niektórzy faceci mają trochę pomieszanie w głowie. Uważają, że kobiety lubią wszechwiedzących, wszędobylskich dupków. Nawet jeśli chcesz zabłysnąć lepiej zastanów się chwilę, określ sobie jasno gdzie są twoje granice i nie mów, kiedy musisz.

Tu chodzi o zwykły szacunek do samego siebie i wiedzę na temat własnej wartości. Być palantem dającym przedstawienie, które jest zwykłym pośmiewiskiem to najprostsza droga, ale za tym nie idzie nic konstruktywnego.

 

Szanuj siebie, co ostatecznie pozwoli ci szanować też innych. Nie pozwól aby jakiekolwiek trendy czy mody zaglądały ci w cztery litery. Jeśli już jesteś na tym etapie to śmiało możesz nazwać się prawdziwym mężczyzną.