Żyć Dobrze

12 krajów w których ludzie są seksualnie spełnieni

12 krajów, w których ludzie są seksualnie spełnieni

Wśród 12 najbardziej spełnionych seksualnie narodów na świecie nie znajdziesz ani obywateli Stanów Zjednoczonych, ani Polski, ani nawet Rosji, w której 80% populacji ma seks przynajmniej raz w tygodniu.

 

Kraje społecznie liberalne zwykle mają niższe wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową, mniej ciąż nieletnich i aborcji, a znacznie bardziej satysfakcjonujące życie seksualne w ogóle. Nie jest to jednak zasada bez wyjątków.

 

Jak zmierzyć poziom satysfakcji seksualnej?

Według badań prowadzonych przez Durex należy przyjąć jako podstawy:
•    wzajemną miłość i szacunek między partnerami,
•    wolność od stresu,
•    zdolność do orgazmu,
•    skalę zaburzeń seksualnych,
•    dobry stan zdrowia psychicznego i fizycznego,
•    częstotliwość seksu i gry wstępnej,
•    status społeczno - ekonomiczny

Po przesianiu wszelkich możliwych danych i licznych badań, AlterNet sformułował listę krajów, w których występuje najwyższy wskaźnik zadowolenia seksualnego mieszkańców.

Kolejność jest przypadkowa.

 

Szwajcaria

Czy to postępowe poglądy na temat legalnej prostytucji, popularność licencjonowanych burdeli, liberalne stanowisko w sprawie pornografii lub kontrowersyjnych programów edukacji seksualnej, która rozpoczyna się już w przedszkolu, jedno jest pewne: mieszkańcy Szwajcarii są konsekwentnie oceniani jako jeden z najbardziej seksualnie zadowolonych narodów na całym świecie. Obywatele Szwajcarii oceniają swoją sprawność seksualną i życie seksualne jako doskonałe. Trzydzieści dwa procent miało nawet seks w miejscach publicznych. Ale jakoś, pośród całej tej rozwiązłości, Szwajcarom nadal udaje się mieć jeden z najniższych wskaźników ciąż wśród nastolatków, na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, dla porównania, wskaźnik ten jest 10 razy wyższy.

 

Hiszpania

Jedna czwarta ludności Hiszpanii ocenia swoją sprawność seksualną jako doskonałą. Ostatnie badania wykazały, że 90 procent hiszpańskich mężczyzn i kobiet jest seksualnie spełnione. Ciekawe, że poziom satysfakcji seksualnej Hiszpanów wzrasta wraz ze stabilizacją z jednym partnerem, w przeciwieństwie do przypadkowych spotkań. Hiszpanie uważani są za najlepszych kochanków.

 

Włochy

Dobre wino i dobre jedzenie, a uwodzenie seksualne we Włoszech zaczyna się przy stole - jedzenie i seks są ze sobą nierozerwalnie związane. Może to być powodem, że Włosi są uważani za jednych z najlepszych kochanków na świecie. Włoszki wydają się również bardzo zadowoleni ze swego życia i miłości. Uważają, że wino pozwala osiągać im większą satysfakcję seksualną i pozwala kochać się jednorazowo dłużej niż 10 minut.

 

Brazylia

Brazylijczycy, zaraz po Hiszpanach, są na 2 miejscu w rankingu najlepszych kochanków. Średnia, statystyczna częstotliwość uprawiania seksu w Brazylii wynosi 145 razy na rok (mniej więcej trzy razy w tygodniu). Najszybciej na całym świecie tracą dziewictwo. Niegrzeczni.

 

Grecja

Głównym powodem spełnienia seksualnego Greków jest fakt, że potrafią i lubią rozmawiać o swoich pragnieniach. Grecy często dyskutują o seksie w pracy, z przyjaciółmi, a co najważniejsze, ze swoimi partnerami. Komunikacja przyczynia się do lepszego życia seksualnego. Oczywiście, super pogoda, piękne wyspy i zdrowa dieta nie zaszkodzi. Grecy mają największą na świecie częstotliwość uprawiania seksu - średnio 164 razy w roku.

 

Holandia

Holandia jest znana jako jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów w świecie dzięki swojej słynnej dzielnicy czerwonych latarni i otwartej polityce edukacji seksualnej. Ponadto 64 procent holenderskich kobiet i mężczyzn potwierdza, że ich potrzeby i pragnienia podczas seksu są spełniane. Holendrzy w dużej mierze określają swoje życie erotyczne jako doskonałe. Do tego dochodzi bardzo niski wskaźnik ciąż wśród nieletnich i jeden z najniższych wskaźników aborcji.

 

Meksyk

63 procent mieszkańców kraju twierdzi, że posiada satysfakcjonujące życie seksualne. W dużej mierze wpływa na to ich otwartość w odniesieniu do edukacji seksualnej. W połowie kraju legalna jest praca w zawodach świadczących usługi seksualne. Jednak z drugiej strony Meksyk ten ma poważne problemy związane z handlem ludźmi i wykorzystywaniem seksualnym dzieci.

 

Indie

Pomimo faktu, że Hindusi najdłużej czekają na pierwszy seks (średni wiek utraty dziewictwa to 22 lata), kraj konsekwentnie oceniany jest wysoko wśród najbardziej zadowolonych narodów, w ostatnich latach. Sekret szczęścia seksualnego Hindusów ma w sobie trochę tajemnicy, ale istnieje kilka teorii. Z jednej strony Hindusi potrafią skutecznie przedłużać seksualną przyjemność - podróż jest ważniejsza niż dotarcie do celu. Mężczyźni znacznie więcej czasu spędzają na procesie uwodzenia i gry wstępnej, w porównaniu do innych krajów.

 

Australia

Siedemdziesiąt pięć procent Australijczyków twierdzi, że miało seks na drodze, w samochodzie, który okazuje się być dla nich afrodyzjakiem. Jeśli chodzi o partnerów seksualnych, Australijczycy są bardziej rozwiąźli niż większość narodów. Średnia liczba parterów seksualnych w Australii wynosi 25!

 

Nigeria

Nigeria jest oceniane jako absolutny numer jeden seksualnie zadowolonych narodów na świecie. Aż 67 procent ludności potwierdza swoje zaspokojenie seksualne. Być może ma to coś wspólnego z faktem, że Nigeryjczycy mogą pochwalić się najdłuższym czasem jednorazowego stosunku seksualnego – średnio aż 24 minuty. Te statystyki są dość zaskakujące biorąc pod uwagę konserwatywne poglądy Nigeryjczyków.  Nigeryjskie kobiety znajdują się na czele rankingu tych najbardziej niewiernych na świecie – aż 62% przyznaje się do oszukiwania swojego partnera. Ciekawe.

 

Niemcy

Chociaż Niemcy, we wszystkich możliwych statystykach,  są oznaczeni jako najgorsi kochankowie, to kraj jest wysoko w rankingu jako seksualnie spełniony naród. Niemcy posiadają jedne z najbardziej wszechstronnych programów edukacji seksualnej na świecie i jest znane ze swoich postępowych zasad politycznych w odniesieniu do usług seksualnych. Podobnie, jak w innych krajach Europy Zachodniej, ocena własnej sprawności seksualnej określana jest jako doskonała.  

 

Chiny

Chiny seksualnie spełnione? Ciekawe, ale faktem jest, że kraj ten znalazł się w pierwszej dwunastce. Mimo konserwatyzmu społecznego i polityki represyjnej zdecydowana większość obywateli uprawia seks minimum raz w tygodniu. Sekret satysfakcji seksualnej w Chinach? Badacze dopatrują się tego głównie w doskonałym zdrowiu i sprawności mężczyzn. Przy okazji – co ciekawe – mimo, że 70 procent światowej produkcji seks – zabawek odbywa się w Chinach, to oni sami nie są ich nabywcami.