Intymność

3 oznaki dopasowania seksualnego

3 oznaki dopasowania seksualnego

Spójrzmy prawdzie w oczy, może minąć trochę czasu, aby partnerzy czuli się z sobą w pełni komfortowo. Seks nie zawsze jest pełen uniesień, seks może czasami być wręcz niewygodny, ale to wszystko razem stanowi przecież część zabawy. Czy jest to szybki numerek, cała noc, czy długoterminowy związek, istnieje kilka kroków, które należy podjąć, aby osiągnąć poziom komfortu potrzebny do udanej zabawy erotycznej.

 

Po pierwsze, musi istnieć zaufanie i możliwość otwartej rozmowy na temat granic i tego co wam obojgu daje największe zadowolenie. Porozmawiaj o tym co lubisz, dowiedz się co lubi partnerka. Niezależnie od tego ile razy będziecie to robić, chcesz przecież żeby było dobrze.

 

Oto 3 oznaki tego, że oboje odczuwacie komfort seksualny:

 

Jesteście w pełni swobodni będąc razem nago

W trakcie uprawiania seksu sprawa jest jakby całkiem naturalna (choć jak wszyscy wiemy i tu bywa różnie). Ważne jest jednak nie tylko to. Potrzebna jest wspólna tolerancja waszej nagości również po. Wspólny prysznic, rozmowa baz ubrania, wzajemna akceptacja i zadowolenie z nagości. Taka swoboda jest bezpośrednim wskaźnikiem poczucia komfortu.

 

 

Jesteście otwarci na swoje fantazje

Szczerze powiedziawszy fantazje seksualne to dość osobista sfera. Jeśli jednak seks ma osiągnąć najwyższy poziom, to warto o nich porozmawiać. Jeśli sobie ufacie, to znaczy, że potraficie też szczerze powiedzieć to, co chodzi wam gdzieś z tyłu głowy i nie daje spokoju. Realizacja choćby części waszych wspólnych fantazji, potrafi wzmocnić doznania i sam związek. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie fantazje da się przenieść do rzeczywistości.

 

Lubicie rozmawiać o seksie przed, podczas i po

Jeśli potraficie rozmawiać o swoich doznaniach, pragnieniach, o tym co daje wam najwięcej radości, o obawach i o tym co spróbujecie zrobić wspólnie następnym razem, to znaczy, że kręci was ta sama zabawa. Lista spraw łóżkowych, o których można porozmawiać jest szalenie długa. Tematu nie powinno zabraknąć nigdy. Jeżeli i to potraficie, to znaczy, że najpewniej jesteście idealnie dopasowani do dalszego, udanego, wspólnego życia erotycznego.