Intymność

5 mitów na temat seksu oralnego

5 mitów na temat seksu oralnego

Ludzie z natury okazują się nieśmiali i wstydzą się otwarcie rozmawiać o seksie oralnym. To powoduje powstawanie niezliczonych mitów na jego temat. Czy to jest bezpieczne? Czy seks oralny powoduje ciążę? Czy można osiągnąć orgazm?

 

Mit 1: seks oralny jest bezpieczny

Ludzie wierzą, że seks oralny nie powoduje zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ale to nie jest prawda. Seks oralny bez zabezpieczeń naraża na ryzyko chorób wenerycznych, takich jak opryszczka, kiła, rzeżączka, HPV, a nawet HIV. Używanie prezerwatyw chroni przed tymi chorobami i pozwala cieszyć się seksem oralnym.

 

Mit 2: Seks oralny może być przyczyną ciąży

Ciężko o większą bzdurę, chociaż jak w każdej opowieści można odnaleźć „plemnika prawdy”. O nim jednak za chwilę. Kobieta może zajść w ciążę, gdy plemniki mężczyzny zetkną się z jajem w jej jajowodzie. Więc seks oralny nie może spowodować ciąży, nawet gdy kobieta połyka nasienie mężczyzny. Biorąc jednak pod uwagę ludzką pomysłowość, może dojść do przeniesienia nasienia z ust do pochwy. Jak? Pokombinujcie sami.

 

Mit 3: Połykanie spermy jest zawsze szkodliwe

Połykanie nasienia nie powoduje żadnych szkód, jeśli nie pochodzi od osoby, która jest zainfekowana chorobą przenoszoną drogą płciową. W skład nasienia wchodzą: putrescyna, spermina, spermidyna i kadaweryna (odpowiedzialne za zapach i smak spermy), witamina C, prostaglandyny, lipidy, aminokwasy, enzymy, hormony steroidowe, witamina B12, fruktoza, cholesterol, mocznik, cynk, potas, wapń, magnez, selen, które nie powodują szkody same w sobie. Poza tym nie ma przecież konieczności połykania spermy. To jest uzależnione od upodobań partnerów i obopólnej zgody.

 

Mit 4: Seks oralny nie prowadzi do orgazmu

Wręcz przeciwnie. Seks oralny prowadzi do orgazmu, a w wielu przypadkach nawet silniejszego niż podczas seksu waginalnego czy analnego. Niezaprzeczalnie też, może być dobrym elementem gry wstępnej.

 

czy to bezpieczne

 

Mit 5: Seks oralny jest zawsze niehigieniczny

Takie sformułowanie może być prawdziwe wyłącznie w przypadku osób, które nie zachowują zasad higieny. Do tej akcji erotycznej, tak jak do większości innych, zaleca się zazwyczaj wcześniejszy prysznic i dokładne umycie intymnych części ciała. Jeśli zatem wszystko jest czyste to nie można mówić o braku higieny.

 

Otwarcie na seks oralny, tak jak każda inną jego formę, w różnych kulturach i środowiskach wygląda inaczej. Jedni są ciekawi i otwarci, inni uznają to za grzech lub czynność niezgodną z naturą. Niezależnie od tego towarzyszy on człowiekowi od początku świata i nie zniknie do jego końca.

 

Pamiętaj jednak, że zabawy oralne, tak jak każda inna forma aktywności seksualnej, aby dawała radość, musi mieć akceptację obojga partnerów. Wszelkie inne rozwiązania mogą skończyć się źle. Użyj wyobraźni.