Żyć Dobrze

5 najczęściej wybieranych kamieni szlachetnych

5 najczęściej wybieranych kamieni szlachetnych

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie o to, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy. Chodzi nie tylko o to, czy pierścionek ma być złoty czy srebrny, lecz także o wybór odpowiedniego kamienia. Zdecydować się na szafir, rubin, a może pierścionek zaręczynowy z brylantem? Cena, jakość oraz wygląd – to one powinny decydować o naszym wyborze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Szmaragd, szafir czy pierścionek zaręczynowy z brylantem? Cena i jakość kamieni

Każdy kamień ma inne znaczenie, przypisuje mu się zdolność wyrażania innych emocji oraz uczuć. Najczęstszym wyborem jest wciąż pierścionek zaręczynowy z brylantem, cena tych kamieni jest jednak dość wysoka, dlatego coraz więcej panów decyduje się na inne rozwiązania.

 

  • Brylanty to inaczej diamenty, które zostały poddane procesowi szlifowania. Kamienie te odbijają światło i mienią się w nim, zachwycając niemal każdą kobietę. Dobrze wiedzieć, że o wartości brylantów decydują masa, szlif, barwa i czystość. Wybierając brylant, pamiętajmy o certyfikacie autentyczności, który powinniśmy otrzymać podczas zakupu biżuterii.
  • Częstym wyborem przyszłych panów młodych są szmaragdy. Ich głęboka zieleń dobrze komponuje się z brązem, czerwienią oraz kolorem pomarańczowym. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, jakie kolory lubi nasza partnerka, a także na kolor jej włosów, oczu oraz karnację. Szmaragdy dobrze wyglądają u kobiet o jasnej karnacji oraz rudym odcieniu włosów.
  • Rubin jest nazywany władcą wszystkich kamieni szlachetnych. Oznacza siłę życia oraz udane małżeństwo, dlatego stanowi idealny kamień w przypadku pierścionka zaręczynowego. Podobnie jak szmaragd, dobrze komponuje się z ciepłymi barwami. Występuje w kolorze, który przypomina głęboką czerwień, dlatego uważa się go za symbol miłości.
  • Szafiry mają zazwyczaj głęboki niebieski kolor, jednak mogą też występować w kolorze żółtym, pomarańczowym, fioletowym lub różowym. Ze względu na swą różnorodność, dobrze komponują się z większością kolorów oraz typów urody. Rubiny i szafiry to zaraz po diamentach najtwardsze minerały.
  • Ametyst to kamień w kolorze fioletu. Jego barwa może być bardzo delikatna lub niezwykle intensywna. Jest symbolem duchowości oraz równowagi. Wierzono, że wprowadza ład i harmonię w relacjach damsko – męskich oraz w to, że wyraża czystość i trwałość ludzkich uczuć. Wiele osób uważa, że kamienie te uwalniają od stresu, pomagają uzyskać spokój, a także wpływają na kreatywność.

 

Kamienie szlachetne są piękne, eleganckie oraz wytworne. Występują w różnych kolorach i kształtach, przypisuje się im także szczególne znaczenie. Dobrze wybrany kamień nie tylko w pełni wyrazi nasze uczucia, lecz sprawi także przyjemność naszej wybrance, zdobiąc jej dłoń przez długie lata.

Artykuł zewnętrzny