O zdrowiu

soczewki kontaktowe

5 powodów, dla których warto nosić soczewki

Nosisz okulary, ale ciągnie cię do soczewek? Niech kwestia przyzwyczajenia zejdzie na dalszy plan. Jeśli cały czas się wahasz, poznaj najważniejsze zalety szkieł kontaktowych i odważ się na zmianę.

 

Nie daj sobie wmówić, że soczewki są niewygodne i niebezpieczne. W salonach optycznych, np. internetowym sklepie Vision Express znajdziesz szeroki wybór soczewek (np. Acuvue - Johnson & Johnson, iWear, Air Optix) – znanych i renomowanych producentów. To właśnie one są gwarancją doskonałej jakości i wysokiego komfortu użytkowania. Poznaj więc powody, dla których warto przerzucić się na soczewki kontaktowe.

 

1. Nie przeszkadzają w uprawnianiu sportu

Ile razy zdarzyło się tak, że podczas uprawnia jakiejkolwiek aktywności fizycznej okulary spadły na podłoże? Ile razy z tego powodu musiałeś/musiałaś je wymieniać na nowe?

Nosząc soczewki kontaktowe, problem ten redukowany jest do minimum. Szkła gwarantują wygodne uprawianie sportu – bez żadnych ograniczeń. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w dyscyplinach kontaktowych oraz sportach grupowych. Ale maksymalny komfort zapewniają także podczas joggingu, jazdy na rowerze czy treningach na siłowni.

 

2. Zapewniają lepszą jakość widzenia

Noszenie okularów zawsze związane jest ze zniekształceniem obrazu oraz ograniczeniem pola widzenia.

Natomiast wszystkie soczewki kontaktowe, choćby soczewki Johnson, gwarantują pełniejsze pole widzenia, lepszą ostrość w obu oczach i większy kontrast. Ponadto zapewniają lepsze widzenie peryferyjne oraz odzwierciedlają realne wymiary obiektów.

3. Pozwalają zmienić kolor oczu

Noszenie soczewek daje ci możliwość metamorfozy. Jeśli chcesz, możesz zmienić kolor oczu – całkowicie bezpiecznie. Wystarczy zakupić kolorowe szkła kontaktowe, dzięki którym uzyskasz właściwie dowolne zabarwienie tęczówki. Szybko, prosto i tanio.

Kolorowe soczewki kontaktowe to najprostsza droga do zmiany swojego wyglądu i jednocześnie do szybkiego powrotu do standardowego wizerunku.

 

4. Nie wpływają na zmianę wyglądu

Jeżeli jednak pozostaniesz przy klasycznych soczewkach kontaktowych, ich noszenie w żaden sposób nie wpłynie na zmianę wyglądu. To alternatywa dla tych osób, które nie akceptują siebie w okularach.

Soczewki są niewidoczne dla osób trzecich – nikt więc nie dowie się o twojej wadzie wzroku.

 

5. Są wygodniejsze zimą

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na soczewki Johnson, czy szkła innej marki, możesz mieć pewność, że zapewnią maksymalny komfort zimą. W przeciwieństwie do okularów soczewki nie reagują na zmianę temperatury. Nie parują, zapewniając komfort widzenia. Nosząc szkła, zapomnisz o ciągłym przecieraniu, gdy prosto z mrozu wejdziesz do ciepłego pomieszczenia.

Nie daj sobie wmówić, że noszenie okularów jest wygodniejsze. To właśnie soczewki zapewniają wygodę, znacząco poprawiając jakość widzenia.