Intymność

5 pytań które zmienią twoje życie erotyczne

5 pytań, które zmienią twoje życie erotyczne

Dlaczego partnerzy nie rozmawiają z sobą o seksie? Krępujące? Ale z jakiego powodu? Przecież to taki sam temat jak jajecznica na śniadanie. Z tą tylko różnicą, że komunikacja werbalna w sferze erotycznej może pozwolić wam na jeszcze lepsze przeżywanie tych najwspanialszych chwil w życiu.

 

Pojęcie „komunikacja” można znaleźć w 99 procentach nowoczesnego doradztwa dotyczącego relacji międzyludzkich. Niestety konsekwentnie wszyscy pomijają najważniejszą sferę naszego życia jaką jest życie seksualne i wzajemne relacje między partnerami. Człowiek słowami potrafi określić prawie wszystko. Dlaczego zatem nie odkryć kart przed ukochaną osobą? Dlaczego nie porozmawiać o swoich pragnieniach, odczuciach czy doświadczeniach?

Pragniesz lepszego życia erotycznego? Zacznij o nim rozmawiać. Wiążąc się z drugą osobą pragniesz przecież szczęścia nie tylko dla siebie, ale i dla niej. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego proponujemy pięć pytań, które powinniście zadać sobie wzajemnie i szczerze na nie odpowiedzieć. Czasem wystarczy tylko jedno z nich. Może ono zainicjować dalszą rozmowę. Czasem trzeba tych pytań zadać więcej. Z całą pewnością dawka wiedzy, jaką otrzymacie, pozwoli wam na pełniejsze przeżywanie radości, którą oferuje erotyczna sfera życia.

 

Do dzieła!

 

1. Jakie były twoje najlepsze doświadczenia seksualne (zarówno między nami, albo z innymi)? Co było w nich tak wspaniałego, że właśnie te są najlepsze?

Tu trzeba podejść do sprawy delikatnie. Należy bowiem pozyskać wiedzę, czy przypadkiem nie są to pierwsze doświadczenia. Nie zawsze jest dobrze wyskakiwać z opowieścią o wcześniejszych partnerkach czy partnerach już na początku.

Podsumowując historię swoich erotycznych przygód wybierzcie te najbardziej satysfakcjonujące, najgorętsze, które sprawiły najwięcej przyjemności.

Pytanie nie jest proste. Czasem trzeba dać sobie na odpowiedź nawet kilka dni, ale warto. Dzięki temu możecie do swojego wspólnego życia seksualnego wprowadzić te najlepsze, dla was obojga, elementy intymne z waszego życia. Jeśli oboje zaakceptujecie choćby część swoich doświadczeń, szczególnie tych, których właśnie teraz wam brakuje, to jest ogromna szansa na wzmocnienie waszego związku i jeszcze głębsze przeżywanie rozkoszy.

 

2. Jaki jest twój ideał życia seksualnego?

Jak często lubisz się kochać? Gdzie? Co chcesz robić częściej a co rzadziej? Czy potrzebujesz długiego przytulania? Czy szybki, poranny numerek rozkręca cię na resztę dnia?  To tylko drobna część tego punktu. Chodzi o ideał, marzenia. Cokolwiek chcesz, masz prawo chcieć.

Pomyśl o tym, rozmawiaj o tym. Już sama rozmowa może być dla was idealną, podniecającą grą wstępną. Jeśli jeszcze okaże się, że pewne wasze marzenia się pokrywają, a z braku rozmowy o nich, nigdy byście się o tym nie dowiedzieli, to chyba jasne co będzie dalej…

 

3. Co kocham w naszym obecnym życiu seksualnym?

To pytanie zadaj sobie, zanim zapytasz o to partnerki. To pytanie przypomni wam to co już dobrze oddziałuje na każde z was.

Możesz być zaskoczony tym, że część elementów z waszego życia intymnego dawało wam satysfakcję i wystarczy poświęcić im nieco więcej uwagi aby doznać nieziemskiej rozkoszy. Najważniejsze abyście potrafili to zwerbalizować. To daje niesamowite efekty nawet w wieloletnich związkach, które mogą rozpalić się na nowo.

 

4. Czy istnieje coś, co chciałabyś robić częściej w naszym życiu seksualnym?

Może kiedyś robiliście coś razem częściej? Może na początku związku było coś, co z czasem przeszło na drugi plan, albo nawet gdzieś zanikło?  Czy są to pozycje, w których czuliście że budują tę więź, a z czasem stały się mniej komfortowe i oddały pole rutynie?

Warto o tym porozmawiać, bo może trzeba sobie przypomnieć jak wyglądało wasze wcześniejsze życie seksualne, które rozpalało ogień namiętności. Może warto powrócić do tego co rozpalało was najmocniej?

 

5. Czy jest coś nowego czego chcesz spróbować, ale nie masz pewności czy możesz tego chcieć?

Tu sięgamy do najdelikatniejszej materii. Wiele czynników z naszego wcześniejszego życia spowodowało, że określone normy każą się nam wstydzić pewnych pragnień. Czy w życiu seksualnym można określić „normalność”? A może akurat partnerzy dobrali się tak, że to co inni uważają za dewiację, dla nich jest słodka radością? Często rozpadają się związki, w których partnerzy nie potrafią o tym porozmawiać i ustalić wspólnego kierunku.

Czy jest coś czego chcesz spróbować? Czy jest coś o co boisz się ją poprosić? Zapewne tak. Czy zatem jesteś szczęśliwy z tego powodu? Niekoniecznie w pełni. Na co zatem czekasz? Na emeryturę, która i tak nie pozwoli ci przeżyć? Zapytaj, porozmawiaj. Może nic z tego, może jakaś część, a może właśnie to jest strzał w dziesiątkę. Nie zapytasz – to się nie dowiesz.

Stwierdzenie, że twoja partnerka nie jest otwarta na nowości, na urozmaicone życie seksualne, bez wcześniejszej z nią o tym rozmowie, jest niewybaczalnym błędem. Może właśnie pozbawiłeś sporej dawki przeżyć intymnych nie tylko siebie, ale i ją.

 

Chcesz lepszego seksu? Po prostu zapytaj

Komunikacja jest niezwykle ważna w każdym związku. Seks jest tak samo ważny, jednakże największa satysfakcja możliwa jest dopiero po zwerbalizowaniu pragnień i uczuć.

Czesz żeby było lepiej? Musisz zatem się przemóc, znaleźć odpowiedni czas (nie odkładaj tego w nieskończoność), stworzyć odpowiednią atmosferę do takiej rozmowy i ja rozpocząć. Zaoszczędzisz sobie i partnerce rozczarowań, lat bólu i nieporozumień.

Nie pytaj czy możesz o tym porozmawiać. Znajdź tylko odpowiedź na to, jak o tym rozmawiać i zrób to.

 

Nowe i lepsze życie seksualne zaczyna się dzisiaj

Nieważne czy wykorzystasz te czy inne pytania. Pamiętaj, że rozmowa o wspólnym życiu erotycznym buduje zaufanie, które nie tylko cementuje związek, ale pozwala na rozwinięcie skrzydeł i przeżycia, o których ci się nawet nie śniło.