Żyć Dobrze

5 sposobów na niższą składkę OC/AC

5 sposobów na niższą składkę OC/AC

Podstawowym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC jest jego składka. To ona jest najistotniejsza przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia, do którego zobowiązane są wszystkie pojazdy poruszające się po drogach publicznych.

 

Przy wyborze ubezpieczenia AC (autocasco) istotny jest bardzo jego zakres. Mimo to wysokość składki nadal odgrywa bardzo dużą rolę, dlatego warto znaleźć taką polisę, która będzie dla nas finansowo najkorzystniejsza. Ale jak to zrobić?

Z pewnością nie chcesz przepłacić ani za OC, ani za AC. Chcesz zapewne by w Twoim portfelu pozostało jak najwięcej pieniędzy, a jednocześnie pragniesz zapewnić sobie odpowiednią ochronę. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym obniżysz składki OC i AC, jednocześnie nie rezygnując z jakości i zakresu polisy.

Przede wszystkim poświęć czas na analizę swoich potrzeb i wymagań. To jedna z istotniejszych kwestii. Żeby dobrze wybrać ubezpieczenie, musisz wiedzieć czego tak naprawdę Ci potrzeba. Nie warto decydować się na ubezpieczenie, które będzie miało zbyt szeroki zakres, jeśli wiesz, że z niego prawdopodobnie nie skorzystasz. Inaczej będzie wyglądać ubezpieczenie samochodu, który jest nowy i parkowany przy ulicy, a inaczej takiego który liczy sobie kilkanaście lat i parkujesz go w garażu. Jeśli więc nie musisz mieć pełnego pakietu ubezpieczenia, nie decyduj się na takie. Więcej na temat ubezpieczeń możesz poczytać na motobiznes.net.

Szukając tańszych rozwiązań skorzystaj z porównywarek ubezpieczeń i internetowych kalkulatorów. To przyspieszy wybór ubezpieczenia i z pewnością mocno Ci je ułatwi. Najważniejsze jest przecież wybranie dobrej firmy, której polisa Cię nie zrujnuje. Do takich godnych zaufania firm należą między innymi:

•    PZU,
•    AVIVA,
•    BENEFIA24,
•    Link 4,
•    mBank,
•    WARTA S.A.,
•    Allianz Direct,
•    Uniqa,
•    Generali,
•    AXA,
•    HDI Asekuracja,
•    Hestia,
•    MTU S.A.

W powyższych firmach możesz ubezpieczyć się także przez internet. Dzięki temu dokładnie sprawdzisz ofertę danej firmy ubezpieczeniowej i na spokojnie dokonasz wyboru ubezpieczenia. To bardzo duży atut. Zwłaszcza kiedy chcesz zaoszczędzić. Firmy są świadome konkurencji, dlatego bardzo często oferują rabaty i zniżki, na które możesz nie trafić wybierając się do ubezpieczyciela osobiście, bo możesz po prostu nie być ich świadomy.

Jeśli w danym towarzystwie ubezpieczeniowym posiadasz już jakieś ubezpieczenie np. na życie, taniej będzie jeśli znów wybierzesz jakąś polisę w tej samej firmie. Jeśli np. połączysz ubezpieczenie OC z AC i Assitance, z pewnością składki także będą niższe, niż gdybyś miał tam jedynie jeden rodzaj polisy. Dobrze więc jeśli połączysz posiadane już połączenie komunikacyjne z innym.

Podczas rozmowy o z agentem musisz mieć świadomość, że zawsze istnieje szansa, ze uda Ci się wynegocjować niższą cenę. Nie musi to być regułą, ale zawsze istnieje taka szansa. Powinieneś więc przygotować się dobrze do tej rozmowy i jak najlepiej poznać ofertę konkurencji. Dzięki temu uda Ci się profesjonalnie przeprowadzić rozmowę z agentem, który to zawsze posiada możliwość dokonania pewnych zniżek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o swoim ubezpieczeniu więcej powinieneś zajrzeć na stronę http://www.motobiznes.net/Ubezpieczenia-OC-i-AC.htm. Jest to miejsce w sieci, w którym dowiesz się sporo o ubezpieczeniach OC i AC, dzięki czemu będziesz mógł wybrać jak najbardziej korzystną dla siebie polisę. Nie ma bowiem nic cenniejszego niż wiedza – to właśnie ona jest w stanie zapewnić Ci obniżenie kosztów polisy, a także wybór takiej, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna i optymalna.

Krzysztof Skórnicki