Intymność

6 faktów o kobietach które powinien znać każdy mężczyzna

6 faktów o kobietach, które powinien znać każdy mężczyzna

Męska ocena kobiet bywa często nietrafiona, a nawet krzywdząca. Nie jest to oczywiście żaden zarzut. Tak po prostu jest, gdyż każdy z nas dokonuje analiz biorąc pod uwagę własny punkt widzenia i rozumienia świata. Przyda się zatem ta dodatkowa odrobina wiedzy, która być może, pozwoli mężczyznom spojrzeć nieco inaczej na kobiety. I nie mówimy tu o zrozumieniu, bo wiemy, że taka możliwość  nie istnieje.

 

1. Wbrew pozorom, większość kobiet nie przepada za przypadkowym seksem

Wielu z nas trafiło na kobietę, która w łóżku zdawała się być chłodna i zdystansowana. Jej brak faktycznego zaangażowania to po prostu brak uczucia związku z partnerem. Dla kobiet seks jest aktem emocjonalnym. Aby był pełny, musi nastąpić poczucie więzi z partnerem. Jest prawie niemożliwe, aby kobieta odłączyła fizyczny akt od emocjonalnego związku. Połączenie sfery fizycznej i emocjonalnej prowadzi z czasem do jej poczucia potrzeby reprodukcji. Stąd czasem słyszymy o gotowości kobiety do macierzyństwa.

 

2. Emocjonalna huśtawka to nie kaprys, ale natura

Większość kobiet, mniej lub bardziej, ale cierpi z powodu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), niektóre przechodzą to w sposób dla większości z nas niezrozumiały, a nawet dramatyczny. Nagły, bardzo duży spadek poziomu estrogenów przed okresem może skutkować podwyższonym uczuciem niepokoju, zwiększoną wrażliwością, a nawet depresją. Kobiety z czasem starają się opanowywać te objawy, ale z naturą ciężko walczyć. Wpływ hormonów na nasze zachowania jest faktycznie znaczący. Jednego dnia obserwujemy irracjonalne zachowania partnerki, które potrafią wyprowadzić z równowagi nawet największego twardziela, a następnego dnia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staje się ona najukochańszą istotą pod słońcem. Do tej huśtawki nastrojów często dochodzą bóle, skurcze, zmęczenie i fizyczne osłabienie.

Panowie. W tym czasie wystarczy być miłym i jeśli to tylko wykonalne, wyrozumiały, Tak pokażecie swoją prawdziwą dojrzałość i miłość do swojej wybranki.

 

3. Większość kobiet potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie orgazmu, niż mężczyźni

Męska droga do orgazmu jest prosta i konkretna. W przypadku kobiet sprawa się komplikuje. Każda z nich reaguje nieco inaczej. Niektóre kobiety zadowalają się stymulacją łechtaczki, niektóre potrzebują penetracji ze stymulacją punktu G, a niektóre osiągają rozkosz na różne sposoby. Najważniejsze jest jednak to, że zawsze potrzebują na to więcej czasu, więcej pieszczot i poczucia emocjonalnego związku z partnerem. Pamiętajcie panowie, orgazm zaczyna się w głowie i wasza partnerka musi też go chcieć.

 

4. Większość uwielbia grę wstępną i drobne pieszczoty

To, że mężczyzna potrafi być gotowy nawet w kilka sekund, nie znaczy, że zadowoli partnerkę. Jeśli chcesz abyście oboje byli zadowoleni, musisz poświęcić jej sporo uwagi. Im dłużej będziesz ją całował, dotykał, muskał, lizał i pieścił w każdy znany ci i nieznany sposób, tym większej możesz oczekiwać nagrody za swoje starania.

Większość kobiet preferuje miękki i powolny start. Porządna rozgrzewka otwiera nowe, większe możliwości.

 

5. Czasami jedyną osobą na świecie jakiej potrzebuje kobieta, jest jej matka

Jak wiemy – mężczyźni nigdy nie chorują, mężczyźni zawsze walczą o życie. I choćby dlatego często nie bierzemy pod uwagę możliwości, że nasza partnerka może mieć jakieś problemy. Czy będą to sprawy zdrowotne, czy emocjonalne, czy jakiekolwiek inne, to musisz wiedzieć, że jedyną, zaufaną osobą dla niej będzie jej matka. Tylko matka potrafi zrozumieć córkę w pełni. Któż zna ją lepiej, a przy okazji przechodził podobne problemy?

Bądź wyrozumiały. To nie spisek żony i teściowej. Tak po prostu jest.

 

6. Kobiety potrzebują towarzystwa innych kobiet

To, że każdy facet ma potrzebę wyrwania się z domu i spotkania z kumplami w pubie, na meczu czy przy innej okazji, jest dla nas jasne. No bo niby jak tu żyć inaczej? To, że kobieta może mieć potrzebę spotkania z innymi kobietami jest dla nas często nie do przyjęcia.

A jednak i kobieta ma swoje potrzeby poza wszystkim tym, co daje jej partner.  Są sprawy, o których  nie porozmawia nawet z najlepszym kolegą. Tylko towarzystwo innych kobiet pozwala dopełnić jej samorealizacji. Są to emocje i przeżycia, których nie da kobiecie żaden mężczyzna. Często działają one jak terapia i stanowią o poczuciu ich własnej kobiecości.