Intymność

6 powodów przez które partnerka odmawia ci seksu

6 powodów, przez które partnerka odmawia ci seksu

Jeśli twoja partnerka nie chce z tobą sypiać to zapewne jest jakiś tego powód. Sprawa może być naturalna, błaha, ale taż bardziej skomplikowana a nawet beznadziejna dla dalszego związku. Poznaj 6 podstawowych, najczęściej spotykanych powodów, które powodują, że twoja partnerka nie chce z tobą uprawiać seksu.

 

Wszystko było dobrze. W łóżku do tej pory nie było żadnych problemów. Oboje byliście zadowoleni i nagle coś się stało. Ona postawiła szlaban, którego nie jesteś w stanie sforsować. Może, jak to z kobietami bywa, nie ma nastroju? Próbujesz zatem wszystkiego – niekończącej się gry wstępnej, romantycznych wyznań, wyczynów agenta 007 i nic. Co zatem się wydarzyło?

 

1.   Jest na ciebie zła

Większość kobiet nie potrafi być z mężczyzną, gdy czuje do niego negatywne emocje, gdy jest na niego zła. I niestety większość kobiet kumuluje swoje niezadowolenie, króre z czasem urasta do problemy wręcz atomowego. Zamiast po prostu powiadomić, w sposób bezpośredni faceta, co jest nie tak, dlaczego ją denerwuje, ona zbiera w sobie negatywny ładunek. A ty chłopie – domyśl się. Oznacza to, że kobieta może być zła na ciebie, ale ty nie masz najmniejszego pojęcia o tym, że zrobiłeś coś złego.

Rozwiązanie: Porozmawiaj z nią i spokojnie zapytaj czy zrobiłeś coś, co uraziło ją ostatnio. Jeśli ona szybko odpowie, że nic się nie stało i próbuje zmienić temat, poproś ją ponownie i poproś o szczerość. Jest szansa, że powie ci to co leży jej na sercu, co ją trapi, denerwuje. Od takiego otwarcia do namiętnego seksu zostaje już tylko niewielki krok.

 

2.   Jest przeciążona

Może twoja kobieta nie jest zainteresowana seksem, bo jest po prostu przytłoczona codziennymi obowiązkami. Praca, treningi, zajęcia nocne, rodzinne obiady, spotkania, sprzątanie mieszkania, gotowanie i wiele innych spraw powodują, że seks nie znajduje miejsca w jej rozkładzie dnia.

Rozwiązanie: Jeśli to możliwe, chociaż czasami przejmij od niej część obowiązków domowych, ugotuj coś, posprzątaj, wstaw pralkę. Powiedz jej, że widzisz jak jest zmęczona i nie możesz dopuścić do tego aby tak tyrała. Usiądź z nią przy kieliszku wina i pozwól się jej zrelaksować. Jeśli tylko poczuje się kochana i doceniana to najpewniej będzie chciała zadowolić i twoje pragnienia.

 

3.   Ona nie lubi seksu

Choć brzmi to być może zaskakująco to trafiają się kobiety, które po prostu nie lubią seksu. Takie kobiety uprawiają seks z facetem na początku ich wspólnych relacji, ale gdy mają już wszystko to co chcą, nie czują potrzeby aby nadal uprawiać seks ze swoim partnerem. Takie kobiety używają seksu jako narzędzia do osiągnięcia celu i nie traktują go jako element radości życia.

Rozwiązanie: Sprawdź, czy miała złe doświadczenia seksualne w przeszłości, które spowodowały jej niechęć do seksu. Jeśli tak, to dlaczego nie spróbować zmienić jej nastawienia? Trzeba jej pokazać jak jest to ważne nie tylko dla ciebie, ale i dla niej, ile może dać jej pozytywnej energii i radości. Szansa jest.

 

ona odmawia

 

4.   Nie czuje się seksy

To bardzo częste zjawisko przyrodnicze. Jeśli twoja kobieta nie czuje się seksy to będzie unikała skutecznie możliwości zbliżeń z tobą. Powodem może być tych kilka sławnych kilogramów więcej, albo jakaś głupia uwaga koleżanki lub kogoś znajomego na temat jej wyglądu. Często zdarza się, że kobieta sama osadza się zbyt surowo. A jak wiemy – wszystko siedzi w głowie.

Rozwiązanie: Postaraj się o jakiś długi masaż dla niej, spowoduj aby się odprężyła. Dobrze podany komplement od ukochanego będzie dla niej najlepszym lekarstwem. Przypomnij jej, że jest atrakcyjna i kochana.

 

5.   Uważa, że seks jest nudny

Niestety tak! To też jest powód i to ważny. Możliwe, że ona ma nieco większe potrzeby niż ty. Może popadliście już w taka rutynę, która stała się dla niej nudna. A jeszcze gorzej robi się wtedy, gdy zamiast zaopiekować się swoją wybranką, siedzisz częściej przed komputerem albo telewizorem.

Rozwiązanie: Jeśli ci na niej zależy, powinieneś spróbować seksu w jakimś innym miejscu niż wasza sypialnia. Włącz jakieś afrodyzjaki do wspólnej zabawy – może czekolada i truskawki?  Kup jej niegrzeczny prezent itp. W końcu ją znasz. Tu wszystko zależy od ciebie.

 

6.   Już jej nie pociągasz

Problem polega na tym, że kobieta raczej nie powie ci tego prosto w twarz, a ty, jak każdy facet, potrzebujesz konkretów. Może być, że twój dotyk nadal powoduje u niej dreszczyk podniecenia, ale gdy przychodzi dobra, twoim zdaniem, chwila – ona się wyłącza. Jeśli nie jest zbyt taktowna to możliwe, że poinformuje cię o tym, ale w dość subtelny sposób.

Rozwiązanie: Być może powodem, dla którego już jej nie pociągasz, nie jesteś ty sam. To po prostu może być ten inny. To można rozpoznać – czy ostatnio wydaje się być nieobecna, czy nagle zaczęła się interesować sprawami, które nigdy jej nie interesowały? Jeśli to jest powód braku intymności, to raczej nie ma nic, co można zrobić, aby rozwiązać ten problem. W takim przypadku chyba  najlepiej udać się własnymi drogami.

 

Choć mogą istnieć inne powody odmawiania seksu przez partnerkę, to powyższe są najbardziej popularne. Niektóre z nich są łatwe do usunięcia, inne wymagają więcej pracy. Czasem wystarczy niewiele, choćby otwarta komunikacja, podczas gdy w innych przypadkach koniec seksu oznacza koniec związku.