6 sposobów na wsparcie potencji u mężczyzn

6 sposobów na wsparcie potencji u mężczyzn

Problemy z potencją to coraz częstsze zjawisko wśród mężczyzn. Zdarza się to u coraz młodszych panów, którzy potrzebują wtedy fachowej pomocy lekarza i środków wspomagających potencję. Czy wiesz, jak wspierać potencję? Poznaj 6 sprawdzonych sposobów.

Postaw na relaks i zapomnij o szkodliwych substancjach

Stres to czynnik, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za sprawność seksualną. Szybkie tempo życia, łączenie ról zawodowych z rodzinnymi, szkodliwe czynniki zewnętrzne - to wszystko wpływa na satysfakcję seksualną. Dlatego należy ograniczyć ilość stresu i znaleźć dla siebie spokojne chwile relaksu w ciągu dnia: czas na swoje hobby, na wyjazd poza miasto czy wieczorny relaks na świeżym powietrzu lub przy ulubionym serialu. Warto trochę zwolnić i cieszyć się zwykłymi, codziennymi sprawami. Zadbać o spokojne posiłki i wysypianie się. Wszelkiego rodzaju używki, takie jak papierosy czy alkohol, to czynniki negatywnie wpływające na potencję. Zdrowy styl życia opiera się na odstawieniu używek i tak jest zalecane w tym przypadku. Aby zwiększyć swoją sprawność seksualną, warto zastosować się do tych zaleceń. 

 

postaw na relaks i zapomnij o szkodliwych substancjach

 

Zwróć uwagę na odpowiednią dietę i zadbaj o codzienną dawkę ruchu 

Dieta to klucz do sukcesu w przypadku wielu dolegliwości, nie inaczej jest i tutaj. Jaka powinna być dieta, aby wspierać potencję i prawidłowe reakcje seksualne? Zasadniczo bogata w takie substancje jak cynk i witamina E. Na liście wskazanych produktów znajdują się ryby, chude mięso, owoce morza, orzechy i różnego rodzaju produkty pełnoziarniste. To co jemy, jest naprawdę bardzo ważne i wpływa na wiele kwestii zdrowotnych. Oprócz diety, zaleca się aktywność fizyczną, która poprawia samopoczucie, wspiera krążenie, a i nie bez znaczenia jest fakt lepszej kondycji fizycznej. Sport to samo zdrowie, dlatego dobrze jest zadbać o aktywne spędzanie czasu, aby potem cieszyć się pozytywnymi efektami w sypialni.

 

Co jeszcze wpływa na potencję u mężczyzn?

Ogólne samopoczucie związane z psychiką ma ogromne znaczenie w problemach z potencją. Jeśli ktoś ma nieprzepracowane problemy z przeszłości, słabą komunikację z partnerką lub kłopoty z depresją lub lękami, to punktem wyjścia będzie wizyta u seksuologa lub psychologa. Szukanie pomocy u specjalisty może mieć bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę jakości życia seksualnego. Specjalista doradzi, jak radzić sobie z problemami w pracy i w życiu prywatnym. W ten sposób można wypracować sobie codzienne funkcjonowanie w zgodzie ze sobą i znaleźć źródło stresu. Przepracowanie problemów u psychologa, to prosty sposób na powrót lepszych możliwości seksualnych. 

 

zwroc uwage na odpowiednia diete i zadbaj o codzienna dawke ruchu

 

I wreszcie, gdy chce się wspomóc potencję, można sprawdzić suplementy wspierające tę sferę życia. Na gemini.pl znajdziesz duży wybór preparatów na potencję, które wspierają aktywność seksualną. Odpowiednie kompozycje witamin mogą wspomagać erekcję, a z kolei te o działaniu antystresowym, pomogą się zrelaksować. Działanie środków na potencję to głównie pozytywne działanie na naczynia krwionośne prącia. 

Artykuł zewnętrzny