Intymność

8 pytań o masturbację

8 pytań o masturbację

Istnieje wiele dziwacznych twierdzeń na temat masturbacji, na przykład to, że powoduje ślepotę, szaleństwo, trądzik, a nawet porost włosów w miejscach gdzie normalnie nie rosną.

 

Oddzielamy fakty od mitów i odpowiadamy na pytania dotyczące tego, co jest bez wątpienia jedną z najpowszechniej praktykowanych czynności seksualnych na naszej planecie.

 

Co to jest masturbacja?

Masturbacja polega na dotykaniu swoich genitaliów w celu uzyskania seksualnego zadowolenia. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą masturbować, można masturbować siebie lub kogoś innego.

 

Czy masturbacja jest normalna?

Tak. Oprócz przyjemności masturbacja może pomóc w rozpoznaniu upodobań. Mężczyźni mogą korzystać z masturbacji, aby dowiedzieć się, jak kontrolować swoje orgazmy, podczas gdy kobiety mogą dowiedzieć się, co pomaga im w osiągnięciu orgazmu. Wiele par masturbuje się razem – twierdzą, że jest to bardzo przyjemna część ich współżycia. Inni nie biorą tego nawet pod uwagę i to jest w porządku: to jest osobisty wybór każdego z nas.

 

Jak się masturbować?

Nie ma dobrych lub złych sposobów masturbacji. Mężczyźni zwykle robią to przez pocieranie penisa. Kobiety zwykle przez dotykanie okolic pochwy i łechtaczki, która jest bardzo wrażliwa, a jej stymulowanie może dać silne uczucie przyjemności seksualnej. Większość kobiet potrzebuje  stymulacji łechtaczki aby osiągnąć orgazm podczas seksu lub masturbacji.

 

Co to jest wytrysk?

Wytrysk występuje w trakcie orgazmu mężczyzny poprzez wytrysk nasienia z penisa. Jest to zwykle około 5 ml cieczy, ale może być więcej, zwłaszcza jeśli mężczyzna nie miał wytrysku przez pewien czas. Kobiety również mogą mieć wytrysku płynu, ale jest to znacznie mniej powszechne niż w przypadku mężczyzn. Więcej na temat kobiecego wytrysku przeczytasz tutaj: KOBIECA EJAKULACJA

 

Czy masturbacja jest bezpieczna?

Tak. Dla przypomnienia, masturbacja nie powoduje ślepoty, szaleństwa, czy trądziku. Żarty na bok, nie stwarza ryzyka ciąży ani zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową (to jednak pod warunkiem, że nie przenosisz niczego z narządów osoby zakażonej na swoje) Choroby przenoszone drogą płciową mogą być przekazywane za pośrednictwem zakażonego nasienia lub śluzu.

Istnieje ryzyko infekcji, jeśli lubisz zabawki erotyczne podczas masturbacji a ktoś zarażony wykorzystał je przed tobą. Każda zabawka powinna być wykorzystywana wyłącznie przez jednego użytkownika. Dzielenie się nimi jest możliwe jedynie w stałym związku, gdzie nie występuje większa ilość partnerów, przez co nie ma też ryzyka choroby.

 

Czy podczas masturbacji można się skaleczyć?

Jest mało prawdopodobne, aby osoba masturbująca się zrobiła sobie krzywdę, choć nie jest to niemożliwe. Wszystko zależy od tego jak to się robi, jakich zabawek lub narzędzi używa, czy nie robi się tego zbyt mocno…itp.

 

Czy masturbacja wpływa na liczbę plemników?

Masturbacja nie ma wpływu na zdolność mężczyzny do produkcji spermy. Sperma produkowana jest w sposób ciągły. Po wytrysku trzeba odczekać pewien czas aby nastąpiło uzupełnienie. To normalne zjawisko.

 

rekawiczka doktora

 

Jak często można się masturbować?

Masturbacja jest generalnie nieszkodliwa, ale jeśli robisz to bardzo często to twoje genitalia mogą odczuć ból. Przy częstej masturbacji w krótkim czasie może dojść do obrzęku i zaczerwienienia penisa. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu jednego lub dwóch dni.

Jednakże, jeśli czujesz potrzebę masturbacji, a to zakłóca twoje codzienne życie, powoduje problemy w domu, w pracy czy szkole, koniecznie skorzystaj z porady seksuologa. Nie ma się czego wstydzić, to tak samo zwykły lekarza, jak każdy inny.