Żyć Dobrze

8 typów mężczyzn których unikają kobiety

8 typów mężczyzn, których unikają kobiety

Są mężczyźni, do których kobiety lgną, chociaż oni nie robią nic w tym kierunku. Są jednak i tacy, których kobiety omijają szerokim łukiem. Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujesz, musisz wiedzieć, że główny wpływ na taki stan rzeczy ma osobowość. To znaczy, że wiele zależy od ciebie.

 

O typach mężczyzn działających na kobiety jak magnes pisaliśmy w artykule: 5 typów mężczyzn pożądanych przez kobiety

Dzisiaj o typach, których kobiety unikają. Nie zawsze chodzi wyłącznie o pierwsze wrażenie, ale również o pierwszy okres związku, w którym kobieta poddaje szczegółowej analizie osobowość swojego potencjalnego partnera.

Ale nie martw się, jeśli niektóre z opisanych poniżej cech występują u ciebie - większość z nich można skorygować. Chodzi o to, aby nie zmieniać swojej osobowości, ale raczej o dostosowanie jej, w pewnych płaszczyznach, do oczekiwań kobiety.

 

1. Wylewny chłopiec

To przykład mężczyzny nadmiernie ulegającego emocjom, który wszystkie swoje uczucia natychmiast artykułuje i chce dzielić je z partnerką. Taki wylewny chłopiec zazwyczaj wątpi również siebie i wymaga ciągłych zapewnień nie tylko w relacjach intymnych, ale również w pracy i przyjaźni.

 

Dlaczego jest to źle postrzegane?

Otóż pewność i niezależność są cechami bardzo seksownymi, w przeciwieństwie do niepewności i uzależnienia. Większość kobiet szuka silnego partnera, na którym mogą się oprzeć, na którym mogą polegać. Więc jeśli facet odwraca te role i pozostawia kobiecie wskazane tu, męskie atrybuty – przestaje być mężczyzną atrakcyjnym dla swojej partnerki.

 

Co zrobić?

Wystarczy utrzymać swoje uczucia na wodzy, chociaż na początku związku. Powstrzymaj się z dzieleniem swoimi uczuciami i ujawnianiem niepewności. Gdy związek okrzepnie, możesz to robić, bo to i tak nie zmieni pozyskanego u partnerki zaufania do ciebie. A przy okazji, ona może nawet bardzo sobie cenić okazane jej zaufanie, gdy mówisz jej co czujesz. Trochę pokrętne, ale prawdziwe.

 

2. Facet przewidywalny

Kobiety nie lubią przewidywalnych mężczyzn, bo wiedzą dokładnie, jak będzie reagować na wszystko, co dzieje się w związku. Taki typ mężczyzny postępuje zgodnie z zasadami i procedurami, nigdy nie przekracza ustalonych granic. To powoduje, że odpada wszelka spontaniczność, jakikolwiek element zaskoczenia kobiety.

 

Dlaczego jest to nieatrakcyjne?

Kobiety szukają pewnej ilości nieprzewidywalności w mężczyźnie, odrobiny złego faceta, ale nie pod względem niegodziwości – raczej zachowań spontanicznych, powstałych z potrzeby chwili.

 

laska strzela

 

Jak zatem sobie z tym poradzić?

Nie trzeba być złym facetem, szczególnie na siłę. Postaraj się urozmaicać swoje zachowania - szczególnie na początku związku. Zorganizuj niezapowiedzianą kolację, zabierz ją gdzieś, gdzie normalnie byś tego nie zrobił. Tego typu zachowania pokażą jej, że nie jesteś klasycznym rutyniarzem, że potrafisz, poza poukładanym zżyciem, zrobić też coś innego, co może ją zaskoczyć. Nie zapomnij też, aby w przyszłości, wprowadzać w wasze wspólne życie elementów spontaniczności. To spowoduje utrzymanie waszych relacji w ciągłej świeżości.

 

3. Arogant

Tu przerost własnego ego nie jest jedynym problemem. Gorszy jest brak uprzejmości, niekoniecznie w stosunku do partnerki, ale do całej reszty waszego otoczenia, co ostatecznie przenosi się na nią, nawet gdy jest to niezamierzone.

 

W czym problem?

Kobieta często zwraca uwagę na to jak traktujesz innych ludzi, aby ocenić twoją osobowość. Dlatego, mimo że możesz być dla niej miły, ona i tak zauważy jak postępujesz z innymi i się tego przestraszy, budując sobie wizję przyszłości..

 

Co z tym zrobić?

Żadna kobieta nie chce być traktowana przedmiotowo. Musisz więc nieco uspołecznić swoje ego. Jednak aby jej naprawdę zaimponować, musisz traktować innych wokół siebie z pewną dozą szacunku. Tu zastosowanie ma złota reguła: jeśli nie szanujesz innych – nie szanujesz samego siebie.

 

4. Cham

Określenie chamstwa jest w różnych kręgach, różnie wartościowane. Weźmy jednak pod uwagę mniej drastyczne elementy życia partnerskiego. Chamskim zachowaniem można określić nieukrywane, a nawet wyraźnie eksponowane zainteresowanie innymi kobietami w obecności swojej partnerki. Może to być choćby flirtowanie z kelnerką, chwalenie się swoimi podbojami itp. Ogólnie rzecz biorąc, taki facet nie ma szacunku dla kobiet.

 

Dlaczego jest to nie do przyjęcia?

Jest to bowiem nie tylko rodzaj irytującego zachowania, to ostatecznie może być złe dla samooceny kobiety. Jeśli działasz w ten sposób po raz pierwszy poznając kobietę, nie masz żadnych szans.

 

Jak sobie poradzić z takim zachowaniem?

Najlepiej to wyeliminować, ale bywa tak, że nie da się tego zrobić w prosty sposób. Jeśli nie możesz ograniczyć tego rodzaju zachowań na stałe, to przynajmniej utrzymuj je w ryzach bo może stać się nawykiem. Jeśli przegniesz z tym na dowolnym etapie związku – nie licz na zadowolenie partnerki.

 

5. Tani gość

Sknera zaprasza kobietę na kolację, a następnie delikatnie sugeruje, że każdy płaci za siebie. Na kwiaty od niego kobieta raczej nie powinna liczyć, a wybrane przez niego, na romantyczną kolację, wino – jest zawsze najtańsze.

 

Dlaczego działa to źle na kobiety?

Pierwsze spotkania, na których się poznajecie powinny być zawsze beztroskie, takie słowa jak oszczędzanie, budżet czy coś w tym rodzaju, nie powinny się tu pojawiać. Jeśli już na początku znajomości okażesz się dusigroszem – masz pecha.

 

Czy możesz to jakoś odkręcić? 

Z kobietą, z którą tak postąpiłeś – jesteś bez szans. Możesz jednak zapobiec takiej sytuacji w przyszłości. Jeśli zabiegasz o względy kobiety, musisz tej zabawie poświęcić trochę środków płatniczych. Nie trzeba wydawać fortuny, żeby zrobić dobre wrażenie, ale trzeba zrobić coś, co pozwoli jej poczuć się tą wyjątkową. Kwiaty są miłym akcentem raz na jakiś czas.

 

 

6. Awanturnik

Ten typ faceta zamienia każdą rozmowę w kłótnię. Gdy zaprasza kobietę na randkę, tworzy taką atmosferę, jaka panuje na sali sejmowej podczas politycznych porachunków.  To powoduje jej reakcję obronną i naturalną ucieczkę.

 

Dlaczego kobieta nie akceptuje takiego zachowania?

To raczej normalne, że randka powinna być doświadczeniem przyjemnym, a jeśli kobieta jest w ciągłej defensywie to nie może być zadowolona ani też dobrze się bawić. Ciągłe kłótnie i stres umacniają w niej negatywne wrażenie.

 

Co możesz zrobić, jeśli jesteś tym facetem?

Przede wszystkim relaks. Jeśli jesteś tym typem faceta, prawdopodobnie będziesz ten błąd powtarzał w nieskończoność, ponieważ jesteś nerwowy i niepewny siebie, nie wiesz jak się zachować i co powiedzieć. Tak więc przed randką przygotuj sobie zestaw tematów i pytań jakie chciałbyś jej zadać. Odpowiedzi wysłuchaj i nie wtrącaj swojego zdania. Być może w ten sposób uda ci się czasem zachować normalnie.

 

7. Sędzia obłudnik

Ten typ faceta jest bardzo skory do osądzania i pouczania innych. W większości przypadków to mężczyzna, który nie pali, nie pije i nie waha się namawiać innych do naśladownictwa swoich zachowań. Od pierwszego spotkania osądza kobietę mówiąc jej, że postępuje nieprawidłowo, że nie powinna pić wina lub jeść deseru.

 

Dlaczego jest to odpychające?

Nikt nie chce być sądzony, szczególnie na randce. Każda kobieta potwierdzi, że jest irytujące i niegrzeczne.

 

Co możesz zrobić?

Jeśli już będziecie w stałym związku, możesz na niektóre aspekty zwrócić uwagę – to w końcu sztuka kompromisu. Ale do tej pory, ani jej picie, ani palenie, czy nawyki żywieniowe nie są twoją sprawą. Przystopuj!

 

8. Zgorzkniały i rozgoryczony

Ten facet nie ukrywa swojej goryczy wobec kobiet. Niereformowalny przypadek emanujący negatywnymi emocjami wobec swojej partnerki i każdej innej kobiety. Nie stroni od niewybrednych epitetów i obraźliwych komentarzy.

 

Dlaczego taki typ jest przegrany?

Jest to bodajże jedyny rodzaj zachowania na tej liście, który na wprost prowadzi do zerwania związku, jeśli taki kiedykolwiek powstał. I to nie jest zaskakujące. Która kobieta chciałby być z mężczyzną, który ją ciągle obraża i dyskryminuje?

 

Czy z takim przypadkiem da się coś zrobić?

Musisz przemyśleć swoją postawę jeśli klasyfikujesz się w tej kategorii facetów. Tego typu zachowanie jest nie tylko niegrzeczne i nieprzyjemne, ale często bywa ostatnią kroplą goryczy, która prowadzi do zerwania stosunków.

 

Każdy facet może być świetny

Nie stresuj się zbytnio jeśli pojawiłeś się na liście powyżej. Ale pamiętaj: Są to zachowania, które kobiety oceniają już na początku związku. Więc jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, dokonaj samooceny i upewnij się, że potrafisz zredukować te nieprzyjazne zachowania w stosunku do kobiet, do minimum. To czasem wymaga pewnego nakładu pracy, ale warto.