Żyć Dobrze

9 powodów dla których mężczyźni wybierają złe dziewczyny

9 powodów dla których mężczyźni wybierają „złe dziewczyny”

Kobiety od zawsze próbują zrozumieć powody, dla których faceci wybierają „złe dziewczyny”. Tym bardziej, że ostatecznie chcą mieć kobietę dobrą, wierną i oddaną. Dlaczego zatem zaczynają inaczej?

 

Próba zrozumienia kobiety może wprawić o zawrót głowy. Mężczyźni posiadają jednak prostszą instrukcję obsługi, stąd znacznie łatwiej ich rozpoznać i używać. Są jednak etapy w życiu każdego faceta, których nawet kobiety nie potrafią rozgryźć do końca. Jednym z nich jest oczywiście tak zwany kryzys wieku średniego, ale ciekawszym zdaje się być okres przedstabilizacyjny. I o nim właśnie teraz kilka słów. Dlaczego pociągają nas „złe dziewczynki”.

 

1.    Złe wydają się gorętsze

Jednym z podstawowych powodów, dla których mężczyźni wybierają złe dziewczynki jest seksapil. Która dziewczyna wydaje się już na pierwszy rzut oka gorętsza? Ta spokojna, grzeczna, w luźnym, wygodnym ubraniu, popijająca herbatkę, czy ta w podartych, obcisłych dżinsach, skórzanej kurtce, flirtująca z wszystkimi facetami? I najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie musi być nawet atrakcyjna. Ona się po prostu wyróżnia, przez co skupia uwagę facetów.

 

2.    Są bardziej otwarte

Kolejną atrakcyjną cechą „złych dziewczynek” jest to, że nie przejmują się opiniami innych. Dzięki temu wydają się bardziej pewne siebie, przebojowe, towarzyskie. Mężczyźni, jak wiadomo, najbardziej kochają siebie i takie zachowanie kobiet nie może ujść ich uwagi.

 

3.    Ekscytujące ryzyko

Dobre dziewczyny są czasami trochę przewidywalne. Będą miłym narzeczonymi, żonami, ale gdzie jest podniecenie? Faceci są z natury chętni do podejmowania ryzyka. „Złe dziewczyny” są nieprzewidywalne. Faceci nie mają pojęcia na czym stoją, czy związek będzie trwał dzień, tydzień, czy po prostu jakiś czas.. To jak ekstremalna jazda kolejką górską. Dreszczyk może być tylko tymczasowy, ale chłopaki będą ryzykować za każdym razem, bo taka jest męska natura.

 

4.    Liczy się tu i teraz

O ile kobiety na różnych etapach życia wykazują się kolejnymi etapami dojrzałości, o tyle z facetami jest trochę inaczej. Niewielu myśli o przyszłości, a jeśli tak to tylko przez chwilę. Ważne jest co się dzieje tu i teraz. Mężczyźni nie wyrastają z zabawek a „złe dziewczyny” idealnie do zabawy pasują.

 

5.    Wyzwanie

Faceci uwielbiają wyzwania. Wystarczy tylko spojrzeć w jaki sposób zachowują się wśród swoich przyjaciół i natychmiast można dostrzec jak ze sobą konkurują. „Złe dziewczyny” to wyjątkowe wyzwanie. Grają trudno dostępne i owijają facetów wokół palca. Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że większym wyzwaniem będzie ta dobra dziewczyna, która z założenia jest trudniejsza do zdobycia. Ta jednak swoim zachowaniem takiego wyzwania nie rzuca.

 

6.    Adrenalina

Niezależnie od wszelkich opinii, mężczyźni naprawdę są istotami emocjonalnymi. Większość facetów, w przypadku rozpadu związku ze „złą dziewczyną” otrzymuje niesamowitą dawkę adrenaliny, która jest niezbędna do ich dalszego burzliwego funkcjonowania. Z jakiegoś dziwnego powodu, mężczyźni potrzebują czasem trochę bólu, poczucia zdeptania. Czasem kończy się to dramatycznie, ale jak walczyć z naturą?

 

7.    Kobiety zbuntowane

Faceci kochają zbuntowane dziewczyny. Jest to szczególnie ważne w ich latach młodzieńczych. Te niepokorne, niegrzeczne są bardziej ekscytujące niż dziewczyny, które postępują zgodnie z przyjętymi zasadami.  Chłopaki lubią buntowniczego ducha, nawet jeśli nie kończy się to dla nich najlepiej.

 

8.    Są jak kumple

„Złe dziewczyny” często są jak kumple do dobrej zabawy. Dobre dziewczyny wydają się być mądre, dojrzałe i skoncentrowany. Te cechy są dla młodych mężczyzn bardzo przytłaczające i niepożądane, choć po prawdzie tego właśnie potrzebują, ale dorastanie do tego musi być bolesne.

 

9.    Ucieczka przed codziennością życia

Do czasu, gdy mężczyzna stanie się gotowym do stabilizacji swojego życia, nie jest w stanie przyjąć zasad postępowania dojrzałych emocjonalnie kobiet. Kobiety znacznie wcześniej dorastają do odpowiedzialności, do założenia rodziny i wszystkiego co wiąże się z „dorosłym” życiem. Mężczyźni uganiając się za „złymi dziewczynami”, kapryśnymi, bojącymi się zaangażować poważnie w związek odsuwają od siebie to co wydaje się jednak nieuniknione. Problem powstaje wówczas, gdy robią to zbyt długo. Może się bowiem okazać, że na kolejny etap życia znikają nawet szanse.