Intymność

Afrodyzjaki i zabawki

Afrodyzjaki i zabawki

Afrodyzjaki wzięły swoją nazwę od Afrodyty, greckiej bogini miłości, i są środkami pobudzającymi seksualność człowieka. Można je także zażywać w celu zapobiegania szybkiemu zmęczeniu lub spotęgowania wrażeń podczas seksu. Popularność, jaką te środki cieszyły się na przestrzeni lat, jest dowodem na to jak zmienna jest ludzka seksualność.

 

W niektórych cywilizacjach pokarmy bogate w substancje odżywcze uważane były za najbardziej niezawodne środki pobudzające i mogły one rzeczywiście mieć korzystny efekt na osoby, których dieta była niewłaściwa. Grecy wybierali jajka, miód, ślimaki i skorupiaki takie jak małże czy kraby. Natomiast pewien arabski sposób podany w „Ogrodzie rozkoszy” zaleca, aby wypijać szklankę bardzo gęstego miodu oraz zjadać dwadzieścia migdałów i sto orzeszków piniowych przed snem przez trzy noce. Inne sposoby miały zastosowanie zewnętrzne. Autor „Ogrodu rozkoszy” radzi, że w celu zwiększenia rozmiarów małych członków i sprawienia, aby były „okazałe” należy pocierać penisa rozpuszczonym tłuszczem z garbu wielbłąda, pijawkami, członkiem osła, a nawet gorącą smołą. Zapewne te „pocierania” były mniej efektywne niż samo ich leczenie.

Chińczycy mieli bardziej naukowe podejście. Mierzyli i mieszali sproszkowane korzenie roślin, a potem nadawali im takie dziwne nazwy jak „łysy kurczak”. Nazwa tego środka zrodziła się, kiedy 70-letni urzędnik państwowy, który brał go regularnie, spłodził troje synów i poświęcał swojej żonie tyle uwagi, że nie mogła już nawet siedzieć, ani się położyć. Był zmuszony wyrzucić resztki leku na podwórko, gdzie został pożarty przez koguta. Kogut od razu wskoczył na kurę i parzył się z nią przez kilka dni bez przerwy. W tym samym czasie, w celu utrzymania równowagi, także dziobał jej głowę. I tak do momentu aż kurczak był całkowicie łysy, co spowodowało, że kogut upadł. Dumny wynalazca środka twierdził, że jeżeli zażywałoby go się trzy razy dziennie przez sześćdziesiąt dni, byłoby się w stanie zaspokoić 40 kobiet.

Przez długi czas uważano, że ze względu na ich falliczny kształt rogi mają właściwości pobudzające. Przekonanie o sile działania rogu nosorożca doprowadziło jednorożne nosorożce afrykańskie do skraju wyginięcia. Róg składa się z tkanki włóknistej, podobnej w budowie do włosów i paznokci. I tak jak i one róg nosorożca zawiera proteiny keratynowe oraz siarkę mineralną, wapń i fosfor. Dodanie tych elementów do diety może poprawić witalność, ale kanapka z serem też by się sprawdziła.

Innym znanym afrodyzjakiem jest hiszpańska mucha, czyli substancja z zasuszonego żuka. Żuka suszy się, a następnie uzyskuje się z niego aktywny czynnik. Połknięcie tej substancji powoduje uczucie pieczenia w gardle, a następnie rozwolnienie. Potem pojawia się taki stan zapalny w przewodzie moczowo-płciowym, że oddawanie moczu staje się niemożliwe. Penis staje się obrzęknięty i zaczyna pulsować, jednak skutkuje to ogromnym bólem, a nie seksualnym pobudzeniem. Zażywanie hiszpańskiej muchy może czasami mieć skutki śmiertelne.

Zarówno w seks-shopach, jak i w Internecie dostępnych jest wiele różnych artykułów erotycznych i seks-zabawek. Pośród nich znaleźć można kulki dopochwowe zwane także chińskimi kulkami (kobieta może włożyć je do pochwy, gdzie będą lekko wibrować przy każdym jej ruchu) oraz prezerwatywy z różnymi wypustkami, które mają stymulować łechtaczkę podczas stosunku. Dostępne są także prezerwatywy w różnych kolorach i o różnych owocowych smakach.

Wibrator jest zdecydowanie najpopularniejszą seks-zabawką. Ma kształt penisa, działa na baterie i można go używać podczas gry wstępnej lub kobiecej masturbacji. Niektóre wibratory mają funkcję wytrysku. Wielu seks terapeutów radzi, aby kobiety używały wibratora w celu nauczenia się, jak zapewnić sobie orgazm.

Jedynym przydatnym urządzeniem dla mężczyzny, które może pomóc w utrzymaniu wzwodu jest prosty pierścień zaprojektowany tak, aby pasował na podstawę penisa. Kawałek wstążki sprawdzi się tak samo dobrze. Jeżeli zawiążesz ją ciasno na około penisa, będzie działać jak zawór zwrotny – krew będzie dopływać do penisa, ale nie będzie mogła stamtąd odpłynąć. Dzięki temu erekcję uda się zachować na trochę dłużej. Dostępne są też różne kremy i spreje, które mają przedłużać erekcję lub powodować orgazm.