Żyć Dobrze

Atrakcyjna osobowość

Atrakcyjna osobowość

Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych i złych. Ludzie są albo czarujący, albo nudni". - twierdził Oscar Wilde. Bardzo ważną rolę w relacjach z kobietami odgrywa osobowość mężczyzny. Kobiety dzielą mężczyzn na cztery zasadnicze grupy: kochanków, partnerów, przyjaciół i jeleni.

 

Od kochanków oczekują emocji i przygody, od partnerów stabilizacji i bezpieczeństwa, od przyjaciół współczucia i towarzystwa, a od jeleni niczego poza tym, aby za nie płacili. Tak więc to, do której z grup zostaniesz w jej umyśle przyporządkowany, zależy od twojej osobowości oraz celu, jaki sobie postawisz.

Cechy męskiej osobowości atrakcyjne dla większości kobiet:

1. Pewność siebie

Brak pewności siebie stanowi dla mężczyzny poważną przeszkodę w kontaktach z kobietami. Niepewni siebie faceci pragną uwagi i uznania. Próbują kupić kobietę kwiatami i prezentami. Chcą się przypodobać za wszelką cenę. Dziewczyny są bardzo wyczulone na tym punkcie. Łatwo to zauważają i stronią od takich mężczyzn, albo umiejętnie wykorzystują dla swoich celów.

Tak więc nie przechwalaj się. Nie popisuj się. Nie próbuj ciągle imponować. Jeśli jesteś naprawdę wyjątkowy, ona to zauważy. Kobiety mają cały zestaw pytań, aby to sprawdzić. Gdy zada standardowe pytanie: „Czym się zajmujesz?", to nie opowiadaj przez godzinę na czym polegają Twoje codzienne obowiązki. Ona na początku chce wiedzieć tylko, że masz stałą pracę. Odpowiedz na nie, a potem dodaj: „...ale nie przyszedłem tu rozmawiać z tobą o pracy" i zmień temat. Okażesz tym skromność. Nie szukaj więc u kobiet potwierdzenia własnej wartości.

Nie reaguj emocjonalnie. Nie parskaj śmiechem, ani nie wpadaj w złość. Kobieta bardzo szybko oceni to jako brak pewności siebie. Jeśli nie umiesz panować nad emocjami, pracuj nad tym.

Nie kłóć się o wszystko. To śmieszne, że niektórzy ludzie myślą, że muszą kłócić się o wszystko. Nawet kiedy masz rację to przesadna kłótliwość jest niekorzystna dla twojego pożycia seksualnego. Daj sobie z tym spokój. Jeśli już chcesz się o coś kłócić, rób to w sposób zabawny, a nie śmiertelnie poważny.

Nie gadaj bez sensu. Czasami zdarzają się momenty, gdy zapadnie między wami cisza. Nie musisz wtedy od razu mówić pierwszych lepszych głupot, jakie ślina na język przyniesie. Nie gadaj bez sensu tylko po to, by zabić milczenie. To nie milczenie jest przejawem braku pewności, tylko głupoty wypowiadane przez mówiącego. Pamiętaj, ona sama też chce przed tobą dobrze wypaść i zastanawia się, czym wznowić konwersację.

Nie obgaduj innych. Obmawianie innych to kolejny przejaw braku pewności. Niepewni siebie mężczyźni oczerniają innych, chcąc stworzyć lepszy kontrast dla własnej osoby. Nie obgaduj więc nikogo, bo odbije się to na tobie samym. Problemy rodzinne zostawiaj w domu, a o znajomych mów jak najlepiej.

Buduj silne zdania. Nie oznacza to, że masz krzyczeć. Mocne zdanie to takie, które śmiało wyraża twoją opinię lub stwierdzenie. Nie mrucz pod nosem i nie jąkaj się. Nie gub się też w wyrażaniu poglądów i nie zmieniaj ich.

Planuj. Nie pytaj na co ma ochotę, tylko mów zdecydowanie, co będziecie dziś robić. Jeśli nie będzie miała na to ochoty, to Ci o tym powie. Gdy dzwonisz, aby umówić się na spotkanie to nie mów: „Zobaczymy, coś się wymyśli" tylko np. „Mam dwa bilety na koncert. Czy wybrałabyś się ze mną?"

Dominuj. Nie czekaj, aż wybierze stolik w restauracji. Nie oglądaj się na nią w podejmowaniu decyzji. To ty masz ostateczny głos.

To zadziwiające, jak szybko większość kobiet potrafi wykryć u mężczyzny brak pewności i niską samoocenę. Dzieje się to w żeńskim mózgu na poziomie podświadomości. Kiedy mężczyzna jest pewny siebie, ona odbiera go jako pociągającego.

2. Mowa ciała

Kiedy dwoje ludzi się komunikuje, większość przekazu odbywa się poprzez mowę ciała i ton głosu, a bardzo niewiele poprzez słowa. Istotne więc jest nie to, co się mówi, ale w jaki sposób.

Zawsze nawiązuj kontakt wzrokowy i utrzymuj go. Nie odwracaj wzroku, zanim kobieta tego nie zrobi. Zacznij także zajmować więcej przestrzeni oraz uwolnij swoją gestykulację. Jeśli siedzisz, nie trzymaj skrzyżowanych nóg i rąk. Trzymaj nogi w odstępie, a ramiona w tyle. Nie pochylaj się do przodu - odchylaj się w tył.

3. Ton głosu

Ton głosu tworzy podtekst w komunikacji. Na powierzchni prowadzisz normalną rozmowę, ale swoim tonem głosu tak naprawdę komunikujesz pewność siebie i tajemniczość. Jeśli nauczysz się jak łączyć uwodzicielski ton głosu z językiem ciała w normalnych konwersacjach, zobaczysz, że będziesz mógł podniecić kobietę mówiąc o tak zwykłych sprawach jak pogoda.

Rób często przerwy w wypowiadanych zdaniach. To nada twojej komunikacji dobrego stylu. Specjalnie robione przerwy tworzą niepewność i napięcie. To działa niesamowicie. Jeśli więc połączysz robienie pauzy w wypowiedziach z poważnym wyglądem, stworzysz wrażenie władczego i pewnego siebie mężczyzny.

Generalnie można się zgodzić z większością zaprezentowanych tu opinii i porad. Niemniej jednak każdy z nas jest inny i inaczej organizuje swoje życie. Ważne jednak rzeczywiście jest to, abyśmy ukształtowali w sobie wiarę w siebie i nigdy nie tracili głowy z byle przyczyny.