Żyć Dobrze

Jak być facetem atrakcyjnym

Jak być facetem atrakcyjnym

Świat ludzi jest zaskakująco podobny do tego, który zazwyczaj znamy z programu „Animal Planet”. Słabsze samce muszą ustąpić miejsca tym silniejszym. To właśnie te osobniki przejmują często stado i zapładniają większość samic.

 

Patrząc na swoje otoczenie zauważamy, że to właśnie ludzie pewni siebie, przebojowi faceci zdobywają najwięcej kobiet i że to właśnie oni maja największe powodzenie. Oczywiście, jest różnica pomiędzy byciem tego typu facetem, a byciem zwykłym dupkiem, który często posługuje się chamstwem, aby ukryć w ten sposób swoją nieśmiałość lub niepewność siebie.

 

Jest kilka cech, które można przypisać mężczyznom, których zawsze otacza sporo kobiet i którzy maja u nich największe szanse:

 

NIE OCENIAJĄ SIĘ

Nie wyjaśniają swoich motywów postępowania w codziennych sprawach i nie tłumaczą się z nich. Kobieta nigdy nie usłyszy od nich:

  • Wiesz, moje dobre ubrania zostały właśnie w domu...

  • Mógł bym to zrobić , ale mam dziś zły dzień ...

Najzwyczajniej nie chce im się tłumaczyć motywów swojego postępowania. Zbyt duża ilość wyrzucanych słów może świadczyć o chęci wytłumaczenia swoich zwierzęcych instynktów oraz szukania usprawiedliwienia w oczach innych ludzi.

 

NIE ROZGLADAJĄ SIĘ

Jeśli pewni siebie faceci coś robią, wygląda to tak, jakby to robili wiele razy. I tak, jakby nie stanowiło to dla nich żadnej nowości.

 

MÓWIĄ POWOLI

Wiele niezwykłych rzeczy to dla nich sprawa całkiem normalna. Są spokojni i opanowani. Zauważcie, jak zachowuje się w swoich rolach na przykład Clint Eastwood. Jeśli słyszy spory hałas, to nie rozgląda się gorączkowo wokół, ale powoli odwraca głowę , aby spojrzeć w kierunku, z którego dobiega dźwięk. Żyje w swojej własnej rzeczywistości i nie pozwala innym jej zakłócać.
W każdym miejscu czują się swobodnie. Tak, jakby byli tam od zawsze. Zauważcie, że przeciwieństwo takiego wizerunku stanowią turyści. Rozglądają się wokół z zaciekawieniem. Dlatego często odstają od reszty i padają łupem złodziei.

Mówią powoli i spokojnie, opanowanym, często niskim głosem. Świadczy to o ich pewności siebie oraz stwarza wrażenie poczucia władzy, tajemniczości i powoduje wzbudzanie ciekawości wśród słuchaczy, co będzie dalej.

 

SĄ DUSZAMI TOWARZYSTWA

Zauważcie, że jeśli ktoś przebojowy jest obecny w towarzystwie to wszyscy zwracają się w jego stronę i dopasowują właśnie do niego swoją mowę ciała. Tego chyba doznał każdy z nas i dalsze opisy tej sytuacji mijają się z celem.

 

NIGDY NIE SĄ POD WRAŻENIEM

Spokojnie czytają gazetę lub zajadają swój kawior. Wystarczy obejrzeć niektóre odcinki Jamesa Bonda z Pierce'm Brosnanem albo Thomas Crown Affair, aby załapać o co chodzi. W chwilach, gdy inni biegną, popadają w panikę, oni poruszają się spokojnym, wyważonym i dostojnym krokiem. Jak się okazuje, taki styl może być sexy.

 

NIE INTERESUJĄ SIĘ TYM, CO INNI O NICH MYŚLĄ

Maja to, mówiąc kolokwialnie - gdzieś. To, co inni o nich myślą nie ma dla nich żadnego znaczenia. Nie przejmują się tym, że ktoś ma im coś do zarzucenia. Żyją w zgodzie ze sobą . Mają wystarczającą ilość przyjaciół, z którymi dobrze się czują i miło spędzają czas. Nie muszą poznawać więc ludzi, którzy chcą obarczać ich swoimi problemami lub nieszczęsnymi teoriami na ich temat.

 

DOBRZE SIĘ CZUJĄ WE WŁASNEJ SKÓRZE. JEŚLI COŚ ROBIĄ, TO NA WŁASNYCH WARUNKACH

Nie spełniają czyichś zachcianek. Ale to nie oznacza, że nie powinni komuś robić przyjemności. Potrafią robić miłe gesty, ale na własnych warunkach - nie dlatego, że ktoś tego od nich oczekuje.

Trzeba więc być silnym, co wcale nie oznacza, że trzeba być górą mięsa wypchaną sterydami. Siła człowieka tkwi w nim samym, trzeba ją jedynie rozpoznać i uwolnić.