Żyć Dobrze

Awaria kotła lub ogrzewacza Wybierz najlepszy serwis

Awaria kotła lub ogrzewacza? Wybierz najlepszy serwis

Każdy, nawet najwyższej jakości sprzęt może ulec awarii – nie inaczej jest z kotłami i ogrzewaczami wody. Wymiana nawet poważnie uszkodzonego sprzętu może być zbędnym wydatkiem (wiążącym się w dodatku ze stratą czasu na zakup i montaż), zaś samodzielna naprawa z reguły prowadzi do pogorszenia sytuacji i utraty gwarancji. W związku z tym warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu, by móc znów cieszyć się ciepłą wodą, a przy okazji nie dać się oszukać.

 

Sprawdzaj opinie

Zazwyczaj podczas wyboru fachowca lub serwisu kierujemy się opiniami znajomych i krewnych, którzy mieli już podobny problem. Ogrzewacz to jednak nie pralka i nie lodówka, nie każdy go posiada, więc możemy mieć problem ze znalezieniem w najbliższym otoczeniu kogoś, kto mógłby nam doradzić coś w sprawie naprawy. W takim wypadku pozostaje nam skorzystanie z internetu. W sieci można znaleźć wiele stron i for, na których użytkownicy dzielą się opiniami na temat jakości usług fachowców i serwisów.

 

Oszczędzaj swój czas

Ogrzewacze wody są sprzętem z kategorii tych, które w wypadku awarii wymagają szybkiej naprawy. W końcu nie przepada przepada za zimnymi kąpielami, czy choćby myciem naczyń w zimnej wodzie prosto z rur, nawet latem. Aby uniknąć takich nieprzyjemności warto do naprawy uszkodzonego ogrzewacza zatrudnić serwisantów, o których wiemy, że są sprawni w działaniu, nie każą nam czekać na swoje przybycie i szybko rozwiążą problem z uszkodzonym ogrzewaczem lub kotłem.

 

Oszczędzaj pieniądze – ale z głową!

Kiedy zachodzi konieczność naprawy jakiegokolwiek sprzętu często odczuwamy pokusę obcięcia kosztów naprawy - dlatego w pierwszej kolejności zwracamy się o pomoc fachowców, którzy oferują najniższą cenę za swoje usługi. Warto jednak pamiętać o przysłowiu: „kto źle oszczędza, ten dwa razy traci”. Cena często jest adekwatna do poziomu profesjonalizmu, jeśli jest niska, to prawdopodobnie umiejętności naszego fachowca również takie są. Decydując się mimo wszystko na jego usługi powinniśmy się liczyć z tym, że prawdopodobnie będziemy musieli w niedługim czasie znów oddać nasz sprzęt do naprawy.

 

Zwróć się do producenta

Najlepszym wyjściem w przypadku awarii kotła lub ogrzewacza jest zwrócenie się do serwisu, który posiada autoryzację producenta naszego sprzętu. W ten sposób mamy pewność, że zatrudniamy fachowcy, którzy bardzo dobrze znają konkretne modele urządzeń i poradzą sobie z usunięciem każdej usterki. Na stronach producentów często można znaleźć listę autoryzowanych serwisów?

Twój ogrzewacz lub kocioł grzewczy marki Biawar uległ awarii? Zajrzyj na Biawar.com.pl, a szybko znajdziesz profesjonalny serwis najbliżej Ciebie.

 Reklama