O zdrowiu

Bądź męski w okularach

Bądź męski w okularach

Okulary nie kojarzą się już tylko z wadami wzroku. Są elementem stroju, który podkreśla osobowość i determinuje image właściciela. Zobacz, jak znaleźć męskie oprawki, które podkreślą silny charakter i dodadzą pewności siebie.

 

Dobierz oprawki do kształtu twarzy

Męskie oprawki przede wszystkim powinny być dostosowane rozmiarem do kształtu twarzy. Panowie o twarzach podłużnych powinni postawić na wysokie oprawy, a ci o potężniejszych kształtach lub dużym nosie muszą wybierać te masywniejsze i bardziej rozbudowane. Ważny jest także kolor oprawek. Dobrze, aby współgrał on z barwą brody i włosów. Lepiej uważać na wyraziste kolory, które na co dzień nie zawsze wypadają tak samo efektownie, jak na wystawie.

 

Okrągłe czy kwadratowe?

Kwadratowe oprawki zwykle są domeną profesjonalistów – polityków, analityków i bankowców, natomiast okrągłe kojarzą się raczej z przedstawicielami wolnych zawodów. Warto zadbać o to, aby górna krawędź okularów pokryła się z linią brwi.

 

Dlaczego warto zainwestować w okulary?

Na rynku dostępne są modele oprawek wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych. Te drugie mogą być zrobione z plastiku (tańsze modele) lub włókna węglowego, żywicy akrylowej czy żywic epoksydowych. Popularnym tworzywem wykorzystywanym przy produkcji okularów jest wytwarzany z przędzy celulozowej acetat. Materiał jest hipoalergiczny i przyjemny w dotyku.

 

Postaw na markę

Nie bój się zainwestować w oprawki z wyższej półki. Markowe okulary to przede wszystkim gadżet, który świadczy o dobrym guście właściciela. Logo niejednokrotnie jest także gwarancją jakości. Co więcej, aby kupić oprawki od znanego producenta wcale nie musisz wydawać fortuny. Zamiast wybierać je u optyka, zdecyduj się na zakupy w sklepie internetowym. Oryginalne oprawki w dobrych cenach, nawet za 300-400 zł, znajdziesz na stronie www.okularowy.pl. Dostaniesz tam takie marki jak Vogue, Ray-Ban, Lacoste czy Davidoff.