Żyć Dobrze

Bądź zawsze na czasie! Wybierz zegarek idealny dla siebie!

Bądź zawsze na czasie! Wybierz zegarek idealny dla siebie!

Zegarek już dawno przestał spełniać wyłącznie praktyczną funkcję. Obecnie posiadanie zegarka poza tym, że ułatwia kontrolowanie upływającego czasu, jest też świetną formą na wyrażenie siebie, swojego stylu i sposobu życia. Dlatego też w poszukiwaniu idealnego zegarka, poza dostosowaniem zakresu i rodzaju funkcji interesującego nas modelu, warto też zwrócić uwagę na jego wygląd – czy jest on spójny ze stylem, który na co dzień dominuje w naszych stylizacjach? Czy odzwierciedla nasz sposób życia? Nie ulega bowiem wątpliwości, że zegarek dla mężczyzny eleganckiego i nowoczesnego musi wyglądać nieco inaczej niż ten przeznaczony dla sportowca. A jaki zegarek ty wybierzesz? Sprawdź, jakie masz możliwości!

 

Nieśmiertelna klasyka

Prosty skórzany pasek, a na nim złota lub srebrna tarcza – to chyba najbardziej klasyczna wersja zegarka, która zawsze dobrze sprawdzi się w każdej sytuacji. Pasuje zarówno do garnituru, jak i niezobowiązującej weekendowej stylizacji. Swoją obecnością może uświetnić każdą okazję. To idealna propozycja dla tych mężczyzn, którzy cenią styl klasyczny, wykorzystując go do tworzenia codziennych stylizacji. Ta wersja zegarka bardzo dobrze sprawdzi się też wśród tych panów, którzy lubią minimalizm. Pozbawiony zbędnych zdobień, prosty klasyczny zegarek z pewnością urozmaici ich wygląd, będąc jednocześnie wyjątkowo praktycznym dodatkiem.

Alternatywą dla niego jest zegarek na bransolecie, który, choć bez wątpienia bardziej zdobny, wciąż pozostaje wierny nieśmiertelnej klasyce. Ten model bardzo dobrze sprawdzi się w stylizacjach, które ze względu chociażby na podniosłość chwili wymagają bardziej efektownej oprawy. Doskonały i bardzo dobrze prezentujący się zestaw tworzy z marynarką zarówno w wersji codziennej, jak i wieczorowej.

 

Powiew nowoczesności

Styl nowoczesny zarezerwowany jest dla tych, którzy kochają postęp technologiczny i nie boją się odważnych rozwiązań. Zegarek dla mężczyzny nowoczesnego musi więc zaskakiwać ilością funkcji i ich zaawansowaniem technologicznym. W tym przypadku więcej znaczy lepiej. Wygląd nowoczesnego zegarka nie powinien pozostawać w tyle za jego funkcjonalnością. Dobrze, aby zaskakiwał nie tylko formą, ale i kolorem. Dzięki temu stanie się idealnym dopełnieniem nowoczesnych, odważnych stylizacji.

 

Do zadań specjalnych

Idealny zegarek dla sportowca powinien dotrzymywać mu kroku w każdej sytuacji, podejmując każde wyzwanie. Do zadań ekstremalnych, potrzebny jest więc zegarek wytrzymały, jak np. zegarek g-shock. Model ten, poza dużą ilością praktycznych funkcji, jest też wstrząsoodporny, co oznacza, że bardzo dobrze odnajduje się w trudnych warunkach. Zegarek g-shock jest świetnym przykładem na to, że wysoka funkcjonalność, nie wyklucza efektownego wyglądu. Forma typowa dla zegarków sportowych w połączeniu z ciekawym zestawieniem kolorystycznym sprawia, że model idealny dla siebie może znaleźć każdy, bez względu na to, czy bliżej mu do klasyki, czy ekstrawagancji. Ten typ zegarka bardzo dobrze sprawdza się nie tylko podczas uprawiania sportu. Z powodzeniem bowiem może stać się efektownym dopełnieniem codziennych stylizacji utrzymanych w sportowym stylu.

W poszukiwaniu ideału warto pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Jest nią wygoda, rozumiana nie tylko jako komfort noszenia, ale też użytkowania. Najważniejsze bowiem jest to, aby wybrany model był w pełni dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb zarówno w kwestii wyglądu, jak i funkcjonalności.

Artykuł zewnętrzny