Żyć Dobrze

barber shop

Barber shop – miejsce tylko dla mężczyzn!

„Kobietom wstęp wzbroniony!” – takie właśnie zabawne, lecz jednocześnie bardzo poważne tabliczki widnieją na wielu barbershopach w Polsce i na świecie. Skąd ta dyskryminacja? Właśnie z faktu, że to miejsce tylko dla mężczyzn. Jaskinia testosteronu, swoista odskocznia od życia codziennego, w której mężczyźni mają okazję porozmawiać bez cenzury o samochodach, sporcie, jedzeniu, kobietach… i wielu innych niekoniecznie tak bardzo istotnych rzeczach. Chodzi o wyciszenie i relaks, którego kobiety szukają u kosmetyczek i w gabinetach SPA. Mężczyźni to wszystko mogą znaleźć właśnie tam, w Barber shopie.

 

Co to jest barbering i czym zajmuje się barber?

Sztuka barberingu sięga aż XII wieku, kiedy to pierwsi angielscy barberzy (pomocnicy mnichów klasztornych) zajmowali się leczeniem ludności. Ich pomoc polegała właśnie na goleniu i strzyżeniu włosów, gdyż ludzie wierzyli, że to one są główną przyczyną chorób i wszelkich dolegliwości jakie dręczyły ludność w tamtych czasach. Jak się okazało – nie mijało się to aż tak mocno z prawdą. Lata później zakazano włączania tej profesji w nauki medyczne i tak też barberzy, w naszym języku cyrulicy, stali się oddzielnym zawodem, łączącym golibrodę, fryzjera i golarza w jednym. Zawodem, który z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mężczyzn, a dobrego barbera niestety ze świecą szukać.

 

Usługi barber shopów

Przekraczając próg któregokolwiek barber shopu w naszym kraju czy za granicą ma się wrażenie, że człowiek przeniósł się w czasie. I nie chodzi tu wyłącznie o wystrój, pięknych stylizowanych foteli, masywnych luster, subtelną muzykę lecącą w tle czy egzotyczny zapach mazideł wszelakich. To właśnie wyjątkowa atmosfera takich miejsc, tworzona przez ludzi z pasją sprawia, że mężczyzna wchodząc do takiego salonu, chce tam zostać przez najbliższe kilka godzin i napawać się wyjątkowością tego miejsca. Nie chodzi tu już przecież tylko o pielęgnację brody, trimming, pielęgnację czy strzyżenie włosów, w mocno klasycznym stylu, lecz o wyłącznie męskie towarzystwo, w którego gronie ma okazję zrelaksować się i odpocząć po męczącym dniu w pracy, przy okazji załatwiając to, co tak czy siak załatwić musi.

 

Kosmetyki tylko dla mężczyzn

W Barber shopach zaskakuje coś jeszcze – dobór kosmetyków. Kto kiedykolwiek szukał szamponu do brody ten wie, że w zwykłym kosmetycznym go nie znajdzie. Kosmetyki do pielęgnacji męskiego zarostu dostępne są wyłącznie w sklepach internetowych, takich jak http://theavenue.pl/pol_m_KATEGORIE_BARBER-SHOP-876.html oraz stacjonarnych salonach. Te najlepsze sprowadzane są z najróżniejszych zakątków, po to, by pomóc Ci zadbać należycie o wąsy czy brodę. Mają działanie pielęgnacyjne i nawilżające, dzięki czemu Twoja fryzura i zarost mogą wyglądać pięknie nie tylko po wizycie u barbera. W ofercie znajdą się także kosmetyki do stylizacji, które pozwolą na swój sposób oddać charakter i wyczucie stylu każdego mężczyzny. Kup i przekonaj się sam!

 Artykuł reklamowy