Żyć Dobrze

Battlefield 3: Rosjanin

Battlefield 3 Rosjanin

Już 18 kwietnia na półki polskich księgarń trafi powieść sensacyjna autorstwa Andy'ego McNaba i Petera Grimsdale'a - Battlefied 3: Rosjanin. Książka oparta jest na motywach bestsellerowej gry komputerowej firmy Electronic Arts / DICE - Battlefield 3, nie stanowi jednak bezpośredniej, liniowej fabularyzacji rozgrywki.

 

Jest to pełnokrwista, niezależna sensacja, która wyszła spod pióra doświadczonego i uznanego pisarza, autora ponad dwudziestu książek i telewizyjnego serialu dokumentalnego Andy McNab's Tour of Duty o wojnie w Iraku i Afganistanie, a przy tym byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych SAS; żołnierska przeszłość McNaba pozwala mu czerpać z bogatego doświadczenia nabytego podczas misji w wielu ogniskach konfliktów na świecie.

Napisana niezwykle żywym, do bólu realistycznym, żołnierskim językiem, powieść Battlefield 3: Rosjanin przeniesie czytelnika do postsowieckiej, rządzonej przez oligarchów i GRU Moskwy oraz do Iranu. Rozpoczynające się w tych miejscach dwa niezależne wątki - jeden opowiadający o Dimie Majakowskim, byłym żołnierzu Specnazu, pracującym obecnie dla rosyjskich miliarderów, drugi - przedstawiający historię sierżanta marines, Henry'ego Blackburna na misji w pogrążającym się w chaosie Iranie - splotą się w zaskakujący sposób, prowadząc do zaskakującego finału. Wyraziste, nieszablonowe postaci, złożone sytuacje, które stawiają bohaterów przed bardzo nieoczywistymi wyborami, wartka, osadzona w przejmująco realistycznych warunkach akcja, trzymająca w napięciu fabuła - wszystko to sprawia, że książka Battlefield 3: Rosjanin  to nie tylko lektura obowiązkowa dla fanów gry Battlefied 3, ale i godna polecenia powieść sensacyjna dla miłośników gatunku.

Na razie wiemy tylko tyle. Jak tylko uda się nam zdobyć egzemplarz promocyjny to z pewnością przedstawimy wam poza faktyczna opinią, również fragmenty tej powieści.

{jumi[*11]}