Intymność

Kobiecy punkt widzenia

Bez kompleksów – kobiecy punkt widzenia

Każda kobieta zadaje sobie pytanie, co najbardziej podoba się mężczyznom. Ale pytając o to mężczyzn można dojść do wniosku, że ilu mężczyzn, tyle opinii...

 

Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć jednej odpowiedzi. Wbrew pozorom jest to bardzo proste: kobiety, które najbardziej podobają się mężczyznom po prostu lubią się takimi, jakie są. Potrafią one z każdej cechy swego wyglądu uczynić wielki atut. Są po prostu zadowolone ze swego wyglądu i nie marzą, aby być biuściastą, długonogą blondynką.

W związku z tym nie zadręczają swego otoczenia (w tym mężczyzn) narzekaniem na istniejące i wydumane mankamenty urody. Po prostu czują się piękne i potrafią tym przekonaniem zarazić przedstawicieli brzydkiej płci. Będąc pewnymi swojej wartości nie mają takich kompleksów i zahamowań. Tak więc kluczem do wszystkiego jest akceptacja samej siebie.

 

Każda kobieta może wyrobić w sobie przekonanie o własnej urodzie

Wystarczy po prostu przestać się przejmować urojonymi mankamentami i zdać sobie sprawę ze swoich zalet. Nie ma sensu zadręczać się tym, że piersi są zbyt małe - a może partner lubi takie i są one dla niego najpiękniejsze. Jestem brunetką? Widocznie uważa on brunetki za najpiękniejsze i co ważniejsze na pewno nie jest w tym przekonaniu odosobniony. Zamiast przejmować się defektami urody, można uczynić z nich swój atut. Zadbać o niego bardziej, podkreślić ubiorem lub makijażem.

Jednak sytuacja z mężczyznami nie zawsze przedstawia się tak różowo. Oczywiście zdarzają się mężczyźni, którzy oceniają kobiety wyłącznie według wielkości piersi, kształtu nóg czy pośladków. Jednak takich mężczyzn można sobie od ręki odpuścić. Tacy panowie nie nadają się nawet na jednorazowych kochanków, bowiem kobieta, która wie iż jej partner tak dużą uwagę zwraca na te cechy, może mieć problemy z osiągnięciem satysfakcji.

 

Jak widać, na samoakceptację kobiety olbrzymi wpływ ma jej partner

Jego wsparcie może diametralnie zmienić nastawienie kobiety do swego ciała. I nie chodzi tu o ciągłe powtarzanie „jesteś idealna" czy „wszystko w Tobie jest wspaniałe". Wystarczy uświadomienie kobiecie tego, że w jego oczach jest piękna i ukazanie jej atutów, które posiada i które czynią ją najpiękniejszą. Dobrym sposobem na nauczenie kobiety akceptowania swego ciała są pieszczoty przed lustrem. Nie seks, a właśnie pieszczoty.

Warto się postarać (i to z obu stron), gdyż zaakceptowanie siebie przez kobietę może mieć wspaniały wpływ na jej życie seksualne. Kobiety pewne siebie łatwiej osiągają satysfakcję seksualną, są bardziej otwarte na eksperymenty i nowości. Poza tym bardziej wierzą we własną wartość, co widać w każdym aspekcie ich życia.

Źródło: durex