Intymność

Całuj namiętnie i unikaj błędów

Całuj namiętnie i unikaj błędów

Czy to twój pierwszy pocałunek, czy tysięczny, czy to z kimś nowym lub ze swoim długoletnim partnerem, całowanie zawsze pozostawia wrażenie, które zazwyczaj trwa długo. Zdaniem ekspertów, całowanie odgrywa ważną rolę w relacjach, im częściej ludzie się całują, tym lepiej potrafią komunikować się na płaszczyźnie romantycznej.

 

O całowaniu też trzeba rozmawiać

Wiele par waha się rozmawiać o całowaniu się, bo powoduje to u nich pewien rodzaj zakłopotania. Ale jeśli twój pierwszy pocałunek, lub którykolwiek z następnych, był tym najlepszym, najbardziej pożądanym, to warto o tym powiedzieć. Dlaczego tego nie powtórzyć. Nie wstydź się powiedzieć partnerce (i odwrotnie), co cię kręci w całowaniu. Unikaj jednak opinii negatywnych.

 

Męskie i damskie błędy

Większość z nas ma wyraźne preferencje, to co jednych w całowaniu kreci innych irytuje.

Kobiety w dużej liczbie stwierdzają, że największym męskim błędem jest to, że zbyt agresywnie operują swoimi językami. Mężczyźni zaś twierdzą, że kobiety nie otwierają ust wystarczająco szeroko.

Niezależnie od płci skargi dotyczą braku różnorodności. Aby tego uniknąć warto całować różne części twarzy partnerki zwracając szczególną uwagę na uszy i szyję.

 

Pierwszy pocałunek powinien być niezapomniany

Szczególną wrażliwość na pocałunki wykazują oczywiście kobiety. Jeśli w przeszłości przytrafił im się pocałunek namiętny, który rzucił na kolana, będą pamiętać o nim przez wiele lat, a może i dłużej.

Marilyn Anderson, autorka „Never Kiss a Frog” sugeruje, że całowanie należy zaczynać od delikatnych pocałunków szyi, następnie uszu, a dopiero w dalszej kolejności przejść do warg. Chwila przerwy i znowu usta. Wspaniały pocałunek jest przygodą samą w sobie i wcale nie musi stanowić elementu gry wstępnej, choć i tam jest jak najbardziej pożądany. Całowanie buduje najsilniejsze więzi intymne.

 

Nigdy nie przestawaj całować

Na początku każdego związku całowanie jest na porządku dziennym. Ale później, kiedy ludzie są już w długotrwałym związku, zbyt często przestają się całować i osłabiają ten intymny związek.

Od pocałunku wszystko się zaczyna, ale nie tylko to jest ważne. Pocałunek potrafi zastąpić wiele słów i emocji, może sam w sobie przekazywać na przykład informację: kocham cię!

Jeśli poczuliście iskrzenie przy pierwszym pocałunku, to chyba naturalnym wydaje się, że coś trzeba z tym dalej robić aby dojść do fajerwerków.