Intymność

Casual Dating – relacje bez zobowiązań

Casual Dating – relacje bez zobowiązań

W dzisiejszych czasach żyjemy bardzo intensywnie, kariera i niezależność stanowią ważne dla nas atrybuty samorealizacji i spełnienia. Rozwój społeczny sprawił, że łatwiej też wyrażamy swoje pragnienia, nie wstydząc się potrzeb. Udane życie seksualne stało się obszarem naturalnych poszukiwań a nie tematem tabu. Casual Dating, czyli relacje bez zobowiązań są sposobem wspólnego spełnienia kobiety i mężczyzny, przeżycia seksualnej przygody, spotkania na jedną noc, bez zobowiązań i obietnic.

 

Flirt to (jeszcze) nie grzech

Flirt jest jedną z najprzyjemniejszych form interakcji międzyludzkiej. Do niczego nie zobowiązuje, a drzemie w nim ogromny potencjał. Flirt bazuje na grze niedomówień i potrzeba nie lada wyrafinowania i wprawy, aby zrozumieć jego zasady. Odwiecznie obecny w życiu i kulturze, łączy ludzi w pary, czasami na jedną noc, czasami - na całe życie.

Randki bez zobowiązań

Dziś, bardziej, niż kiedykolwiek, ludzie mają szansę na to, by spełnienie zawodowe szło w parze z udanym i satysfakcjonującym życiem erotycznym. Rozwój społeczny oraz dobrodziejstwa wiedzy psych-seksualnej spławiły, że pewniej i świadomiej zarówno mężczyźni jak i kobiety artykułują swoje potrzeby, poszukują, doświadczają spełnienia miłosnego.

„Casual Dating", czyli relacje bez zobowiązań osób o podobnych zapatrywaniach na temat partnerstwa i seksualności to zjawisko powszechne w większości kultur europejskich. Tezę potwierdza międzynarodowe badanie zrealizowane przez Trend Research, Institut for Market and Communication Research GmbH w Hamburgu na zlecenie C-Date.

Badania pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na intymne związki z osobami, z którymi nie łączą ich głębsze uczucia. Prawie połowa ankietowanych ma za sobą doświadczenie seksualne z kimś zupełnie obcym. Odsetek ten jest nieco niższy dla kobiet: 36%. (49% dla mężczyzn). Osoby, które poznają w ten sposób swoich partnerów, mogą realizować z nimi swoje zmysłowe marzenia, szanując się nawzajem i wspólnie odkrywając uroki erotycznych uniesień. Seks bez zobowiązań może w rzeczywistości przyczynić się do osiągnięcia dojrzałości i zdrowia seksualnego przez osobę cieszącą się pełnym i bogatym życiem erotycznym.

„Wzrastająca popularność casual dating stanowi odbicie zmieniających się postaw wobec kwestii seksualności - mówi Pierre Cahen, seksuolog C-Date - Badanie wskazuje nam stopień, w jakim zmienia się podejście ludzi do seksualności, również w kwestii moralnej. W dziedzinie seksualności - tak długo jak wszystkie praktyki są dobrowolne i istnieje wzajemny szacunek - dozwolone jest wszystko! Zdrowie seksualne opiera się również na elastyczności i wolności od uprzedzeń - kwitnie w atmosferze tolerancji i akceptacji, w której ludzie mogą zgłębiać granice wyobraźni i spełniać swoje fantazje."

 

Od przyjemności do ....

Spotkania bez zobowiązań sprawiają, że ludzie zachowują się w sposób naturalny, są bardziej zrelaksowani i swobodni, co sprawia, że często ich spotkania mogą prowadzić do stałego związku. U prawie 1/3 ankietowanych beztroskie przygody przerodziły się w głębokie uczucie. Częste spotkania i chemia łącząca dwoje ludzi aż w 27% przypadków zwieńczone zostały  stabilnym i dojrzałym związkiem.

 

Podłączeni i złączeni

Dziś nie potrafimy sobie wyobrazić życia bez Internetu, czyli stałej komunikacji ze sobą, bez granic i ograniczeń. Świat online stał się bardzo powszechnym miejscem, w którym ludzie spotykają się i umawiają ze sobą.

33% kobiet i 38% mężczyzn ma już za sobą takie doświadczenie. Biorąc pod uwagę fakt, że respondenci pochodzą z wielu różnych grup wiekowych i środowisk, jest to liczba bardzo wysoka.

Ponadto 36% wszystkich respondentów zadeklarowało, że wchodziło na strony randkowe, aby umówić się na spotkanie bez zobowiązań lub flirtować, albo prowadzić erotyczne rozmowy. Więcej mężczyzn było zainteresowanych erotyczną stroną randek w sieci (44%) niż kobiet (22%).

Casual Dating odpowiada na zapotrzebowanie nowoczesnego społeczeństwa przebojowych, wykształconych, wiedzących czego chcą osób, które bez zbędnego wstydu potrafią wyrażać swoje potrzeby i realizować fantazje. To nowy trend w tradycyjnej do tej pory kulturze Polaków.