Żyć Dobrze

Casualowe męskie koszule do pracy i nie tylko

Casualowe męskie koszule do pracy i nie tylko

Nasz ubiór jest naszą wizytówką. Ubrania, które na siebie zakładamy, mogą wiele mówić o naszej osobowości i charakterze. Zakładając do pracy przypadkowe ubrania, możemy zupełnie nieświadomie narażać się na gorsze wyniki od naszych kolegów. Ma to szczególne znaczenie w tych zawodach, w których mamy bezpośredni kontakt z klientem i w których musimy budować nić porozumienia i zaufania do siebie samego. Jeśli swoim zachowaniem oraz ubiorem nie wzbudzimy pozytywnych emocji u swojego rozmówcy, znacznie trudniej może być mu sprzedać produkt lub zainteresować do głębszego poznania tematu.

Jak zatem się ubierać do pracy, aby czuć się wygodnie i być dobrze postrzeganym przez inne osoby? Komfortowe koszule bawełniane to najlepsza propozycja dla większości osób. Ich najciekawsze propozycje znajdziesz na stronie https://mybaze.com/pl/koszule-meskie/.

 

Koszule męskie z krótkim i długim rękawem

Casualowe koszule można podzielić na dwa rodzaje, zależnie od długości rękawa. Zdecydowanie najchętniej kupowanymi i dającymi wiele możliwości noszenia jest koszula męska z długim rękawem. Prezentuje się ona elegancko zarówno kiedy rękaw jest w całości rozwinięty, jak i również wtedy, kiedy zechcemy go podwinąć. Taki sposób noszenia koszuli jest bardzo modny wśród menadżerów i polityków, który faktem podwinięcia rękawów pokazują swoją gotowość do ciężkiej pracy. Jeśli zależy ci na tym, aby w swojej pracy pokazać kierownictwu lub kolegom, że jesteś gotowy do działania i zdeterminowany do osiągnięcia celu, postaw na białe koszule męskie z długimi rękawami, które świetnie sprawdzają się w wielu casualowych stylizacjach.

Natomiast jeśli chodzi o bardzo kolorowe wzorzyste koszule, to właśnie do nich najbardziej pasuje krótki, swobodny rękaw. Taki styl nierozłącznie kojarzy się z latem, słońcem i dobrą zabawą, świetnie komponując się z pracą bezpośrednio z klientem "gastronomicznym". Odkąd w świecie mody zaczęły pojawiać się koszule z różnego rodzaju abstrakcyjnymi oraz humorystycznymi kolorowymi nadrukami i wzorami, szybko zyskały one popularność wśród barmanów, prezenterów, konferansjerów, DJ-ów, a także dziennikarzy oraz pozostałych medialnych osób. Jeśli zaliczasz się do jednych z nich, postaw na kolorowe męskie slim koszule z przewiewnej bawełny i z krótkim rękawem. Można je nosić zapięte na prawie wszystkie guziki lub rozpięte, ukazując pod spodem biały podkoszulek. Przykładem takiej odzieży jest np. kolorowa Koszula męska Cropp.

 

Jak nosić casualowe koszule — na spodniach czy wpuszczone do spodni?

Inne ważne zagadnienie związane ze sposobem noszenia koszul w stylu smart casual, jest to, czy mają być wypuszczone na zewnątrz spodni, czy może wpuszczone do środka? Tu decydujące znaczenie będzie miał krój i fason koszuli. Jeśli wybieramy koszule biznesowe, to w zdecydowanej większości mają one wydłużony tył oraz poły. Służy to temu, aby móc je włożyć pod spodnie i podczas kucania nie wysuwały się z nich. Noszenie takich koszul wypuszczonych na zewnątrz spodni jest błędem stylistycznym i wygląda co najmniej zabawnie. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że niezależnie czy jest to biała koszula męska, czy inna kolorowa koszula wpuszczona do spodni, zawsze powinniśmy zakładać do nich skórzany pasek. Jego szerokość powinna być dostosowana do szerokości szlufek i gatunku materiału, z którego zostały uszyte.

Jeśli chodzi o koszule o nieco krótszej długości, to zazwyczaj są przeznaczone do swobodnego noszenia "na spodniach". Można wówczas je nosić zapięte lub rozpięte, co czyni nasz wizerunek bardziej swobodnym i naturalnym. Jeśli szukasz takich ubrań, zwróć uwagę na koszule męskie House, dostępne m.in. na wyżej wymienionej stronie www.

Artykuł zewnętrzny