Moto Sfera

dobrym samochodem

Chcesz jeździć dobrym samochodem? Poproś o pomoc doradców

Wybór samochodu wiąże się z wydatkiem znacznej sumy pieniężnej, dlatego też decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu należy dobrze przemyśleć. Nie jest to łatwe, gdyż z jednej strony jesteśmy bombardowani reklamami nowych modeli różnorakich marek, z drugiej kuszeni "doskonałymi okazjami" zakupu samochodów używanych.

 

W przypadku samochodów "z drugiej ręki" należy zastanowić się kilka razy, gdyż pozorna okazja może skończyć się złotą kartą klienta w warsztacie samochodowym. Jest takie powodzenie: biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Maksyma ta doskonale sprawdza się w przypadku rynku samochodowego. Początkowy duży wkład inwestycyjny odwdzięczy się nam bezawaryjnością, tanimi kosztami eksploatacji, profesjonalnym serwisem, a także zrobi dobre wrażenie w naszej przestrzeni zawodowej, będąc wizytówką wśród klientów i współpracowników.

Na początku warto zadać sobie kilka podstawowych pytań: Jak dużo czasu będziemy spędzać za kierownicą, a tym samym jakie dystanse pokonywać? Ile osób będziemy przewozić? Co będziemy chcieli transportować oraz czy będzie to auto do użytku prywatnego czy pojazd służbowy? Profesjonalnego doradztwa w zakresie zakupu pojazdu renomowanej marki udzieli nam autoryzowany dealer warszawa.mercedes-benz.pl. Od odpowiedzi na powyższe kwestie będzie uzależniony bowiem m. in. wybór jednostki napędowej czy typ nadwozia.

Jeśli chodzi o rodzaj napędu ważnych jest kilka parametrów takich jak ekonomiczne zużycie paliwa, koszty eksploatacji, moc jednostki oraz jej wytrzymałość i oczywiście bezawaryjność. W przypadku większych samochodów rodzinnych oraz dostawczych optymalnym rozwiązaniem będzie samochód z silnikiem diesla. Jest tak z kilku powodów. Po pierwsze jest to jednostka bardzo ekonomiczna. Diesle spalają około 4 - 7 litrów na 100 km. Mogą pracować w bardzo ciężkich warunkach, gdyż zapłon odbywa się samoczynnie i nie ma niebezpieczeństwa zwarcia układu elektrycznego. Ich kolejnym walorem jest bardzo duża trwałość i wytrzymałość w porównaniu z jednostkami benzynowymi.

 

Silniki wysokoprężne posiadają również lepsze parametry osiągów. Niewątpliwą zaletą silników benzynowych jest łatwy zapłon bez względu na temperaturę, niższa cena oraz możliwość przekształcenia na jednostkę zasilaną LPG. Innowacyjne silniki benzynowe również odznaczają się bardzo dobrymi wskaźnikami zużycia paliwa, mocy i komfortu jazdy.

Kolejną ważną kwestią będą nasze indywidualne potrzeby związane z użytkowaniem samochodu. Jeśli wybieramy samochód z myślą o codziennej jeździe z całą rodziną, wówczas oprócz ekonomii ważna będzie również przestrzeń osobowa, bagażowa, a także bezpieczeństwo. Bardzo ważnym zagadnieniem jest to ile mamy dzieci i w jakim wieku, bowiem wygodę i bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę (np. ilość fotelików dziecięcych).

Nie bez znaczenia jest również przestrzeń bagażowa, którą również należy dostosować do indywidualnych naszych wymagań. Bez względu jednak na to jaki samochód nabędziemy, ważne aby służył nam przez długie lata, sprawiał jak najmniej kłopotów, a jego eksploatacja nie drenowała naszej kieszeni. Obecnie producenci marek cieszących się renomą i zaufaniem jak warszawa.mercedes-benz.pl, mają w ofercie wiele atrakcyjnych okazji cenowych. Warto więc zapoznać się z nimi, biorąc pod uwagę wszystkie omawiane powyżej kwestie.