Żyć Dobrze

Chcesz kupić działkę budowlaną

Chcesz kupić działkę budowlaną? Pomożemy Ci!

Rynek nieruchomości wciąż się rozwija. Coraz więcej ludzi w różnym wieku szuka nowych mieszkań, domów, a czasem też działek, na których będą mogli wybudować swój własny dach nad głową. Znalezienie, a później zakupienie takiej parceli, wcale nie jest takie proste. Może się wiązać z komplikacjami, a przede wszystkim pochłonąć ogromne ilości czasu. No co zwracać uwagę? Z czyjej pomocy skorzystać w takiej sytuacji?

 

Biuro nieruchomości czy bezpośrednie kupno?

To chyba pierwsze pytanie, z jakim zmagają się ci, którzy planują zakup ziemi w celu postawienia na niej domu. Przede wszystkim chodzi oczywiście o koszty - istnieją biura nieruchomości, które nie pobierają prowizji, znakomitą większość stanowią jednak te, które je egzekwują. Wiąże się to z faktem, że za świadczenie swoich usług - znalezienie właściwego domu czy działki - firma również musi otrzymać zapłatę. Decydując się na zakup nieruchomości bez pośredników, musimy liczyć się z ewentualnymi komplikacjami, których może być dużo. Korzystając z usług biura, takiego jak Pomerania Nieruchomości ze Szczecina, mamy gwarancję, że zakupiona działka będzie już na pewno nasza. Podsumowując, korzystanie z dobrego biura nieruchomości może się okazać nieco kosztowniejsze, ale w ostatecznym rozrachunku przyniesie nam jedynie korzyści.

 

Usługi świadczone przez agencje nieruchomości

Najlepiej jest zdać sobie sprawę z tego, że zadanie biur nieruchomości nie ogranicza się jedynie do znalezienia odpowiedniej parceli i zamknięcia sprzedaży. Korzystając z oferty biura nieruchomości, można poprosić pracownika o to, aby w oparciu o nasze kryteria wyszukał takie oferty, które nas zainteresują. Zaoszczędzi nam to czasu, ponieważ osoba pracująca w takiej firmie będzie wiedziała, na co zwracać uwagę i gdzie szukać ofert. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią kwotą, agencja nieruchomości może nam pomóc w uzyskaniu kredytu hipotetycznego. Kiedy już znajdziemy właściwe miejsce i będziemy chcieli uzyskać nieco korzystniejszą cenę, agent zajmie się prowadzeniem ewentualnych negocjacji. Pracownik agencji ma także obowiązek sprawdzenia stanu prawnego nabywanej nieruchomości oraz przygotowania dokumentów, które są niezbędne do zawarcia aktu notarialnego. Taka osoba odpowiada również za umówienie obu stron w kancelarii w celu zawarcia umowy prawnej.

Pomerania Nieruchomości jest firmą, która zajmuje się skuteczną sprzedażą nie tylko domów i działek budowlanych, ale także hal, pensjonatów, czy gruntów komercyjnych. Trzeba pamiętać, aby przy szukaniu odpowiedniej agencji upewnić się, że ma ona niezbędne pozwolenia i licencje i że jest godna zaufania. To właściwie dwa najważniejsze aspekty, dzięki którym będziemy wiedzieć, że korzystamy z usług dobrego przedsiębiorstwa. Jego pracownicy nie tylko będą pośredniczyli przy kupnie wybranej przez nas parceli, ale również pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję co do selekcji działki zgodnie z naszymi wymaganiami oraz oczekiwaniami.

Reklama