Żyć Dobrze

kup samochod

Chcesz kupić nowy samochód? Sprawdź na co zwrócić uwagę?

Kupno samochodu to poważna decyzja. Nieraz oszczędzamy przez wiele lat tylko po to, aby w końcu móc sprawić sobie wymarzony pojazd. Często też bierzemy na niego kredyt z banku czy zapożyczamy się u rodziny lub znajomych. Dlatego właśnie jest niezwykle ważne, aby pojazd, jaki kupimy dzięki takiemu poświęceniu, był niezawodny i służył nam przez naprawdę wiele lat. Na co więc zwracać uwagę, decydując się na kupno nowego samochodu?

 

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy samochód z salonu?

Nie trzeba ukrywać, że wygląd samochodu się liczy. Wiedzą o tym na pewno ci, którzy znają historię Fiata Multipla - jest to model, który nie tylko w tym wirtualnym, ale również w prawdziwym świecie jest bardzo często wyśmiewany. Oczywiście musimy wybrać taki samochód, który nam się podoba. Poza tym należy zwrócić uwagę na jego moc - jeśli nie za bardzo znamy się na mechanice tych czterokołowych pojazdów, osoba pracująca w salonie na pewno nam pomoże. Kluczową sprawą jest również cena samochodu - trzeba wybrać taki, który da nam najlepsze osiągi za najbardziej odpowiednią sumę. Kiedy mamy upatrzony dokładny model, warto wcześniej sprawdzić, czy nie jest on awaryjny. Jeśli tak, należy rozejrzeć się za czymś innym. Inną sprawą jest lakier. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy samochód nie posiada żadnych rys. Niektórzy proponują, aby zabrać ze sobą czujnik lakieru, który zmierzy jego grubość. To jednak sporna sprawa.

 

A co z używanymi samochodami z salonu?

Niektóre salony, takie jak ADF Auto, oprócz sprzedaży samochodów nowych zajmują się również handlem tych używanych. Decydując się na zakup pojazdu z drugiej ręki trzeba zwrócić uwagę na nieco więcej rzeczy. Przede wszystkim należy dobrze obejrzeć samochód - zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Jeśli nie znamy się na tym dostatecznie dobrze, warto poprosić o to kogoś zaprzyjaźnionego. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na stan karoserii. Należy szukać wgnieceń, zaprawek malarskich czy nawet śladów korozji. Jeśli zauważymy coś, co nas zaniepokoi, mimo że sprzedawca wcześniej powiedział, że auto jest bezwypadkowe, powinniśmy zrezygnować z tego punktu sprzedaży i poszukać takiego, w którym pracownicy są szczerzy. W przypadku poszukiwania samochodów używanych zdanie się na czujnik lakieru nie jest złym pomysłem. O ile przy nowym samochodzie takie sprawdzenie lakieru może wywołać dziwną reakcję i niechęć sprzedającego, o tyle sprzedawca używanych samochodów nie powinien się dziwić, że chcemy mieć pewność co do stanu samochodu.

Bez względu na to, czy decydujemy się na samochód nowy czy używany, dobrze jest, aby przed transakcją móc wybrać się na jazdę próbną. Wtedy będziemy mogli sprawdzić, czy dobrze nam się prowadzi samochód, a przede wszystkim, czy wszystko działa tak, jakbyśmy tego chcieli. Chodzi tu przede wszystkim o hamulce oraz wspomaganie kierownicy. Kupno nowego samochodu jest bardzo ważną decyzją, dlatego warto zdać się na sprawdzony salon, jak na przykład ADF Auto.

Reklama