Moto Sfera

Chcesz kupić tanie OC? Sprawdź, jak to zrobić!

Chcesz kupić tanie OC? Sprawdź, jak to zrobić!

Nie chcesz przepłacać na ubezpieczeniu komunikacyjnym? Zamierzasz coś zmienić, tylko nie do końca wiesz co i jak? To bardzo słuszna decyzja. W artykule podpowiadamy, jakie kroki można podjąć, by skorzystać z niższej składki obowiązkowego ubezpieczenia OC. Przekonaj się, jak łatwo i szybko zacząć oszczędzać. Zyskaj pieniądze i wydawaj je, na co tylko zapragniesz!

 

Nie bierz tego, co popularne – szukaj sam

Ten tytuł zawiera wszystko, co powinieneś był wiedzieć na początku, czyli podczas wybierania ubezpieczenia OC po raz pierwszy. Być może jesteś jedną z licznych osób, które zdecydowały się na dane towarzystwo ubezpieczeniowe tylko dlatego, że korzystają z niego znajomi czy rodzina. Sęk w tym, że nawet jeśli Twoi bliscy otrzymali korzystną ofertę, nie oznacza jeszcze, że dla Ciebie również znajdzie się tanie OC.

Poszukiwanie idealnego ubezpieczenia komunikacyjnego musi trochę potrwać. Niekoniecznie za to musi być skomplikowane! W internecie znajdziesz kalkulator OC, w którym umieścisz podstawowe dane: swoje i samochodu. W kilka sekund i bez żadnych opłat otrzymasz listę towarzystw ubezpieczeniowych wraz z rozpiską oferty i cen. Szybko zobaczysz, gdzie możesz uzyskać tanie OC, a gdzie korzystny pakiet kilku polis.

 

chceszkupictanieocsprawdzjaktozrobic2

 

Nie rozkładaj na raty – zapłać z góry

Czy wiesz, że rozkładając cenę ubezpieczenia komunikacyjnego na raty, w efekcie płacisz za polisę więcej? Jednym ze sposobów na tanie OC – a przynajmniej tańsze – jest zapłacenie całej sumy z góry. Biorąc pod uwagę fakt, że doskonale znasz termin odnowienia polisy, nie powinno to stanowić większego problemu. Poza tym w kolejnych miesiącach będziesz zwolniony z opłat, więc warto raz zacisnąć pasa.

Mało tego, czasem korzystny wpływ na cenę OC ma sposób płacenia. Wybierając opcję płatniczą kartą kredytową, możesz uzyskać kilka procent upustu w towarzystwie ubezpieczeniowym współpracującym z bankiem. Wcześniej jednak upewnij się, że ten sposób rzeczywiście pozwoli Ci zaoszczędzić.

 

Sprawdź, co może Ci zaoferować Twój bank

Wiedziałeś, że banki współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, a czasem nawet same je tworzą? W takich towarzystwach znajdziesz polisy różnego typu: na życie, turystyczne, komunikacyjne. Przekonaj się, czy jako posiadaczowi konta nie przysługuje Ci atrakcyjniejsza oferta, a w rezultacie tanie OC.

 

chceszkupictanieocsprawdzjaktozrobic3

 

Tanie OC czy atrakcyjny pakiet ubezpieczeń?

Na etapie poszukiwania taniego OC warto zadać sobie pytanie, czy to jedyna polisa, z jakiej chcesz korzystać. Jeśli zdecydujesz się dodatkowo na autocasco lub NNW, zakup je w pakiecie. Dzięki temu zapłacisz mniej.

 

Zadbaj o zniżki OC

Ostatni sposób to sprawdzenie, z jakiego tytułu już przysługują Ci zniżki, a z jakiego dopiero mogłyby przysługiwać. Jeśli nie możesz poszczycić się długą historią jazdy, zarejestruj samochód z kimś, kto taką historię ma, np. z rodzicem. Z kolei jeśli masz problem z bezkolizyjną historią jazdy… cóż, bądź ostrożniejszy. Nie pozwoli Ci to może uzyskać taniego OC teraz, ale w perspektywie czasu się opłaci.

Jeśli jesteś w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym od wielu lat, spróbuj wynegocjować lepsze warunki. W przypadku niepowodzenia zmień ubezpieczyciela. Pamiętaj jedynie, by wypowiedzieć umowę maksymalnie w przedostatnim dniu okresu ochronnego. W przeciwnym wypadku odnowi się na kolejny rok, a Ty zapłacisz.

Artykuł zewnętrzny