Żyć Dobrze

Chcesz mieć basen

Chcesz mieć basen? Nic prostszego, pomożemy!

Ze względu na trendy kreowane przez media ruch na świeżym powietrzu oraz zdrowy tryb życia jeszcze nigdy nie były tak modne. Z tego względu wśród coraz większej części społeczeństwa rośnie świadomość dotycząca żywienia oraz chęć regularnego uprawiania sportu. Będąc właścicielem domu jednorodzinnego doskonałym wyjściem może okazać się kupno lub budowa basenu. Ilość spalonych podczas pływania kalorii oraz możliwość relaksu w przyjemnie chłodnej wodzie to tylko niektóre zalety tego rozwiązania.

 

Woda zdrowia doda!

Nie tylko picie wody jest dla nas zdrowe. Owszem, jest ona bardzo potrzebna do tego, abyśmy poprawnie funkcjonowali, bo dzięki niej w ciele zachodzi wiele ważnych procesów. Przyczynia się ona również do termoregulacji naszego ciała, jednak utrzymuje nas w dobrym zdrowiu nie tylko wtedy, kiedy ją spożywamy, ale także wtedy, gdy jesteśmy nią otoczeni. Pływanie w niej jest bowiem bardzo dobre dla naszej kondycji - pomaga, kiedy chcemy schudnąć, ale takie treningi są również korzystne dla ludzi z bólami kręgosłupa czy chorobami serca. Wiele osób, planując zakup basenu na przykład za pośrednictwem firmy Wodex, skupia się jedynie na jego relaksacyjnym aspekcie – dzieci w wodzie będą miały frajdę, a i dorośli będą mogli zamoczyć nogi podczas czytania książki czy imprezy w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, że nawet w przydomowym basenie możliwy jest trening i rekreacja, wystarczy zadbać tylko o odpowiednią do tego celu powierzchnię.

 

Jaki basen wybrać?

To, na jaki basen się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów go potrzebujemy, ale także od naszego gustu. Jeśli nie lubimy lub nie umiemy pływać, nie ma sensu bowiem inwestować w większy basen, który przy naszej posiadłości nie znajdzie żadnego zastosowania. W takim wypadku lepiej zastanowić się nad małym basenem, w którym wygodniej będzie nam się zrelaksować. Do tego celu znakomicie może nadać się na przykład basen wykonany w technologii Ecopol, posiadający drewnianą, niezwykle estetyczną konstrukcję. Firma Wodex może wykonać go zarówno w tradycyjnym kształcie, jak i takim o ściętych kątach, będącym idealnym wyjściem, jeśli mamy mniejszy ogród. Jednak kiedy preferujemy bardziej aktywny tryb życia, możemy zainwestować w większe kąpielisko, dzięki któremu będziemy mogli zorganizować na przykład imprezę nad basenem czy trening pływania, po którym faktycznie się zmęczymy. Do tego celu możemy wykorzystać na przykład basen typu Sardegna, którego długość to nawet dziesięć metrów. Podobnie jak przy basenach Ecopol, montaż tych kąpielisk nie niszczy istniejącej zieleni betonu, ponieważ nie wymaga betonowania, a dodatkowo Sardegna jest bardzo łatwa do przykrycia, a dzięki czemu w prosty sposób można ją zabezpieczyć przez zimą.

Przedsiębiorstwo Wodex, prócz sprzedaży oraz wykonywania basenów zajmuje się również handlem różnego rodzaju asortymentu, na przykład filtrów oraz pomp do wody czy chemii basenowej. Dodatkowo, firma w swoim sklepie posiada oświetlenie oraz zadaszenie basenowe, ale także różne wzory mozaiki i kamień tarasowy. Dzięki temu nie tylko wybudujemy swój basen, ale również będziemy mieli okazję zadbać estetykę jego obrzeży.

 Reklama