Moto Sfera

Chemia samochodowa

Chemia samochodowa – zaoszczędź na czyszczeniu wnętrza auta

Stosowanie profesjonalnej chemii samochodowej umożliwia samodzielne wyczyszczenie wnętrza auta a te, jak wiadomo, potrafią brudzić się bardzo szybko. Co prawda istnieją firmy, oferujące sprzątanie pojazdów w środku, jednak ich usługi potrafią być bardzo drogie. Niezależnie, czy podróżuje się samemu, czy z dziećmi lub psem – bardzo łatwo o zabrudzenia różnego typu, dlatego korzystanie z usług zewnętrznych firm może być rozwiązaniem nieopłacalnym. O wiele korzystniej zainwestować w kosmetyki samochodowe, np. marki K2, i podjąć się wyzwania samodzielnie.

 

Dlaczego warto czyścić auto samemu, z pomocą chemii samochodowej?

Warto podjąć się czyszczenia swojego auta samodzielnie przede wszystkim właśnie z oszczędności. Koszt pełnego sprzątania w środku auta w zajmującej się tym firmie to od 200 do nawet 500 zł – bardzo duży wydatek, na który z pewnością nie można pozwolić sobie zbyt często. Tymczasem chemia samochodowa, również profesjonalna, jak kosmetyki K2, to koszt kilkudziesięciu złotych za cały zestaw preparatów, które wystarczą na kilka dokładnych myć.

 

Profesjonalne kosmetyki samochodowe K2 – w czym Ci pomogą?

Za pomocą kosmetyków samochodowych K2 możesz wykonać wszystkie prace, jakie są konieczne do oczyszczenia wnętrza auta. Chemia samochodowa tej marki to cała linia preparatów, przeznaczonych do czyszczenia różnych powierzchni: tapicerek welurowych, klasycznych i skórzanych, powierzchni plastikowych, podsufitek, dywaników i innych elementów. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego preparatu czyszczącego do danej powierzchni, dzięki czemu nie tylko dokładnie się ją oczyści, ale także uchroni od uszkodzeń i zakonserwuje na przyszłość.

 

Jak posprzątać swoje auto w środku, stosując chemię samochodową?

Czyszczenie wnętrza auta za pomocą chemii samochodowej https://twojmotosklep.pl/pl/c/Kosmetyki-i-chemia-samochodowa/33 najlepiej rozbić sobie na poszczególne etapy, dzięki czemu sprzątanie będzie łatwiejsze i efektywniejsze.

Pierwszym krokiem powinno być zawsze dokładne odkurzenie auta – znajdujące się na podłodze, dywanikach i fotelach okruszki, kurz i piasek muszą zostać usunięte w pierwszej kolejności. Warto zastosować do tego celu odkurzacz ze specjalną małą końcówką, która umożliwi dotarcie do wszystkich zagłębień i zakamarków.

Następnie można przystąpić do prania tapicerki. W przypadku foteli welurowych lub z tradycyjnych tkanin, można zastosować specjalną piankę, np. z linii kosmetyków samochodowych K2, którą wystarczy nałożyć na widoczne plamy. Detergent po wyschnięciu zamienia zabrudzenia w łatwy do wciągnięcia odkurzaczem proszek. Jest to świetne rozwiązanie ze względu na skuteczność jego działania, a także fakt, że siedzenia nie są poddawane nadmiernej wilgoci, którą trudno byłoby potem wysuszyć.

Tapicerka skórzana wymaga zupełnie innego traktowania – co prawda zabrudzenia łatwo z niej schodzą, ale należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Skóra, na której nie stosuje się odpowiednich preparatów czyszczących i konserwujących, wysusza się i pęka, dlatego warto stosować specjalne mleczka i kremy – wśród kosmetyków samochodowych K2 dostępne są tego typu środki.

Ostatnim punktem będzie czyszczenie plastikowych powierzchni – pierwszym krokiem powinno być dokładne wytarcie ich z kurzu i zabrudzeń za pomocą specjalnego środka. Dopiero wtedy można zastosować konserwujący środek w sprayu.

 Artykuł zewnętrzny