O zdrowiu

przyrodzenie

Chirurgia intymna mężczyzn - pokonaj wstyd

Popyt na usługi chirurgów rośnie w zaskakującym tempie, co ciekawe wśród klientów przybywa mężczyzn. Powód? Dobry wygląd staje się równie ważny jak staż zawodowy czy możliwości intelektualne. Być może dlatego światowa turystyka medyczna stanowi jedną z dynamiczniej rozwijających się branży gospodarczych. Popularnym kierunkiem jest oczywiście Tajlandia i Korea Południowa, jednak aby spełnić marzenia nie trzeba lecieć do Azji. Wystarczy wybrać jedną z rodzimych klinik i pokonać wstyd.

 

Czy skalpel leczy duszę? 

Chirurgia plastyczna kojarzona bywa z magią. Okazuje się bowiem, że skalpel może uleczyć nie tylko ciało, ale i ludzką duszę. Począwszy od usuwania drobnych kompleksów, jak np.: odstające uszy czy krzywy nos, poprzez odsysanie tłuszczu z brzucha oraz zmniejszanie piersi u mężczyzn.

Spore kontrowersje wywołał przypadek opisany przez Journal of Sexual Medicine oraz hiszpański portal Que.es. Informacja prasowa dotyczyła zabiegu zmniejszenia rozmiaru penisa przeprowadzonego niedawno w Stanach Zjednoczonych.

Pacjentem był siedemnastolatek, który nietypową prośbą wprawił lekarzy w osłupienie. Decyzję o zabiegu argumentował nienaturalnym rozmiarem penisa, który utrudniał mu funkcjonowanie. Długotrwałe wzwody sprawiały, że czuł dyskomfort podczas dobierania bielizny. Ponadto chłopak twierdził, że nienaturalny rozmiar penisa uniemożliwia mu odbywanie stosunków płciowych.

 

Bez wstydu - mężczyzna kontra chirurgia intymna 

Chirurgia intymna mężczyzn powoli wychodzi z cienia. I chociaż sporym zainteresowaniem cieszy się korekcja ginekomastii, odsysanie tłuszczu z brzucha oraz obrzezanie napletka, zdecydowanym liderem wśród zabiegów dla panów pozostaje zmiana rozmiaru penisa. Wydłużanie czy pogrubianie niesie ze sobą spore ryzyko komplikacji, ale mężczyźni nie rezygnują z podjętych decyzji. Wydłużanie polega na przecięciu więzadła nabłonkowego, a rozmiar członka zmienia się jedynie optycznie, zaś w przypadku pogrubiania, w skórę zostaje zaaplikowany wypełniacz, np.: z tkanki tłuszczowej.

Po operacji zdecydowanie wzrasta samoocena oraz poczucie atrakcyjności pacjenta. Chirurgia plastyczna okazuje się niezwykle pomocą także w przypadku raka jąder. Wszczepienie implantów nie jest zabiegiem skomplikowanym, a może odmienić życie niejednego mężczyzny.

 

Targi próżności czy pomyłki Boga 

Współczesna medycyna sprosta niemal wszystkim oczekiwaniom. Niscy mężczyźni mogą dodać sobie kilka centymetrów, wykonując bolesny i kosztowny zabieg, polegający na przecięciu kości, a następnie zamontowaniu kończyn w specjalnym rusztowaniu. Z kolei obfite pocenie pod pachami ograniczy zastrzyk z botoksu, który wystarczy na około sześć miesięcy.

Problemu dla chirurgów nie stanowi także zmiana głosu pacjenta. Do lifting głosu, bo tak nazywa się zabieg, specjaliści wykorzystują laseroterapię, wypełniacze stosowane do powiększania ust, kolagen, bądź tkankę tłuszczową pacjenta. Mężczyźni decydują się również na zabieg wyrównywania kolorytu skóry pokrywającej jądra oraz wszczepiana tłuszczu w pośladki.

Spore kontrowersje nadal budzą jednak operacje zmiany płci, które największą popularnością cieszą się w Tajlandii. W Azji wszczepianie implantów piersi oraz plastyka twarzy wykonywane są niemal taśmowo. Chociaż sama Tajlandia jest krajem tolerancyjnym, transseksualiści uważani są za obywateli drugiej kategorii, którzy zatrudnienie znajdują niemalże wyłącznie w sklepach, hotelach, barach oraz seksbiznesie.