Żyć Dobrze

Chrapiesz ? Sprawdź dlaczego.

Chrapiesz ? Sprawdź dlaczego.

Chrapanie to z reguły spory problem zarówno dla chrapiącego, jak i jego bliskich. Jak pokazują badania, chrapie co 10 Polak. Niestety, chrapanie bardzo często jest również groźne dla zdrowia. Prawdziwe zagrożenie stanowi bezdech, który powstaje na skutek braku przepływu powietrza przez krtań.

 

Jakie są przyczyny chrapania?

Jedną z najczęstszych przyczyn chrapania jest nieprawidłowa budowa gardła. W czasie snu wiotkie elementy gardła, podniebienie miękkie oraz języczek ulegają drganiom, spowodowanym przez przepływające powietrze. Właśnie w ten sposób powstaje charakterystycznych dźwięk chrapania.

Na chrapanie mogą narzekać również osoby z problemami laryngologicznymi takimi jak skrzywienie przegrody nosa czy polipy nosa. Problem najczęściej pojawia się podczas spania na plecach. Zmiana pozycji spania może być pomocna, ale jeśli problem utrzymuje się nadal warto skonsultować się z lekarzem.

Częściej chrapią osoby otyłe, a także osoby starsze. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu (zwłaszcza przed snem) może spowodować chrapanie, nawet jeśli na co dzień problem ten nas nie dotyczy. Co ważne, choć chrapią z reguły osoby dorosłe, w przypadku dzieci również możemy mieć do czynienia z tą przypadłością. Chrapanie dotyczy szczególnie najmłodszych z przerostem migdałków. Ich usunięcie eliminuje wstydliwy problem. Co ciekawe, dzieci, którym dokucza chrapanie rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy, słabiej wypadają w testach sprawnościowych. Właśnie dlatego chrapanie trzeba leczyć.Najlepiej jak najwcześniej.

Nowoczesne, nieinwazyjne metody leczenia chrapania w Cmpromed.pl umożliwiają trwałą, skuteczną eliminację przykrego problemu. Jeśli chrapiesz skonsultuj się z lekarzem ponieważ Twoje problemy mogą być bardzo uciążliwe dla Twoich najbliższych. 

 

spanie bez chrapania

 

A na zakończenie jeszcze jeden powód dla którego warto się wyleczyć. Jak wynika z badań przeprowadzonych w latach 90-tych , osoby, które chrapią mają częściej problemy z erekcją.