Żyć Dobrze

Chwal ją i doceń

Chwal ją i doceń

Nie ma co zaprzeczać - wszyscy są łasi  na komplementy. A pewnie kobiety w szczególności. Mężczyzna więc ma duże pole do popisu i nie tylko wyłącznie dla bajeru. A poza tym i ty zyskujesz w jej oczach.

 

Podstawowym i najprostszym sposobem jest chwalenie jej wyglądu. Oczywiście sformułowania typu aleś ty ładna (piękna) może zabrzmieć cokolwiek głupio, jeżeli nie ironicznie. Trzeba jednak trochę się wysilić. Wziąć np. na celownik jakiś konkretny element jej wyglądu, włączając w to również ubiór. Tego sposobu komplementowania używaj oszczędnie, ponieważ działa on na kobietę tylko przez moment. Ponadto nie przywiązują one do tego typu pochwał aż tak dużej wagi jak nam się wydaje. Takie komplementy działają krótko i szybko idą w zapomnienie, więc dobre są jedynie na początek spotkania, zaś nadużywanie ich może odnieść odwrotny skutek

Dużo ważniejsze dla kobiety jest zostać pochwalaną za coś, co sama zrobiła

Np. za osobiście przez nią przygotowaną kolację, deser czy napój. I wywrze to na niej dużo większe wrażenie. Tym mocniejsze im więcej czasu i inwencji poświęciła na przygotowania.

Gdy doprowadzi do finału jakąś sprawę o której wcześniej mówiła, np. zawodową, koniecznie to zauważ i pochwal. Nie tylko pokażesz, że słuchasz tego, co mówi, ale że również zwracasz uwagę na jej cechy charakteru. To z pewnością sprawi jej radość, będzie niezwykle miłe i pozostanie w jej pamięci na dłużej.

Ludzie lubią i potrzebują czuć się potrzebni

Być może kobiety bardziej niż mężczyźni. I szczególnie, gdy to nie dotyczy sypialni i spraw z tym związanych. Rozwiązanie jest proste: radź się jej w  wielu, nawet błahych sprawach i wysłuchaj tego, co ma do powiedzenia. Nawet jeśli jej rady będą bezużyteczne, to pokażesz, że również szanujesz i doceniasz ją oraz traktujesz po partnersku.

Unikaj sytuacji, gdy w towarzystwie mógłbyś wprawić ją w zakłopotanie

Np. podczas rozmowy na temat wydarzeń bieżących lub jakiegoś zagadnienia technicznego zwróć uwagę czy kojarzy o czym jest mowa i czy w ogóle jest tym zainteresowana. Budując partnerskie stosunki nie możesz dawać jej powodów, by czuła się w jakimkolwiek stopniu gorsza. Przeciwnie, w towarzystwie powinieneś obdarować ją komplementem. Zwiększy to jej poczucie wartości oraz uwiarygodni wszystkie pochwały, którymi obdarzasz ją, gdy jesteście sami.