Żyć Dobrze

Ciepłe i wygodne rękawiczki

Ciepłe i wygodne rękawiczki na sezon zimowy 2018 – jak je wybrać?

Oprócz czapek oraz szalików, na zimę przydadzą się również ciepłe i wygodne rękawiczki. Uchronią twoje dłonie przed zimnem, a ty dzięki temu o wiele lepiej zniesiesz nieprzyjemną pogodę. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz eleganckich rękawiczek do płaszcza czy na wyprawę w góry, sprawdź, jak wybrać te odpowiednie.

 

Rękawiczki na narty czy do płaszcza?

To najważniejsze pytanie, które powinnaś sobie zadać, zanim zaczniesz poszukiwania swoich idealnych rękawiczek. One zasadniczo różnią się od siebie, więc w zależności od okazji wybieraj te odpowiednie. Na wszelki wypadek warto mieć w swojej szafie nie tylko jedną parę.

Jeśli szukasz modne i ciepłe rękawiczki do zadań specjalnych, na zimową wyprawę w góry lub na narty, zwracaj uwagę na ich budowę oraz materiał, z którego zostały wykonane.

Rękawiczki, które mają pełnić funkcję nie tylko ochronną, ale również stylowego dodatku do płaszcza czy kurtki, powinny być uszyte z odpowiedniego materiału, a także być estetyczne oraz odpowiadać twoim gustom.

 

rekawiczki2

 

Ilość palców ma znaczenie

Okazuje się, że wybór rękawiczek nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego warto rozgraniczyć eleganckie rękawiczki od tych sportowych.

Jeśli szukasz naprawdę ciepłych rękawiczek, które poradzą sobie również w górskich warunkach lub podobnych, zwróć przede wszystkim uwagę na ich krój. To, ile mają miejsc na palce tak naprawdę determinuje ich właściwości termiczne.

Rękawiczki dwupalczaste, z miejscem na kciuk oraz resztę palców są najcieplejsze ze wszystkich na rynku, ale prawdą jest również to, że są dość nieporęczne. Najlepiej sprawdzały się w dzieciństwie podczas zabawy w lepienie bałwana.

Podczas górskich spacerów czy innych zimowych aktywności powinniśmy jednak mieć niczym nieograniczone dłonie. Rękawiczki pięciopalczaste będą mniej chroniły przed zimnem, ale za to ruchy w nich są o wiele swobodniejsze.

Pamiętaj, że wybierając rękawiczki sportowe warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane oraz zakup dostosować do polskich warunków pogodowych. Nie kupuj zbyt ciepłych oraz zbyt lekkich rękawiczek. Jeśli trafisz na zupełnie nieoddychający materiał, narazisz się tylko na spocone dłonie. Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że to uczucie nie należy do przyjemnych.

 

Materiał materiałowi nierówny

 

rekawiczki3

 

Niezależnie od przeznaczenia rękawiczek, najważniejszy jest materiał, z którego zostały wykonane. Rękawiczki sportowe uszyte są ze specjalnych materiałów, o których można przeczytać na wielu dedykowanych stronach internetowych.

Co jeśli planujesz zakup rękawiczek eleganckich do płaszcza? Na rynku możemy znaleźć wiele tkanin, z których są wykonane: bawełnę, welur, skórę naturalną czy zamsz.

Każdy materiał tak naprawdę dobrze działa podczas innych warunków. Przykładowo: zamsz sprawdzi się bardzo dobrze podczas chłodnej jesieni, jako modny dodatek do trenczu. Niestety, podczas zimy musimy zmienić zamszowe rękawiczki na te wykonane z bawełny. To ona doskonale przepuszcza powietrze, ale również nie traci zbyt wiele ciepła. W takich rękawiczkach ogrzejemy swoje dłonie podczas zimy, ale nie w każdych warunkach.

Kiedy nadejdzie mróz, a temperatura zacznie spadać poniżej zera, najlepiej zaopatrzyć się w rękawiczki ze skóry. Są one zdecydowanym liderem jeśli chodzi o ochronę przed zimnem. Dla tych, którym zawsze jest zimno, polecane są skórzane i ocieplane rękawiczki. Dodatkowy materiał wszyty do środka stanowi podwójną ochronę dla wrażliwych dłoni.

Artykuł zewnętrzny