Intymność

Co cię podnieca?

Co podnieca

Każdego z nas podniecać może wiele różnorodnych bodźców. Ograniczenia w tej dziedzinie wskazują zazwyczaj na jakiś problem. Poniżej podajemy przykłady takich ograniczeń wraz z odpowiadającymi im nieseksualnymi potrzebami, które prawdopodobnie nie są zaspokajane.

 

  • Mężczyzna, którego podnieca wyłącznie duży biust winien poszukać potrzeby zależności, potrzeby uspokojenia lub niskiego poczucia własnej wartości.
  • Osoba, którą podniecają wyłącznie obfite pośladki, powinna się zastanowić nad unikaniem kontaktu emocjonalnego i ignorowaniem osobistych interakcji.
  • Silne preferencje dla nieatrakcyjnych, nieodpowiednich partnerów mogą wskazywać na niską samoocenę, pragnienie, by być poniżanym lub na stłumioną agresję.
  • Wybieranie słabych lub nieudolnych partnerów świadczy o dążeniu do dominacji, potrzebie sprawowania władzy lub niskim poczuciu własnej wartości i braku zaufania do siebie.
  • Preferowanie partnerów o potężnej budowie ciała wskazuje na silną potrzebę zależności, poszukiwanie opieki i poczucia bezpieczeństwa lub pragnienie, by partner był osobą dominującą.
  • Pociąg do męskich kobiet i kobiecych mężczyzn może oznaczać problemy z tożsamością seksualną lub z zależnością czy biernością.

Generalnie to, jakich partnerów wybierasz, jest odbiciem twojej osobowości. Bardzo wąski zakres podniet wskazuje na ograniczenia osobowościowe, ale z drugiej strony podniecanie się z byle powodu także może świadczyć o poważnych problemach. Dla zdrowych ludzi wiele bodźców jest ekscytujących. Kluczową różnicą pomiędzy osobami zdrowymi a niezdrowymi jest wolność wyboru. Zdrowe - nie są ofiarami impulsów i reakcji cielesnych. Mają świadomość tego, co się dzieje i wiedzą, że mają wybór, reagują zgodnie z własnymi upodobaniami i upodobaniami swych partnerów.