Intymność

Co kobieta pragnie odczuwać

Co kobieta pragnie odczuwać

Kobiety, zanim się zgodzą na pójście z kimś do łóżka, z reguły wymagają spełnienia większej ilości wstępnych warunków, niż to jest w przypadku mężczyzn. Wymagają spełnienia większej ilości kryteriów. Te kryteria, te wartości, te słowa kluczowe, to coś, do czego powinieneś obficie nawiązywać w czasie Waszej konwersacji, tak by miała ona poczucie, że zostały one usatysfakcjonowane. Powinieneś je także stymulować i wzbudzać przy pomocy obrazów i metafor. Powinieneś je wzmacniać przy pomocy dowodu przez przyjemną analogię. To wszystko oznacz a czas na kolejne ciekawostki z sieciowych e-booków.

Jakie są te kryteria? Oto kilka spośród najbardziej powszechnych:

  1. Fizyczne bezpieczeństwo.
  2. Emocjonalny związek.
  3. Zaufanie.
  4. Przeznaczenie.
  5. Poddanie się czemuś większemu niż ona sama.
  6. Emocjonalna różnorodność.

Fizyczne bezpieczeństwo jest dla kobiety ważne, ponieważ rzadko kiedy kobieta traci z pola widzenia fakt, że jest fizycznie krucha. Niemal każdy mężczyzna, którego spotyka, mógłby ją fizycznie zdominować. Jedną z najważniejszych funkcji męskiego partnera jest ochranianie kobiety, zaś potrzeba posiadania koło siebie zdolnego do obrony mężczyzny, na ogół ma dla kobiety niemałe, choć nie zawsze uświadomione, znaczenie. Mówienie o fizycznym bezpieczeństwie bezpośrednio na ogół wywołuje myśli właśnie o fizycznym zagrożeniu, które mogą sprawić, że zacznie się Ciebie bać, zatem znacznie lepiej jest mówić o relaksie i komforcie. Oba te stany implikują także fizyczne bezpieczeństwo, jednocześnie nie nasuwając myśli o upadku z wysokiej skały albo napaści w czasie podchodzenia do swego samochodu na parkingu.

„Przeznaczenie" i „poddanie się" są szczególnie ważne i znaczące. Seks potrafi być dla kobiet sprawą tak pełną znaczenia, tak niebezpieczną i potężną, że łatwiej przychodzi jej go zaakceptować, jeśli przedtem wyrzeknie się osobistej odpowiedzialności. Dlatego będzie racjonalizowała całą sytuację w taki na przykład sposób: seks nie był przecież jej pomysłem, był Twoim pomysłem - po prostu tak się stało. To było przeznaczenie. Nikt tego nie planował, coś ją zniewoliło. Jej namiętności były nie do opanowania. To się po prostu zdarzyło. Widać, tak się stać miało.

Ukazuje to także kobiecą skłonność do dawania przewagi temu, co irracjonalne i nielogiczne oraz do ich wiary w to, że nieznane bez trudu unieważnia wszelkie ludzkie plany. Kobiety przeważnie wierzą, że kiedy coś jest niezaplanowane, kiedy jakaś nieznana siła opanowuje ludzkie myśli i zamiary, wtedy wszystko staje się ważniejsze i prawdziwsze. To pojęcie przeznaczenia jest w istocie tak powszechnie przez kobiety stosowane, iż wydaje się ono być wbudowaną w ich psychikę kategorią, wbudowanym kryterium, wbudowanym testem, który aplikują wobec własnych odczuć na temat związków uczuciowych. Kiedy kobieta czuje, że jakaś seksualna sytuacja jest naprawdę, ale to naprawdę, dobrą rzeczą, wtedy tak właśnie miało być. Jeśli przestanie odczuwać, że dana sytuacja jest naprawdę dobra, wtedy okazuje się, że jednak tak być nie miało - ale, zaraz, jest przecież ten naprawdę śliczny, zabawny facet, którego dopiero co spotkała... może to związek z nim... jest tym, co miało być...

Poddanie się to coś podobnego - seks dla kobiet to coś, co powinno być oddaniem się czemuś zniewalającemu: zniewalającej namiętności, czemuś, co jest do tego stopnia właściwe, że ona po prostu nie ma wyboru. A w najgorszym już razie jej jedyna decyzja powinna dotyczyć tego, czy i kiedy ona dostrzeże nieuchronność tej sytuacji. Wiesz, to raczej nie jest najpopularniejszy w ostatnich czasach pogląd, ale w realnym świecie, w praktyce, większość kobiet, aby odczuwać tak mocno, jak tego pragną, musi czuć, że to jakaś zewnętrzna siła wywołuje kolejne zdarzenia - że jest jedynie biernym obiektem, zaś los, przeznaczenie, namiętność albo zniewalająco silny mężczyzna bierze na siebie całą odpowiedzialność za to, co ona czuje. Kobieta pragnie czuć, że to, z czym ma do czynienia jest tak potężne, iż ona sama może pozostać bierna i tylko rozkoszować się bogactwem uczuć, które ta zniewalająca siła w niej wzbudza.

Co doprowadza nas do następnego tematu: emocjonalnej różnorodności. Kobiety lubią używać swych „emocjonalnych muskułów" - lubią czuć się szczęśliwe i smutne, dumne i upokorzone, chciane i niechciane. Pragną, byś zagrał każdą nutę ich uczuciowej klawiatury, przynajmniej raz na jakiś czas. Jeśli będziesz w niej próbował wzbudzać wyłącznie miłe i przyjemne emocje, szybko się znudzi. Poczuje, że brak jej wyzwań, że ten związek jest jakoś niepełny, a ona nie musi się ani za bardzo starać, ani rozwijać. Co więcej, wszelkie negatywne emocje stanowiące część danego związku, często uwiarygodniają w kobiecych oczach jego głębię i znaczenie.

Kobiety mówią sobie w ten oto sposób:

Och, jeśli on potrafi tak we mnie wzbudzać negatywną emocję, a ja mimo to jeszcze go kocham, to musi być naprawdę ważny związek! To jest naprawdę to! To jest przeznaczenie! Tak miało być!

Kiedy kobieta zrywa z mężczyzną, na ogół nie jest to z powodu negatywnych emocji, jakie on w niej wzbudzał - zazwyczaj jest tak dlatego, że wzbudzanie w niej przez niego pozytywne emocje nie były dość silne. Zachowania, które mężczyznom mogą się wydawać chamskie i bezsensowne - czyli „bycie fiutem" - dla kobiet mogą być niczym ekscytujący emocjonalny workout.

Kobieta zazwyczaj tęskni do poczucia bezpieczeństwa, dlatego pociąga ją „siła" (np. dominacja) i często pragnie czuć, że mężczyzna, z którym jest związana jest silny. Dość często paskudne zachowanie to tylko próba sprowokowania Cię do wykazania dominacji. Ponieważ kobieta pragnie, byś był „silny", zazwyczaj będzie Ci dostarczała okazji do wykazania siły i zdobycia jej szacunku. Może to uzyskać odgrywając bezradną, potrzebującą, zagubioną małą dziewczynkę, drocząc się z Tobą i zapraszając Cię, byś w rewanżu sam się z nią zaczął droczyć. Albo też odgrywając kłótliwą, wrogą i nieskłonną do współpracy.

Kobieta identyfikuje się z „siłą" swojego mężczyzny, czyli jego agresywność, zdecydowanie, zaradność sprawiają jej żywą przyjemność. Często stosuje się to także do jego „silnych" zachowań w stosunku do niej samej. Kobieta często interpretuje Twą zdolność do przejawiania agresji, zdecydowania, dominacji, antypatyczności wobec niej, jako miarę tego, jak skutecznie będziesz w stanie ją obronić przed agresją kogoś innego, jeśli zdarzy się taka konieczność.

Podczas gdy mężczyzna wybiera kobietę przede wszystkim ze względu na jej urodę, kobieta na ogół wybiera konkretnego mężczyznę dlatego, że posiada on cechy, które ona chciałaby posiadać. Kobieta pragnie mężczyzny, którym, w pewnym sensie, sama chciała by być. Tak całkiem na marginesie, to taka identyfikacja z siłą kogoś innego jest dobrym opisem samej istoty masochizmu. I rzeczywiście - kobiece fantazje często zawierają silny masochistyczny element. Kobiecie często sprawi żywą przyjemność przejawiana przez Ciebie dominacja - zarówno w stosunku do niej, jak i do innych. Wyśmiewanie się z niej albo przemawianie do niej jak do małego dziecka, często będzie dla niej przyjemne lub raczej upewni ją o Twojej przewadze i dzięki temu sprawi, że poczuje się przyjemnie.

Poza emocjonalną różnorodnością i poczuciem, że znajduje się na emocjonalnej kolejce w lunaparku, razem z poczuciem, że poddaje się czemuś większemu od siebie, kobiety są często zainspirowane przez rywalizację, a szczególnie rywalizację o konkretnego mężczyznę. Nie zapominaj, że podczas gdy mężczyzna na ogół pragnie mieć ogromną ilość pięknych kobiet oraz więcej i więcej zewnętrznych doświadczeń, kobiety są raczej zainteresowane jednym, nieskończenie głębokim doświadczeniem - czyli złapaniem mężczyzny, który potrafiłby doprowadzić ją do coraz potężniejszych przeżyć emocjonalnych. Dlatego też kobiety pragną tego jedynego idealnego faceta - i często rywalizują o niego z innymi kobietami.

Zanim się seksualnie zaangażuje i zacznie przeżywać wszystkie te potężne emocje, które seks potrafi w kobiecie wzbudzić, efektywną metodą jest dla kobiety opieranie się na ocenie innych kobiet. W tej początkowej fazie opinia przyjaciółek i innych kobiet z Twojego otoczenia będzie miała na nią ogromny wpływ. I jeśli istnieją oznaki, że inne kobiety uznają Cię za atrakcyjnego, od razu stajesz się cenniejszy.

Choć to z reguły mężczyzna maszeruje przez cały lokal, aby nawiązać z upatrzoną kobietą kontakt, kobiety uważają, iż to one łapią mężczyzn. Dlatego też bardzo mocno reagują na odrzucenie. Kiedy odrzucenie jest subtelne albo kiedy zainteresowanie danego mężczyzny okazało się mniejsze, niż ona się tego spodziewała, częstą psychiczną reakcją kobiety staje się: „Ja mu pokażę! Zmuszę mu, żeby mnie polubił!"

Kobieta wreszcie ma z reguły poczucie, że tam gdzieś jest ten jedyny - idealnie do niej pasujący facet, który potrafiłby sprawić, że poczuje się zmobilizowana, kompletna i spełniona, który uderzy w każdy klawisz jej emocjonalnego fortepianu. No i pamiętaj, że kobieta zawsze pragnie więcej - pragnie, by jej stale przypominano, że potrafi czuć więcej, głębiej i silniej niż kiedykolwiek dotychczas. Bardzo często samo nawiązywanie do idei przeżywania czegoś więcej stworzy silny związek emocjonalny.

I jak Ci się podobał ten tekst? Cóż, trzeba przyznać, że jest tu wiele prawdy. Spostrzeżenia są w większości bardzo trafne. Niemniej nie sądzimy aby takie, dość przedmiotowe, podejście do kobiet było najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście jest mnóstwo spraw fundamentalnych i detali, które różnią facetów od kobiet - i nie można tu zapominać o tym, że kobiety są po prostu piękne - to jednak niezależnie od płci jesteśmy równoprawnymi partnerami. To oczywiście sprawa jasna dla każdego, a treści poradników, które znajdujemy w necie mają za zadanie zainteresować, a nie przekazywać fakty.