Żyć Dobrze

Co mężczyzna powinien wiedzieć o gotowaniu?

Co mężczyzna powinien wiedzieć o gotowaniu?

Podobno najlepsi kucharze świata to mężczyźni. Wystarczy przeczytać ranking najwybitniejszych szefów kuchni żeby się przekonać, że są to praktycznie same męskie nazwiska. Wielu z nich jednak zapytanych o najlepsze w swoim życiu jedzenie odpowiada, że nikt nie gotuje tak dobrze jak mama. 

Często to właśnie smaki dzieciństwa, potrawy gotowane przez mamy i babcie, pozostają z nami przez całe życie. Mało kto pamięta jak gotował dziadek czy tata. Oczywiście jeszcze kilka lat temu gotowanie i kuchnia były domeną kobiet. Dziś coraz więcej mężczyzn włącza się w przygotowanie domowych posiłków. Okazuje się, że mężczyźni w gotowaniu widzą pasję, spełniają się, a co najważniejsze nie uważają już tej czynności jako typowo „babską”. Gotowanie i zainteresowanie kulinariami może stać się hobby, a także sposobem na życie. Wielu mężczyzn prowadzi własne blogi kulinarne, zgłębia wiedzę na temat potraw, ich przyrządzania czy pochodzenia. Także wśród męskiej części widowni popularne są programy kulinarno - podróżnicze, a podczas wojaży w egzotyczne miejsca, panowie chcą poczuć się niczym Pascal Brodnicki czy Robert Makłowicz i próbować smaków niedostępnych w naszej szerokości geograficznej.

Co pozostaje tym, którzy na gotowanie jednak ochoty nie mają, a kuchnię i jej problemy omijają szerokim łukiem. Dla nich jest zamawianie jedzenia przez internet. Można to zrobić korzystając na przykład z serwisu pyszne.pl. Ci, którzy lubią łatwe i szybkie rozwiązania oraz intuicyjne poruszanie się po stronie internetowej, nie będą nim zawiedzeni. Wybór dań jest ogromny, gdyż pyszne.pl to ponad 1000 restauracji w całej Polsce. Na stronie wystarczy podać adres, by sprawdzić, które lokale oferują dowóz w podane miejsce. Następnie można wybrać dostawę sushi, włoską pizzę, czy smaczny kebab lub inne danie, na które akurat mamy smaka i zapłacić za nie: online lub gotówką przy odbiorze. Informacja o czasie dowozu zostanie wysłana smsem lub mailem. Ponadto, za wyrażenie swojej opinii na temat restauracji, w której zostało złożone zamówienie, każdy zrejestrowany użytkownik zostanie nagrodzony punktami lojalnościowymi. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości można je wymienić na dowolne danie. 

 

Kiedy więc nie masz ochoty na gotowanie, w lodówce pozostało ci tylko światło, a piękna kobieta czeka już u twych drzwi – nie panikuj i zamów jedzenie online na pyszne.pl!