Żyć Dobrze

karty kredytowe w portfelu

Co ostatnio zgubiłeś?

Łatwiej zgubić niż znaleźć - mówi stare polskie przysłowie, a badania niestety to potwierdzają. Najczęstszymi zgubami są karty płatnicze i klucze. Fakt zgubienia tychże cennych przedmiotów powoduje w nas zazwyczaj złość i frustrację, co zresztą nie jest niczym dziwnym – przyznają osoby ankietowane w badaniu przeprowadzonym przez mySafety.

 

Co gubimy?

Najczęściej gubionymi przedmiotami są klucze – aż 33% osób ankietowanych przyznało, że chociaż raz w życiu zdarzyło się im zgubić  klucze do samochodu albo domu czy mieszkania. Fakt, że klucze zwykłe klucze można szybko i tanio dorobić (chociaż w takich przypadkach warto zastanowić się nad zmianą zamków w drzwiach), o tyle koszty poniesione przy wykonaniu duplikatów kluczy samochodowych są znacznie wyższe i sięgają od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Jeszcze dotkliwsza jest utrata karty płatniczej czy kredytowej. To bowiem może nas kosztować znacznie więcej jeśli w porę nie zorientujemy się i nie zablokujemy w banku naszej zguby. Do zgubienia karty kredytowej czy płatniczej przyznaje się aż 31% badanych.

Aż 28% badanych, doświadczyło nieprzyjemności związanych z formalnościami po zgubieniu dokumentów takich jak dowód osobisty, legitymacja, prawo jazdy czy paszport. Ci, którzy dokumenty te w urzędach wyrabiali wiedzą ile czasu trzeba na to poświęcić a po zgubieniu ich może być jeszcze ciekawiej a i koszty w niektórych przypadkach też mogą się pojawić.

Na kolejnym miejscu zgubionych przedmiotów znajduje się telefon komórkowy, który wskazało 14% ankietowanych w tym badaniu osób.

Gdzie gubimy?

Niesamowicie ciekawym jest fakt, że aż 27% osób ankietowanych nie ma "zielonego pojęcia", gdzie zgubiło swoje rzeczy osobiste. Najczęściej jednak zdarza się to podczas wszelkiego rodzaju imprez bądź spotkań towarzyskich - tak przynajmniej twierdzi aż 24% ankietowanych. Kolejne na liście są takie miejsca jak sklepy (15%) oraz restauracje i kawiarnie (10%).

Złe emocje

Każdy kto doświadczył tego przykrego zdarzenia jakim jest zgubienia cennej rzeczy - portfela, dokumentów, kluczy, a o innych przedmiotach to aż strach pomyśleć, wie że przysparza to wielu złych emocji. Najczęściej jest to złość (67%) i frustracja (44%), tak przynajmniej twierdzą osoby ankietowane w badaniu przeprowadzonym przez www.mySafety.pl

A czy Ty coś zgubiłeś?