Żyć Dobrze

Co podarować pod choinkę miłośniczce kawy?

Co podarować pod choinkę miłośniczce kawy?

Jakim prezentem zaskoczyć i oczarować bliską kobietę, która nie wyobraża sobie życia bez kawy? Która kawą rozpoczyna dzień, na działach ze słodyczami szuka kawowo-śmietankowych czekolad, a kosmetyki kupuje tylko te, w których składzie znajdzie kawę? Mamy kilka typów w różnych cenach. Sprawdź je i wybierz najlepszy dla Twojej ukochanej!

 

Coś dla miłośniczki czystej kawy

Fanki kawy można podzielić na dwie grupy: te, które cenią smak i aromat czystej kawy, oraz te, którym nie przeszkadzają dodatki typu mleko, cukier, śmietanka, bita śmietana, syrop, smakowe posypki. Pierwsze prychają, że przeładowany dodatkami napój to już nie kawa, ale nędzna podróbka z jej namiastką. Okej, mają prawo tak myśleć.

Kobiecie lubującej się w kawie intensywnej i niezakłóconej dodatkami podaruj kawiarkę. Jest to niewielki ekspres ciśnieniowy przypominający elegancki dzbanuszek, w którym można robić esencjonalną domową kawę. Kompaktowa kawiarka sprawi, że Twoja ukochana będzie miała pełny wpływ na proces powstawania kawy, m.in. ustalając jej intensywność i głębię smaku.

 

copodarowac1

 

Coś dla miłośniczki słodkich napojów kawowych

Nie wszystkie panie chcą pić mocne espresso. Wielu znacznie bardziej smakują napoje wielowarstwowe i modne, rodem z popularnych kawiarenek. Żeby nie traciły fortuny na ciągłe kupowanie ich na wynos, mogą skorzystać z małego ekspresu ciśnieniowego. To właśnie to urządzenie możesz podarować miłośniczce słodkich napojów kawowych.

 

Sprytnym sposobem na przyrządzanie modnych napojów w szybkim tempie i bez wyjątkowych umiejętności jest wykorzystanie ekspresu ciśnieniowego na kapsułki. Każda taka kapsułka to jedna porcja napoju i idealnie wymierzonymi dodatkami. Wyklucza konieczność kupowania składników i szukania w sieci skomplikowanych przepisów. Wkładasz kapsułkę, umieszczasz kubek pod lejkiem, włączasz ekspres… i gotowe! Wyobraź sobie tylko zadowoloną minę swojej pani i błysk wdzięczności w jej oku. Czyżby prezent idealny?

 

Coś na deser – do przegryzienia podczas picia kawy

Kawa doskonale łączy się ze słodyczami. Okej, może nie są zbyt zdrowe, ale raz na jakiś czas można się nimi podelektować. By osłodzić swojej kobiecie Boże Narodzenie, do prezentu dołącz całą gamę różnych słodkości. Jakich? Koniecznie kawowych!

Sprawdź w internecie, gdzie możesz zamówić tabliczki czekolady z ziarnami kawy. Najczęściej są to czekolady droższe i ciemne, z wyselekcjonowanych ziaren kakao. Mają piękne eleganckie opakowania i sprawdzą się nawet jako prezent sam w sobie. A jeśli Twoja wybranka woli słodycze mniej wyszukane, wybierz się do kilku supermarketów i skolekcjonuj wszystko, co ma w składzie kawę. Niech wie, że się postarałeś!

 

copodarowac2

 

Coś dla ciała – kawowe SPA?

A może by tak dołączyć do prezentu jakiś kosmetyk? Kawowy peeling lub balsam świetnie sprawdzą się w zimie. Krem do rąk nawilży suchą skórę, a pomadka do ust uczyni usta Twojej ukochanej jeszcze słodszymi.

Alternatywą dla kosmetyków jest karnet do SPA, gdzie można wykonać ceremonię kawową. Masaż i wcieranie w ciało specyfików o urzekającym zapachu kawy nie tylko poprawi samopoczucie, ale i odpręży oraz odżywi ciało. To dobra myśl, byście na zabieg pielęgnacyjny wybrali się razem.

Artykuł zewnętrzny