Intymność

Kobieta nie chce seksu

Co zniechęca kobiety do seksu?

Co sprawia, że kobiety nie mają ochoty na seks? Chodzi tu zarówno o okresowe wahania, jak i o permanentnie słabszy temperament. Oczywiście, jest to kłopotliwa sytuacja, gdyż brak ochoty i ciągłe odmawianie mogą skutecznie zniszczyć każdy związek. Co więc zniechęca kobiety i jak temu zapobiegać?

 

Pierwszą i najważniejszą przyczyną malejącego zainteresowania seksem jest po prostu zmęczenie. Każdy mężczyzna powinien się w tym momencie uderzyć się w piersi i zastanowić, czy on po całym dniu pracy i robót domowych miałby ochotę na miłosne igraszki. Nic dziwnego, że problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet bardzo aktywnych zawodowo, a jednocześnie prowadzących dom. Problem ten występuje najczęściej, a jego rozwiązanie jest oczywiste. Po prostu mężczyzna powinien odciążyć swą kobietę od części obowiązków. Wtedy będzie mógł liczyć na miłe chwile we dwoje z chętną, bo odprężoną kobietą.

Kolejną przyczyną może być znudzenie życiem erotycznym w stałym związku, które po pewnym czasie wydaje się monotonne. Poziom zainteresowania współżyciem jest często związany z poziomem uczuć do drugiej strony, więc jeżeli coraz słabiej interesujemy się drugą połową, to nic dziwnego, że i uprawianie miłości cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem z naszej strony. Tutaj jedyną radą są ciągłe starania, by utrzymać atrakcyjność i świeżość związku, zarówno emocjonalnego, jak i seksualnego. Najlepszym sposobem wydaje odrzucenie wytartych schematów i walka z monotonią. Można wzbogacić grę wstępną o nowe rodzaje pieszczot, wypróbować nowe pozycje, czy ewentualnie pozwolić sobie na chwilę szaleństwa, np. seks w plenerze lub noc w hotelu.

Bardzo zasmucającą i wprawiającą kobiety w zakłopotanie przyczyną jest niedostateczna dbałość mężczyzn o własną atrakcyjność, zarówno w kwestiach podstawowych, jak i tych bardziej wyrafinowanych. Trudno bowiem być entuzjastką seksu z mężczyzną, który spożył kilka piwek czy właśnie skopał ogródek. Są to powody o tyle przykre, że żadna rozsądna kobieta nie powie partnerowi głośno o tym problemie, co oczywiście nie przyczynia się do jego rozwiązania. Zresztą dbałość o siebie oznacza nie tylko takie podstawowe elementy, jak wspomniane wyżej, ale i też bardziej wyszukane, np. erotyczna bielizna (ilu z nas ubiera się w coś takiego przed igraszkami?).

Powodów braku ochoty na seks może być więcej. Wiele z nich jest związanych z konkretnymi sytuacjami życiowymi czy charakterem kobiet. Każdą z tych przeszkód można jednak pokonać. Nie należy jednak z góry zakładać, że dziś nie ma się ochoty na miłość. Umiejętne pobudzanie może przecież zachęcić do igraszek, bowiem apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Źródło: durex