Średnio u co trzydziestego mężczyzny penis w stanie spoczynku cofa się w głąb ciała. Nawet, jeżeli penis w stanie wzwodu jest przyzwoitych rozmiarów, w stanie spoczynku wydaje się bardzo mały. Czasami nawet wycofuje się niejako w głąb ciała, tak, że prawie wcale nie jest widoczny.

 

Powód jest prosty i naturalny: kurczenie się mięśni trzonu penisa oraz moszny. Zazwyczaj jest to reakcja na strach, zdenerwowanie lub zimno. We wszystkich tych przypadkach jest to jednak naturalna reakcja organizmu na owe bodźce. Tak więc nie można na to nic poradzić i nie trzeba z tym walczyć, bo jest to naturalne oraz - w swej istocie - niegroźne i nieistotne.

 

Reklama

 

Tak naprawdę jedynym problemem jest męska duma

Choć uważamy się za ludzi nowoczesnych i cywilizowanych, to jednak głęboko w nas jest prawie pierwotne postrzeganie naszego przyrodzenia, które albo jest powodem do dumy albo wstydu. Co ciekawe, dotyczy to relacji między osobami jednej płci, porównującymi swoje walory, szczególnie gdy spotykają się w grupie np. przy wspólnej kąpieli bądź w przebieralni.

Gdy jednak się tak spokojnie zastanowić, to czy naprawdę np. mocno wypchane kąpielówki na basenie są takim powodem do dumy? A może jedynie sensacją i to niekoniecznie działająca na naszą korzyść?  A z drugiej strony, czy gdy te same kąpielówki spokojnie przylegają do ciała, jest to powód do zmartwień?

 

Ponad wszystko jednak nie ma to zwykle żadnego wpływu na seks

Nie ma się czym przejmować i nie przejmują się tym wszyscy ci, którzy wiedzą na co ich stać.

 

cofniety

 

Cofnięty penis w stanie spoczynku w żadnym wypadku nie może określać tego, co zobaczymy podczas erekcji

Wówczas, jakby wszystko wraca do normy i śmiało można czuć dumę ze swojej prawdziwej męskości. I jeszcze jedno, patrząc na statystyki - nie jest to nic nienormalnego, a żółwiki też czasem chowają główkę w skorupę i tak należy do tego podchodzić.

 

Podsumowując: jeśli dla kogoś cofnięty penis jest problemem, nie jest to związane z fizycznością. Jest to jedynie problem tkwiący w głowie oraz niewłaściwie pojmowanej męskiej dumie i nie mający zwykle kompletnie wpływu na możliwości seksualne.

 

 

Komentarze  

+3

#11 Karolina 2017-01-17 10:30

Cytuję Luk:
U mnie się cofa, w stanie spoczynku, a gdy potrzeba - to 21 cm robi przyjemność niejednej kobiecie


Jestem kobietą. Mój głos. Wcale nie musi mieć 21 cm Wasz penis. Ja np. wolę te 15,16 cm. Ważniejsza jest jego grubość. Przynajmniej dla mnie.
Cytować
-2

#10 Karol 2016-11-30 19:57

Cytuję kamil19:
:-):sad:ja też tak mam co robić poradcie jakieś ćwiczenia robić??

Weż ciężarek 1 kg i przywiąż go do penisa to nie będzie Ci uciekał .
Cytować
+4

#9 wistix 2012-08-22 01:27

Sprawa jest jasna i zrozumiała, że faceci unikają tego tematu, ale prawda jest taka, że zjawisko cofniętego penisa jest bardzo powszechne. Spoko "marko" jesteś w bardzo licznej grupie facetów. Ważne, żeby nie brać tego do pały bo najważniejsze żeby się dobrze pukało i aby obie strony tego pukania były zadowolone. A jak się małego nie używa, to nich się żółwik chowa :-)
Cytować
+5

#8 marko 2012-08-21 15:46

u mnie w stanie spoczynku niekiedy wystaje jakieś 2 cm a jak mam erekcję to 16 cm.Kamień spadł mi z serca bo myslałem że jestem jakiś opozniony w rozwoju
Cytować
+1

#7 ... 2010-11-28 17:27

Wielu facetów tak ma, lej na kompleks. Jest zbędny. Najważniejsze, że w akcji jest dobrze! 8)
Cytować
+4

#6 Vins 2010-11-24 14:29

Ja mam cofniety w stanie spoczynku 3,5cm a w zwodzie1 15cm-jak narazie żadna partnerka nie narzekała-kompleks pojawia sie w łazni pod prysznicem:-)
Cytować
+5

#5 majk 2010-06-03 02:18

generalnie ciężka sprawa. można poćwiczyć ale i tak się chowa :sad: wiem coś o tym. tu jest opisane ćwiczenie - jest niezłe - ale oczywiście bez tych kierunków świata i głaskań. skoncentruj się na penisie : [..oj..]://[..oj..].msfera.pl/zwiekszenie-sily-erekcji.html
po miesiącu u mnie jest efekt, ale niewielki, można się zniechęcić, ale...
Cytować
+2

#4 kamil19 2010-06-02 18:14

:-):sad:ja też tak mam co robić poradcie jakieś ćwiczenia robić??
Cytować
+4

#3 xxx 2009-08-03 17:32

No to rewelacja, nigdy nie wiedziałem co to jest, teraz patrzę na to nieco inaczej. Też się cofa w stanie spoczynku, a jak trzeba to te 17 cm też wystarcza ;-)
Cytować
+2

#2 Luk 2009-08-03 15:16

U mnie się cofa, w stanie spoczynku, a gdy potrzeba - to 21 cm robi przyjemność niejednej kobiecie
Cytować